Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
Dil
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
tr
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Life
»
…
»
Archaeplastida
»
…
»
Angiosperms
»
…
»
Papatyagiller
Life
»
Cellular
»
Ökaryot
»
Archaeplastida
»
Chloroplastida
»
Streptophyta
»
Embryophytes
»
Tracheophyta
»
Tohumlu Bitkiler
»
Angiosperms
»
Eudicots
»
Superasterids
»
Asterids
»
Asterales
»
Papatyagiller
«
Gundelia
topla
genel bakış
veri
medya
makaleler
haritalar
isimler
Bilimsel İsimler
Tercih Edilen İsimler
Gundelia
Cins
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
tarafından tanındı
Catalogue of Life in Species 2000 & ITIS Catalogue of Life kaynağından referans vergi
Gundelia
Cins
Jordan Species List
,
wikipedia русскую Википедию
,
wikipedia NL
,
wikipedia POL
,
wikipedia VI
,
wikipedia TR
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
Afghanistan Species List
,
Armenia Species List
,
Iran Species List
,
Israel Species List
,
Lebanon Species List
,
Palestine Species List
,
Syria Species List
,
Turkey Species List
,
wikipedia AZ
,
wikipedia LA
,
wikipedia LA
,
NCBI
,
wikipedia EO
,
wikidata_hierarchy tar gz
,
wikipedia ES
,
wikipedia IT
,
wikipedia PT
,
wikipedia FR
,
USDA PLANTS images
,
wikipedia EN
,
Wikidata Common Names
,
Wikimedia Commons
,
Barcode of Life Data Systems
,
iNaturalist data coverage
,
Wikipedia (inferred records)
, and
GGBN data coverage
tarafından tanındı
Gundelia
Afghanistan Species List
and
Kubitzki et al
tarafından tanınıyor
Gundelia L.
Cins
GBIF classification
,
Catalogue of Life 26 March 2024
,
Integrated Taxonomic Information System (ITIS) Taxonomic Hierarchy
, and
GBIF data coverage
tarafından tanındı
Alternatif İsimler
Gundelia glabra
Mill.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Gundelia tenuisecta
(Boiss.) Freyn & Sint.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Gundelia tournefortii
var.
tenuisecta
Boiss.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Gundelia
GBIF national node type records UK
,
GBIF national node type records France
,
GBIF national node type records Sweden
,
GBIF national node type records Germany
,
NMNH type specimens
,
iNaturalist
,
TreatmentBank
, and
Global Biotic Interactions
göre Harvest ancestor
Gundelia L.
NCBI
göre Authority
Gundelsheimera Cass.
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Hacub (Vaill.) Boehm.
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Genel Adlar
Arapça
عكوب
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Azerice
Qundeliya
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Bulgarca
гунделия
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Ermenice
կանգար
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Farsça
کنگر علوفهای
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Fince
Uurnalatvat
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Rusça
Гунделия
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
İbranice
עכובית
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
İngilizce
gundelia
tercih edildi
USDA PLANTS images
and
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Ckb
کەنگر
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
7 dil daha göster
7 dili gizle
Gundelia için küratörlük hiyerarşileri
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superasterids
Asterids
Asterales
Asteraceae
Gundelia
(bu sayfa)
Gundelia anatolica Firat
Gundelia aragatsi Vitek et al.
Gundelia armeniaca Nersesian
Gundelia asperrima (Trautv.) Firat
Gundelia cilicica Firat
Gundelia colemerikensis Firat
Gundelia dersim Vitek, Yüce & Ergin
Gundelia komagenensis Firat
Gundelia mesopotamica Firat
Gundelia microcephala (Bornm.) Vitek
Gundelia munzuriensis Vitek, Yüce & Ergin
Gundelia rosea Hossain & Al-Taey
Gundelia tehranica Vitek & Noroozi
Gundelia tournefortii L.
