dcsimg

Фоцена звичайна ( ukrainien )

fourni par wikipedia UK

Таксономія

Три підвиди: атлантична морська свиня (номінативний підвид) Phocoena phocoena phocoena, чорноморська Phocoena phocoena relicta і тихоокеанська Phocoena phocoena vomerina.

Вид виник у плейстоцені, ймовірно, в тихоокеанському регіоні і пізінше потрапив до Атлантики через полярні води. Найближчий родич - білокрила морська свиня Phocoenoides dalli.

Поширення

Переважно прибережні води: в Атлантичному океані від Сенегалу і мису Гаттерас на півдні до західної Гренландії і Карського моря на півночі; в Тихому океані від Японських островів і Каліфорнії на півдні до Чукотського моря на півночі. В Азово-Чорноморському басейні і прилеглих водах Егейського моря розташований ізольований фрагмент ареалу: у Середземному морі відсутня.

Морфологія

 src=
фоцена звичайна у стрибку

Найдрібніший вид з сучасних китоподібних: довжина тіла 115-200 см, найдрібніші представники трапляються у Чорному морі. Спинна частина тіла чорна, черево — біле.

Екологія

Тримаються поодинці або малими групами, під час сезонної міграції формують великі скупчення. Живляться донними (бички, мерланг) і пелагічними (хамса, атерина, шпрот) рибами. В Україні трапляються в водах Азовського і Чорного морів -підвид азовка (Phocoena phocoena relicta). Азовська популяція щорічно на зиму мігрує до Чорного моря.

Література

Див. також

  • Азовка — азово-чорноморський підвид фоцени.
 src= Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Phocoena phocoena
species:
Проект Віківиди має дані за темою:


licence
cc-by-sa-3.0
droit d’auteur
Автори та редактори Вікіпедії
original
visiter la source
site partenaire
wikipedia UK