Dulsvasis agutis (lot. Dasyprocta fuliginosa, angl. Black agouti. vok. Mohren-Aguti) – agutinių (Dasyproctidae) šeimos graužikų rūšis, paplitusi Centrinėje ir Pietų Amerikoje.
Dulsvasis agutis sutinkamas šiaurės rytų Amazonijos regione pietų Venesueloje, rytų Kolumbijoje, rytų Ekvadore, vakarų Brazilijoje ir šiaurės rytų Peru. Atskira šių graužikų populiacija įsikūrusi Magdalenos upės slėnyje Kolumbijos šiaurėje.[2]
Graužikas sveria 3,5–6 kg. Jo kailiukas juodas, su baltai pilkšvais plaukais, gerklė – balta.[3] Kaip ir kiti agučiai, aktyvus dieną, gyvena po vieną ar poromis, minta vaisiais ir riešutais. Jie randami miškuose, tankiuose krūmynuose, savanose, dirbamose žemėse. Peru gyvena tik Amazonės regione, kur sutinkami visose Selvos žemutinės zonos srityse, taip pat ir daugelyje vietų aukštutinėje Selvoje – 2000 m ir didesniame aukštyje. Graužikas mėgsta vandens kaimynystę, apsistoja upių ir upelių pakrantėse. Įsirengia urvus tarp pakrantės akmenų ar po medžių šaknimis.
Dulsvasis agutis (lot. Dasyprocta fuliginosa, angl. Black agouti. vok. Mohren-Aguti) – agutinių (Dasyproctidae) šeimos graužikų rūšis, paplitusi Centrinėje ir Pietų Amerikoje.
Dulsvasis agutis sutinkamas šiaurės rytų Amazonijos regione pietų Venesueloje, rytų Kolumbijoje, rytų Ekvadore, vakarų Brazilijoje ir šiaurės rytų Peru. Atskira šių graužikų populiacija įsikūrusi Magdalenos upės slėnyje Kolumbijos šiaurėje.
Graužikas sveria 3,5–6 kg. Jo kailiukas juodas, su baltai pilkšvais plaukais, gerklė – balta. Kaip ir kiti agučiai, aktyvus dieną, gyvena po vieną ar poromis, minta vaisiais ir riešutais. Jie randami miškuose, tankiuose krūmynuose, savanose, dirbamose žemėse. Peru gyvena tik Amazonės regione, kur sutinkami visose Selvos žemutinės zonos srityse, taip pat ir daugelyje vietų aukštutinėje Selvoje – 2000 m ir didesniame aukštyje. Graužikas mėgsta vandens kaimynystę, apsistoja upių ir upelių pakrantėse. Įsirengia urvus tarp pakrantės akmenų ar po medžių šaknimis.