Gundelia vitekii Armacan
Adenothamnus
Anemocarpa
Angeldiazia
Antillanthus
Apodocephala
Atractylodes
Balduina
Barkleyanthus
Bellis
Bishopanthus
Bishovia
Bolanosa
Carlquistia
Carterothamnus
Caucasalia
Celmisia
Centaurea
Centipeda
Chimantaea
Chresta
Chrysanthoglossum
Chrysogonum
Corethamnium
Crossothamnus
Cuatrecasanthus
Damnamenia
Dauresia
Daveaua
Dinoseris
Enceliopsis
Erato
Erodiophyllum
Espeletia
Euphrosyne
Gaillardia
Garhadiolus
Goyazianthus
Greenmaniella
Hebeclinium
Helianthella
Helichrysum
Heliocauta
Heliopsis
Helminthotheca
Heterorhachis
Hyalosperma
Hydroidea
Idiopappus
Iva
Jensia
Lagenophora
Lecocarpus
Leptocarpha
Leptostelma
Lessingia
Lessingianthus
Lettowia
Leucheria
Luina
Lychnophoriopsis
Macrachaenium
Maschalostachys
Mesogramma
Mexianthus
Mikania
Monolopia
Nananthea
Nelsonianthus
Oclemena
Oligactis
Onopordum
Oritrophium
Packera
Paracalia
Peteravenia
Picris
Plagiobasis
Platyschkuhria
Podanthus
Porphyrostemma
Pterocaulon
Quelchia
Rhodanthe
Robinsonecio
Roebuckiella
Scorzonera
Sheareria
Sphaeromorphaea
Struchium
Synurus
Talamancalia
Tamananthus
Teixeiranthus
Trichogoniopsis
Triptilodiscus
Varilla
Vellereophyton
Wamalchitamia
Xerochrysum
Zoegea
1588 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Catalogue of Life 26 March 2024
Biota
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Asterales
Asteraceae Dumort.
Cichorioideae (Juss.) Chev.
Gundelia L.
(bu sayfa)
Gundelia anatolica Firat
Gundelia aragatsi Vitek et al.
Gundelia armata (Freyn & Sint.) Firat
Gundelia armeniaca Nersesian
Gundelia asperrima (Trautv.) Firat
Gundelia cappadocica Firat
Gundelia cilicica Firat
Gundelia colemerikensis Firat
Gundelia dersim Vitek, E. Yüce & Ergin
Gundelia komagenensis Firat
Gundelia mesopotamica Firat
Gundelia microcephala (Bornm.) Vitek
Gundelia munzuriensis Vitek, E. Yüce & Ergin
Gundelia purpurascens (Bornm.) Firat
Gundelia rosea M. Hossain & Al-Taey
Gundelia siirtica Firat
Gundelia tehranica Vitek & Noroozi
Gundelia tournefortii L.
Gundelia vitekii Armagan
Arnoseris Gaertn.
Askellia W. A. Weber
Aslia Yild.
Astartoseris N. Kilian, Hand, Hadjik., Christodoulou & Bou Dagh.-Kharr.
Atrichoseris A. Gray
Avellara Blanca & C. Díaz
Bilgea Yild.
Bocquetia Yild.
Calycoseris A. Gray
Candollea Yild.
Catananche L.
Chaetadelpha A. Gray ex S. Watson
Chondrilla L.
Cicerbita Wallr.
Cichorium L.
Crepidiastrum Nakai
Crepis L.
Dubyaea DC.
Epilasia (Bunge) Benth. & Hook. fil.
Erythroseris N. Kilian & Gemeinholzer
Faberia Hemsl. ex Forbes & Hemsl.
Garhadiolus Jaub. & Spach
Gelasia Cass.
Geropogon L.
Glyptopleura Eaton
Guneria Yild.
Hedypnois Hill
Helminthotheca Zinn
Heteracia Fisch. & C. A. Mey.
Heteroderis (Bunge) Boiss.
Hieracium L.
