dcsimg

Juniperus barbadensis ( الأوكرانية )

المقدمة من wikipedia UK

Поширення, екологія

Країни проживання: Багамські Острови; Куба; Ямайка; Сент-Люсія. Регіонально вимер: Барбадос; Гаїті. Цей вид зустрічається від рівня моря до 1600 м в різних типах лісів у залежності від країни. На Кубі знаходиться в лісі, який характеризується тим, що має близько 30 % лісового покриву сосен з вічнозеленими деревами і пов'язаними чагарниками і трав'янистими рослинами, але там дуже небагато епіфітів і витких рослин. На відміну від цього, на острові Пінос на південному узбережжі Куби, вид росте в лісових болотах. На Багамських островах він знаходиться в перелісках на кам'янистих схилах. На Сент-Люсії він росте на скелястих оголеннях (вулканічного походження) в листяних сезонних лісах на 30 м нижче вершини прибережної гори на висоті бл. 700 м. Супутні види: ендемічний Bernardia laurentii і випадкові маленькі дерева зігнуті вітром, такі як Capparis indica, Casearia decandra, Daphnopsis americana, Erithalis odifera, Krugiodendron ferreum, Tabebuia heterophylla. Недеревні види включають: Agave caribaeicola, Peperomia magnoliifolia, Pitcairnia angustifolia, Tillandsia fasciculata, Tillandsia utriculata.

Морфологія

Зростає як вічнозелене дерево висотою до 15 метрів і діаметром на висоті грудей до 60 см. Тонка й волокниста кора спочатку світло-коричнева і стає світло-сірою з часом. Вона відшаровується довгими, тонкими смужками. Лускоподібні яскраво-зелені листки близько міліметра завдовжки. Чоловічі шишки завдовжки від 2,5 до 5 мм. Ягодоподібні жіночі шишки мають сферичну форму зі сплощеною довжиною від 4 до 5 мм і товщиною 5—8 мм. Дозрілі вони червонувато-синього кольору з темно-синім восковим шаром. У кожній ягоді 2—4 яскравого, жовтувато-коричневого насіння 2—3 мм завдовжки.

Використання

На Ямайці вид часто використовується в меблевому виробництві в зв'язку з привабливою деревиною і чудовою властивістю відлякування комах.

Загрози та охорона

Експлуатація на дрова і деревину є загрозою для цього виду по всьому ареалу; на Кубі вогонь також є загрозою. На Багамських островах відбулося зниження деяких деревостоїв у зв'язку з урбанізацією. В Блакитних горах Ямайки може викликати серйозні проблеми вторгнення немісцевих видів, таких як Pittosporum undulatum. На Багамських островах виду надається захист в ряді національних парків. На Ямайці вид знаходиться в 2 національних парках. На Сент-Люсії єдине місце зростання J. barbadensis захищене списком Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Посилання


ترخيص
cc-by-sa-3.0
حقوق النشر
Автори та редактори Вікіпедії
النص الأصلي
زيارة المصدر
موقع الشريك
wikipedia UK