Перцевий гриб, маслюк перцевий, моховик перцевий (лат. Chalciporus piperatus) — вид базидіомікотових грибів роду Chalciporus, родини Болетових (Boletaceae).
Шапинка діаметром 2 – 7 см, має опуклу форму, яка пізніше стає випукло-розпростертою, плоско-розпростертою. Поверхня шапки гладка, клейкувата, пізніше суха, блискуча. У вологу погоду може бути липкою. Колір шапки від жовто-коричневого до червоно-коричневого.
Гіменофор трубчастий, прирослий, злегка спускається на ніжку. Пори великі, різного розміру, червонуваті, іржаво-коричневі.
Споровий порошок оливково-жовтий або іржаво-коричневий. Спори 7-14 х 3-4 мкм, овальної або циліндрично-овальної форми, жовтувато-оливкові.
Ніжка висотою 3 – 8 см, діаметром 1 – 1,5 см, циліндрична, звужена до основи, часто зігнута, крихка, кольору шапинки, біля основи жовта.
М'якоть коричнювато-жовта, в ніжці сірчано-жовта, на зрізі чи пошкодженнях кольору не змінює, з гострим перцевим смаком та без запаху.
Плодові тіла утворює з липня до жовтня, в хвойних та мішаних лісах, утворює мікоризу з сосною. Росте поодинці, рідше невеличкими групами. Поширений по всій Україні (Лісостеп, Полісся, Карпати).
Неїстівний гриб, що не має отруйних речовин, але не вживається з-за гіркого, гострого, пекучого, перцевого смаку, який не зникає після кулінарної обробки. Можна використовувати сушеним, як гостру приправу. Гриб дуже подібний до Козляка (Suillus bovinus), від якого відрізняється меншим розміром і гірким смаком м'якоті.
Перцевий гриб, маслюк перцевий, моховик перцевий (лат. Chalciporus piperatus) — вид базидіомікотових грибів роду Chalciporus, родини Болетових (Boletaceae).