Hispidella Barnadez ex Lam.
Hololeion Kitam.
Hymenonema Cass.
Hyoseris L.
Hypochaeris L.
Ixeridium (A. Gray) Tzvelev
Ixeris Cass.
Koelpinia Pall.
Kovalevskiella Kamelin
Krigia Schreb.
Lactuca
Lagoseriopsis Kirp.
Lapsana L.
Lapsanastrum Pak & K. Bremer
Launaea Cass.
Leontodon L.
Lihengia Y. S. Chen & R. Ke
Lilacina Yild.
Lipschitzia Zaika, Sukhor. & N. Kilian
Lygodesmia D. Don
Malacothrix DC.
Marshalljohnstonia Henrickson
Melanoseris DC.
Microseris D. Don
Munzothamnus Raven
Mycelis Cass.
Nabalus Cass.
Notoseris C. Shih
Paraprenanthes C. C. Chang
Phalacroseris A. Gray
Phitosia Kamari & Greuter
Picris L.
Picrosia D. Don
Pilosella Hill
Pinaropappus Less.
Pleiacanthus (Nutt.) Rydb.
Prenanthes L.
Pseudopodospermum (Lipsch. & Krasch.) Kuth.
Pterachaenia (Benth.) Lipsch.
Pyrrhopappus DC.
Rafinesquia Nutt.
Ramaliella Zaika, Sukhor. & N. Kilian
Reichardia Roth
Rhagadiolus Scop.
Rothmaleria Font Quer
Schlagintweitia Griseb.
Scolymus L.
Scorzonera
Scorzoneroides Moench
Shinnersoseris Tomb
Sinoseris N. Kilian, Ze H. Wang & H. Peng
Sonchella Sennikov
Sonchus L.
Soroseris Stebbins
Spiroseris Rech. fil.
Stephanomeria Nutt.
Syncalathium Lipsch.
Takhtajaniantha Nazarova
Taraxacum Weber
Thrincia Roth
Tolpis Adans.
Tourneuxia Coss.
Tragopogon L.
Trommsdorffia Bernh.
Urospermum Scop.
Warionia Benth. & Coss.
Willemetia Cass.
Yildirimlia Kilic
Youngia Cass.
12 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
Gundelia
(bu sayfa)
Gundelia anatolica Firat
Gundelia aragatsi Vitek et al.
Gundelia armeniaca Nersesian
Gundelia asperrima (Trautv.) Firat
Gundelia cilicica Firat
Gundelia colemerikensis Firat
Gundelia dersim Vitek, Yüce & Ergin
Gundelia komagenensis Firat
Gundelia mesopotamica Firat
Gundelia microcephala (Bornm.) Vitek
Gundelia munzuriensis Vitek, Yüce & Ergin
Gundelia rosea Hossain & Al-Taey
Gundelia tehranica Vitek & Noroozi
Gundelia tournefortii L.
Gundelia vitekii Armacan
Adenothamnus
Anemocarpa
Angeldiazia
Antillanthus
Apodocephala
Atractylodes
Balduina
Barkleyanthus
Bellis
Bishopanthus
Bishovia
Bolanosa
Carlquistia
Carterothamnus
Caucasalia
Celmisia
Centaurea
Centipeda
Chimantaea
Chresta
Chrysanthoglossum
Chrysogonum
Corethamnium
Crossothamnus
Cuatrecasanthus
Damnamenia
Dauresia
Daveaua
Dinoseris
Enceliopsis
Erato
Erodiophyllum
Espeletia
Euphrosyne
Gaillardia
Garhadiolus
Goyazianthus
Greenmaniella
Hebeclinium
Helianthella
Helichrysum
Heliocauta
Heliopsis
Helminthotheca
Heterorhachis
Hyalosperma
Hydroidea
Idiopappus
Iva
Jensia
Lagenophora
Lecocarpus
Leptocarpha
Leptostelma
Lessingia
Lessingianthus
Lettowia
Leucheria
Luina
Lychnophoriopsis
Macrachaenium
Maschalostachys
Mesogramma
Mexianthus
Mikania
Monolopia
Nananthea
Nelsonianthus
Oclemena
Oligactis
Onopordum
Oritrophium
Packera
Paracalia
Peteravenia
Picris
Plagiobasis
Platyschkuhria
Podanthus
Porphyrostemma
Pterocaulon
Quelchia
Rhodanthe
Robinsonecio
Roebuckiella
Scorzonera
Sheareria
Sphaeromorphaea
Struchium
Synurus
Talamancalia
Tamananthus
Teixeiranthus
Trichogoniopsis
Triptilodiscus
Varilla
Vellereophyton
Wamalchitamia
Xerochrysum
Zoegea
1588 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superasterids
Asterids
Asterales
Asteraceae
Gundelia
(bu sayfa)
Gundelia anatolica Firat
Gundelia aragatsi Vitek et al.
