dcsimg

Aloe albovestita ( الأوكرانية )

المقدمة من wikipedia UK

Етимологія

Видова назва походить через білий наліт на пелюстках від лат. albus — білий, vestitus — одягнений.[2]

Морфологічні ознаки

Висота 15 — 30 см. Листя 15-20 см завдовжки і до 12 см завширшки, сіро-зелені, поверхня з нечіткими блідими плямами. По краях листя розташовані червоні зубчики 1-2 мм завдовжки, 0,5-1 см один від одного. Суцвіття 70 см заввишки, розгалужене на 2-4 гілки, китиці циліндричні. Квіти блідо-рожеві. Рослини утворюють невеликі групи.

Місця та умови зростання

Район Бурао, регіон Тогда, Сомалі та Джибуті на висоті 1 400 — 1 200 м над рівнем моря. Для нормального зростання цієї рослини портібна температура не менше 10 °C (50 °F). Добре витримує посуху.

Охоронний статус

Aloe albovestita входить до Червоного Списку Міжнародного Союзу Охорони Природи видів під загрозою зникнення через обмежений ареал.

Воно відомо тільки з трьох субпопуляцій на хребті Аль Маду на півночі Сомалі. Найсхідніша субпопуляція дуже локалізована. Субпопуляції на перевалі Майт більші за розміром, але розташовані в набагато відвідуваніших місцях. Довкілля в цій області сильно деградувало в минулому.

Див. також

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Estrela Figueiredo and Gideon F. Smith. What's in a name: epithets in Aloe L. (Asphodelaceae) and what to call the next new species (англ.)

Посилання

Література

Джерела

Aloe ferox Це незавершена стаття про Ксантореєві.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
ترخيص
cc-by-sa-3.0
حقوق النشر
Автори та редактори Вікіпедії
النص الأصلي
زيارة المصدر
موقع الشريك
wikipedia UK