dcsimg
Plancia ëd Metasequoia glyptostroboides H. H. Hu & W. C. Cheng
Life » » Archaeplastida » » Gymnosperms » » Cupressaceae »

Metasequoia glyptostroboides H. H. Hu & W. C. Cheng

Метасеквоя гліптостробоїдна ( ucrain )

fornì da wikipedia UK

Еволюційна історія

Древній релікт, вона займала наприкінці крейдового періоду (90—65,5 мільйонів років тому) величезні території в середніх і високих широтах Північної півкулі (включно з більшою частиною Сибіру, Східною Європою, Гренландією й Північною Америкою).

Метасеквоя гліптостробоїдна залишила слід в історії палеоботаніки як одна з небагатьох живих рослин, відомих передусім як скам'янілість. Викопне листя й шишки були спочатку описані під назвою Sequoia (секвоя). Через деякі відмінності від секвої японський ботанік Мікі Шігеру з університету Осаки в 1941 році придумав для скам'янілості назву Метасеквоя. Перші живі дерева метасеквої гліптостробоїдної були виявлені в 1944 році китайським ботаніком Ван Чжанем у провінції Сичуань[1].

Опис

Дерево до 45 метрів заввишки. Крона конічна в молодих дерев, з віком стає округлою. Кора червонувато-коричнева в молодих дерев, але згодом стає більш темною, сіруватою й потрісканою. Листки дворядні, лінійні, на зиму опадають; опадають навіть пагони. Однодомна рослина. Шишки майже кулясті, до 2 см у діаметрі, на довгих ніжках. У 20 років досягає 20 м заввишки й до 1,5 м в обхваті стовбура. Шишки з'являються на 6–9 році й дають схоже насіння.

Поширення та середовище існування

Зараз зростає у природному стані тільки в провінціях Хубей, Сичуань, Хунань центральної частини Китаю на висоті 800–1500 метрів над рівнем моря, переважно в гірських долинах. Метасеквоя вирощується в багатьох ботанічних садах світу. В Україні успішно росте від Ялти до Києва.

Галерея зображень

Примітки

Посилання

Див. також

  • RememberUs.org — організація, що висаджує Метасеквої по світу


licensa
cc-by-sa-3.0
drit d'autor
Автори та редактори Вікіпедії
original
visité la sorgiss
sit compagn
wikipedia UK