Gundelia armeniaca Nersesian
Gundelia asperrima (Trautv.) Firat
Gundelia cilicica Firat
Gundelia colemerikensis Firat
Gundelia dersim Vitek, Yüce & Ergin
Gundelia komagenensis Firat
Gundelia mesopotamica Firat
Gundelia microcephala (Bornm.) Vitek
Gundelia munzuriensis Vitek, Yüce & Ergin
Gundelia rosea Hossain & Al-Taey
Gundelia tehranica Vitek & Noroozi
Gundelia tournefortii L.
Gundelia vitekii Armacan
Adenothamnus
Anemocarpa
Angeldiazia
Antillanthus
Apodocephala
Atractylodes
Balduina
Barkleyanthus
Bellis
Bishopanthus
Bishovia
Bolanosa
Carlquistia
Carterothamnus
Caucasalia
Celmisia
Centaurea
Centipeda
Chimantaea
Chresta
Chrysanthoglossum
Chrysogonum
Corethamnium
Crossothamnus
Cuatrecasanthus
Damnamenia
Dauresia
Daveaua
Dinoseris
Enceliopsis
Erato
Erodiophyllum
Espeletia
Euphrosyne
Gaillardia
Garhadiolus
Goyazianthus
Greenmaniella
Hebeclinium
Helianthella
Helichrysum
Heliocauta
Heliopsis
Helminthotheca
Heterorhachis
Hyalosperma
Hydroidea
Idiopappus
Iva
Jensia
Lagenophora
Lecocarpus
Leptocarpha
Leptostelma
Lessingia
Lessingianthus
Lettowia
Leucheria
Luina
Lychnophoriopsis
Macrachaenium
Maschalostachys
Mesogramma
Mexianthus
Mikania
Monolopia
Nananthea
Nelsonianthus
Oclemena
Oligactis
Onopordum
Oritrophium
Packera
Paracalia
Peteravenia
Picris
Plagiobasis
Platyschkuhria
Podanthus
Porphyrostemma
Pterocaulon
Quelchia
Rhodanthe
Robinsonecio
Roebuckiella
Scorzonera
Sheareria
Sphaeromorphaea
Struchium
Synurus
Talamancalia
Tamananthus
Teixeiranthus
Trichogoniopsis
Triptilodiscus
Varilla
Vellereophyton
Wamalchitamia
Xerochrysum
Zoegea
1588 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
GBIF classification
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Asterales
Asteraceae
Gundelia L.
(bu sayfa)
Gundelia anatolica Firat
Gundelia aragatsi Vitek et al.
Gundelia armeniaca Nersesian
Gundelia asperrima (Trautv.) Firat
Gundelia cilicica Firat
Gundelia colemerikensis Firat
Gundelia dersim Vitek, Yüce & Ergin
Gundelia komagenensis Firat
Gundelia mesopotamica Firat
Gundelia microcephala (Bornm.) Vitek
Gundelia munzuriensis Vitek, Yüce & Ergin
Gundelia rosea M. Hossain & R. A. Al-Taey
Gundelia tehranica Vitek & Noroozi
Gundelia tournefortii L.
