dcsimg

Норка європейська ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Поширення

 src=
Колишнє поширення норки європейської
 src=
Сучасне поширення норки європейської: коричневим — фактичні знахідки, помаранчевим — можливі області поширення

Поширений на території Іспанії, Франції, Румунії, України, Росії. Колись вид був поширений по всій Європі, але зараз зник на більшій частині свого ареалу.

Норки європейська і американська

Термін «норка» в Європі зазвичай посилається саме на цю тварину. Предствники за зовнішнім виглядом подібні до американської норки, або візона (Neovison vison), але остання не є їхнім найближчим родичем та відноситься до окремого роду. Звірі подібні за розміром і типом забарвлення, але хутро в американської норки красивіше і цінніше. Від візона норка відрізняється меншими розмірами, дещо світлішим (не таким темним) і звичайно більш рудуватим забарвленням всього хутра, а також білим кольором хутра на верхній губі (обидві губи білі).

Морфологія

Для самців: голова і тіло довжиною 280–430 мм, хвіст довжиною 124–190 мм, вага до 739 грам; для самиць: голова і тіло довжиною 320–400 мм, хвіст довжиною 120–180 мм, вага до 440 грам.

Тварина середнього розміру, з довгим тілом, короткими ногами і відносно коротким хвостом. Ступні з міжпальцевими мембранами, як у інших членів роду. Волосяний покрив тіла і хвоста відносно однаковий по довжині. Підошви лап рідко волоссям. Забарвлення темного червонувато-коричневого кольору з білим краєм навколо рота. Іноді є біле маркування на горлі, лапи, грудях. Зимове хутро довше і щільніше, ніж влітку.

Спосіб життя

У природі норки ведуть нічний спосіб життя, полюють на жаб, дрібних гризунів, ящірок і рибу. Добре плавають і пірнають. Лігво облаштовують біля води, у норі або в іншому укритті. Народжують до 17 маленьких (вагою 5-7 г) голих і сліпих малят, які в перші місяці життя живуть тільки за рахунок материнського тепла.

Міжвидові взаємини

У природі неодноразово відмічені гібриди з тхором лісовим.

див. також: гібриди ссавців

Примітки

  1. Maran, T., Skumatov, D., Gomez, A., Põdra, M., Abramov, A.V. & Dinets, V. 2016. Mustela lutreola. The IUCN Red List of Threatened Species 2016: e.T14018A45199861. http://dx.doi.org/10.2305/IUCN.UK.2016-1.RLTS.T14018A45199861.en. Процитовано 1 листопада 2018.
  2. а б Mustela lutreola (Linnaeus, 1761). Fauna Europaea http://www.faunaeur.org/. Процитовано 25.07.2015.

Джерела


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK