dcsimg
Sivun Simmondsia kuva
Life » » Archaeplastida » » Kaksisirkkaiset » » Vuohenpuksiokasvit »

Vuohenpuksio

Simmondsia chinensis (Link) C. K. Schneid.

Жожоба ( ukraina )

tarjonnut wikipedia UK

Назва

Незважаючи на свою наукову назву, ця рослина у Китаї не зустрічається. Помилка виникла під час першого опису рослини. Іоганн Генріх Лінк під час розшифровки колекційних зборів Томаса Наттолла помилково прочитав позначку «Calif» як «China», й відповідно до цього назвав новоописаний вид Самшит китайський. Згодом, коли вид було виділено у самостійний рід, епітет (на вимогу МКБН) було збережено, а запропонована Наттоллом інша назва Simmondsia californica не може бути визнана дійсною, навіть попри те, що новий епітет більше відповідає поширенню цієї рослини.

Ботанічний опис

 src=
Будова насіння жожоба

Симмондсія — гілковий вічнозелений чагарник висотою від 1 до 2 м (окремі особини можуть виростати до 3 м). Листя сидячі, супротивні, цільні, без прилисників. Коріння проникає на глибину 15-25 м[1].

Застосування

Олія, що видобувається з плодів рослини, активно застосовується для виготовлення косметики, у фармацевтичній промисловості, а також у виробництві мастильних матеріалів.

Жом, що залишається після отримання олії, містить до 33 % білка й речовину, що пригнічує апетит (simmondsin), тому обмежено застосовується у виробництві комбікормів[1].

Примітки

  1. а б Forster K.E., Wright, N.G. Jojoba: A Crop for Semi-Arid Zones. [1] Архівовано 27 September 2011[Дата не збігається] у Wayback Machine.. SPAN-1986. Стор. 102 — 104

Посилання

Література

  • Тахтаджян А. Л. Семейство симмондсиевые (Simmondsiaceae) // Жизнь растений: в 6 тт. Т. 5. Ч. 1. Цветковые растения / під ред. А. Л. Тахтаджяна. — М.: Просвещение, 1980. — С. 252 — 254.
  • Жожоба у Словнику іншомовних слів.
lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Автори та редактори Вікіпедії
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia UK