Gundelia vitekii Armacan
Alepidocline S. F. Blake
Anisocoma Torr. & A. Gray
Antennaria Gaertn.
Anthemis arvensis × Cota tinctoria
Aquilula
Arnoseris Gaertn.
Athrixia Ker Gawl.
Baccharoides Moench
Bejaranoa R. M. King & H. Rob.
Benitoa D. D. Keck
Berroa Beauverd
Bishovia R. M. King & H. Rob.
Blainvillea Cass.
Borrichia Adans.
Brickelliastrum R. M. King & H. Rob.
Cadiscus E. Mey. ex DC.
Callicephalus C. A. Mey.
Cancrinia Kar. & Kir.
Castrilanthemum R. Vogt & Oberpr.
Chromolepis Benth.
Cicerbita Wallr.
Cloiselia S. Moore
Conyza canadensis × Erigeron acris subsp. acris
Critonia P. Browne
Delilia Spreng.
Diaperia Nutt.
Dithyrostegia A. Gray
Dolomiaea DC.
Duseniella K. Schum.
Eastwoodia Brandegee
Echinocoryne H. Rob.
Eclipta L.
Eitenia R. M. King & H. Rob.
Eriochlamys Sond. & F. Muell.
Flaveria Juss.
Fluminaria
Guardiola Cerv. ex Bonpl.
Guizotia Cass.
Gutierrezia Lag.
Harnackia Urb.
Hemistepta Bunge
Heterolepis Cass.
Heteromma Benth.
Hyalis D. Don ex Hook. & Arn.
Hybridella Cass.
Io B. Nord.
Iphionopsis Anderb.
Joseanthus H. Rob.
Kemulariella Tamamsch.
Lasiospermum Lag.
Leontodon × Scorzoneroides
Lepidonia S. F. Blake
Lepidophyllum Cass.
Lepidostephium Oliv.
Leucanthemella Tzvelev
Logfia Cass.
Lourteigia R. M. King & H. Rob.
Lulia Zardini
Macrachaenium Hook. fil.
Microcephala Pobed.
Nananthea DC.
Neojeffreya Cabrera
Nestlera Spreng.
Notoseris C. Shih
Oedera L.
Oreostemma Greene
Oxypappus Benth.
Oyedaea DC.
Paracalia Cuatrec.
Parthenium L.
Pembertonia P. S. Short
Petasites Mill.
Picrosia D. Don
Plagiocheilus Arn. ex DC.
Platycarpha Less.
Pleurophyllum Hook. fil.
Polymnia L.
Prolobus R. M. King & H. Rob.
Psacaliopsis H. Rob. & Brettell
Psilostrophe DC.
Quelchia N. E. Br.
Raouliopsis S. F. Blake
Ratibida Raf.
Reichardia Roth
Sanrobertia
Saussurea DC.
Scherya R. M. King & H. Rob.
Scrobicaria Cass.
Spinoliva
Spiracantha Kunth
Synedrella Gaertn.
Tagetes L.
Thespis DC.
Thiseltonia Hemsl.
Trichospira Kunth
Tridactylina Sch. Bip.
Triniteurybia Brouillet, Urbatsch & R. P. Roberts
Triptilion Ruiz & Pav.
Ursinia Gaertn.
Zemisia B. Nord.
1697 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Integrated Taxonomic Information System (ITIS) Taxonomic Hierarchy
Plantae
Viridiplantae
Streptophyta
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Magnoliopsida
Asteranae
Asterales
Asteraceae
Gundelia L.
(bu sayfa)
Gundelia tournefortii L.
Acamptopappus (A. Gray) A. Gray
Acanthospermum Schrank
Achillea L.
Achyrachaena Schauer
Acmella Rich. ex Pers.
