dcsimg

Бюльбюлеві ( украински )

добавил wikipedia UK

Опис

Бюльбюлеві — це короткошиї, довгохвості птахи. Майже у всіх бюльбюлевих дзьоб дещо витягнутий і трішки крючкуватий на кінці. Розміром досягають від 13 см (Phyllastrephus debilis) до 29 см (Pycnonotus zeylanicus). Статевого диморфізму у видів родини нема, але самки трошки менші, аніж самці. Спів рудовухого бюльбюля один автор охарактеризував як найнепривабливіший з усіх птахів.

Розмноження

Бюльбюлі зазвичай моногамні. Одне виключення — полігамний вид Andropadus latirostris.

Яйця пурпурово-рожеві відкладають у відкриті гнізда. Кладка нараховує до п'яти яєць. Інкубаційний період триває зазвичай 11-14 днів, яйця висиджує тільки самка.

Живлення

Бюльбюлеві всеїдні, живляться ягодами, насінням, нектаром, комахами та іншими членистоногими, невеликими хребетними. Більшість видів живляться плодами. У родів Cringer і Bleda раціон змішаний — включає нектар, ягоди, комах.

Систематика

Традиційно види, що належать до родини Бюльбюлевих, об'єднували у чотири групи: Pycnonotus, Phyllastrephus, Criniger, and Chlorocichla groups after characteristic genera (Delacour, 1943). Останні дослідження на основі методів молекулярної біології свідчать, що 5 видів із групи Phyllastrephus, поширених на Мадагаскарі, до Бюльбюлевих не належать. Всього в родині нині виділяють близько 22 родів.

Систематичний список:

Основна група

Група Типові бюльбюлі

  • Рід Pycnonotus (парафілетичний) (близько 40 видів)
  • Рід Spizixos (2 види)
  • Рід Tricholestes
  • Рід Setornis
  • Рід Alophoixus (раніше відносили Criniger, ймовірно, парафілетичний)
  • Рід Iole (5 видів, інколи відносять до Hypsipetes/Ixos)
  • Рід Hemixos (2 види, інколи відносять до Hypsipetes/Ixos)
  • Рід Ixos парафілетичний, може належати до Hypsipetes)
  • Рід Hypsipetes (16 видів, може належати до Ixos)

Група 3 — англ. Typical greenbuls and allies

Incertae sedis

Бюльбюлеві та людина

Pycnonotus jocosus і Pycnonotus cafer у великій кількості виловлювалися для торгівлі тваринами, і тепер ці види стали ширше розповсюдженими, нині зустрічаються в тропічних і субтропічних районах, на півдні штату Флорида, Індії, Індонезії та Австралії. Деякі види вважаються шкідниками сільськогосподарських культур і найбільше шкодять в садах.

Бюльбюлеві досить стійкі до забруднення навколишнього середовища і легко приживаються до змін умов існування. Але 13 видів перебувають під загрозою зникнення через діяльність людини: вирубка лісів, скорочення їх ареалу існування.

Історія

Слово бюльбюль може походити арабської, (بلبل) перської (بلبل) або з турецької (bülbül). У перекладах поезії з цих мов на українську слово بلبل (bülbül) прийнято перекладати «соловейко».

Посилання

Птах Це незавершена стаття з орнітології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
лиценца
cc-by-sa-3.0
авторски права
Автори та редактори Вікіпедії
изворно
посети извор
соработничко мреж. место
wikipedia UK