dcsimg
榕屬的圖片
Life » » Archaeplastida » » 木蘭綱 » » 桑科 »

孟加拉榕

Ficus benghalensis L.

Фікус бенгальський ( 烏克蘭語 )

由wikipedia UK提供

Будова

Вічнозелене листяне дерево до 24 м.

Характерна для цього дерева форма клональної колонії носить назву баньяна. Формування баньяну починається з утворення на крупних горизонтальних гілках дорослого дерева повітряного коріння, зазвичай без кореневих волосків. У певні моменти життя дерева їх з'являється дуже багато, і вони гірляндами звисають з горизонтальних гілок. Повітряне коріння росте дуже поволі, і через деякий час велика частина його засихає, так і не досягнувши ґрунту. Одиничні повітряні коріння доростають до землі і укорінюються, після чого його надземна частина інтенсивно товщає, набуваючи зовнішності і функції стовбурів. Головний стовбур товщий за ті, що виросли з повітряного коріння. У старих дерев він може згнисти, залишаючи після себе безліч молодших стовбурів.

Життєвий цикл

Дерево здатне розмножуватися вегетативно за допомогою повітряного коріння, утворюючи клональні колонії площею понад 1 гектара. Так, найбільший сучасний екземпляр, Великий баньян, займає площу 1,5 га.

Плоди дерева поїдаються птахами і ссавцями. Птахи є основними розповсюджувачами насіння. Насіння, що пройшло через травний тракт птахів, має навіть більшу вірогідність прорости.

Поширення та середовище існування

Росте у тропічних дощових лісах й заростях ліан на глибоких родючих ґрунтах.

Практичне використання

У Індії це дерево священне.

Див. також

Примітки

Джерела

  • Ліс. — К.Махаон-Україна, 2008. — 304 с., іл. — С. 146
 src= Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Фікус бенгальський
許可
cc-by-sa-3.0
版權
Автори та редактори Вікіпедії
原始內容
參訪來源
合作夥伴網站
wikipedia UK