dcsimg

Ладанникові ( الأوكرانية )

المقدمة من wikipedia UK

Опис

Більшість ладанникових напівчагарники і низькі чагарники, але деякі трав'янисті. Вони часто мають ефектні жовті, рожеві або білі квіти, які, як правило недовговічні. Квітки двостатеві, правильні, одиночні або в складному зонтику; вони, як правило, мають п'ять, іноді три пелюстки. Є 5 чашолистків. Плід являє собою капсулу. Насіння дрібне, з твердим водонепроникним покриттям, вагою близько 1 мг.

Поширення, екологія

Ця родина складається з близько 200 видів, розподілених в основному в помірних районах Європи та в Середземноморському басейні, також у Північній Америці; обмежене число видів зустрічаються в Південній Америці.

Вони воліють сухі і сонячні місця проживання. Ладанникові добре ростуть на бідних ґрунтах, і багато з них культивуються в садах.

Використання людиною

Cistus, Halimium, Helianthemum широко культивується як декоративні рослини. Деякі види Cistus, в основному С. ladanifer годяться для виробництва ароматичних смол, використовуваних в парфумерній промисловості. Здатність Cistaceae створювати симбіотичні відносини з трюфелями викликали декілька досліджень з використання їх як кормових рослин для вирощування трюфелів.

Примітки

  1. Ботанічний сад ПНПУ — Червонокнижні рослини
  2. Постанова Верховної ради Автономної республіки Крим. Прелік видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Автономної Республіки Крим. Сімферополь, 21 червня 2013 року PDF

Джерела

Галерея


ترخيص
cc-by-sa-3.0
حقوق النشر
Автори та редактори Вікіпедії
النص الأصلي
زيارة المصدر
موقع الشريك
wikipedia UK