Acourtia D. Don
Acroptilon Cass.
Adenocaulon Hook.
Adenophyllum Pers.
Ageratina Spach
Ageratum L.
Agoseris Raf.
Amberboa (Pers.) Less.
Amblyolepis DC.
Amblyopappus Hook. & Arn.
Ambrosia L.
Amphiachyris (A. DC.) Nutt.
Amphipappus Torr. & A. Gray
Anaphalis DC.
Ancistrocarphus A. Gray
Anisocoma Torr. & A. Gray
Antennaria Gaertn.
Anthemis L.
Antheropeas Rydb.
Aphanostephus DC.
Arctium L.
Arctotis L.
Argyranthemum Webb
Arnica L.
Arnoglossum Raf.
Arnoseris Gaertn.
Artemisia L.
Asanthus King & H. Rob.
Aster L.
Astranthium Nutt.
Atrichoseris A. Gray
Baccharis L.
Bahia Lag.
Baileya Harv. & A. Gray ex A. Gray
Balduina Nutt.
Balsamita Mill.
Balsamorhiza Nutt.
Baltimora L.
Bartlettia A. Gray
Bebbia (Benth.) Greene
Bellis L.
Benitoa D. D. Keck
Berkheya Ehrh.
Berlandiera DC.
Bidens L.
Bigelowia DC.
Blennosperma Less.
Blepharipappus Hook.
Blepharizonia Greene
Boltonia L'Hér.
Borrichia Adans.
Bradburia Torr. & A. Gray
Brickellia Elliot
Brickelliastrum King & H. Rob.
Cacaliopsis A. Gray
Calendula L.
Calycadenia DC.
Calycoseris A. Gray
Carduus L.
Carlina L.
Carminatia Moc. ex DC.
Carphephorus Cass.
Carphochaete A. Gray
Centaurea L.
Centipeda Lour.
Chaenactis DC.
Chaetopappa DC.
Chrysanthemum L.
Chrysopsis (Nutt.) Elliot
Cichorium L.
Cirsium Mill.
Cotula L.
Eclipta L.
Erato DC.
Erigeron L.
Eupatorium L.
Euphrosyne DC.
Gnaphalium L.
Helenium L.
Helianthus L.
Iva L.
Lactuca L.
Mikania Willd.
Petasites Mill.
Pityopsis Nutt.
Pluchea Cass.
Polymnia L.
Rudbeckia L.
Saussurea DC.
Senecio L.
Solidago L.
Struchium P. Br.
Tanacetum L.
Taraxacum F. H. Wigg.
Tripleurospermum Sch. Bip.
418 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
NCBI
root
cellular organisms
Eukaryota
Viridiplantae
Streptophyta
Streptophytina
Embryophyta
Tracheophyta
Euphyllophyta
Spermatophyta
Magnoliopsida
Mesangiospermae
eudicotyledons
Gunneridae
Pentapetalae
asterids
campanulids
Asterales
Asteraceae
Cichorioideae
Gundelieae
Gundelia
(bu sayfa)
Gundelia anatolica
Gundelia aragatsi
Gundelia cilicica
Gundelia colemerikensis
Gundelia dersim
Gundelia komagenensis
Gundelia munzuriensis
Gundelia tournefortii
Gundelia vitekii
unclassified Gundelia
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Plantae
Viridiplantae
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Magnoliophyta
Magnoliopsida
Magnoliidae
Asteranae
Asterales
Asteraceae
Cichorioideae
Cichorieae
Scolyminae
Gundelia
(bu sayfa)
Gundelia anatolica
Gundelia aragatsi
Gundelia armata
Gundelia armeniaca
Gundelia asperrima
Gundelia cilicica
Gundelia colemerikensis
Gundelia dersim
Gundelia glabra
Gundelia komagenensis
Gundelia mesopotamica
Gundelia microcephala
Gundelia munzuriensis
Gundelia purpurascens
Gundelia rosea
Gundelia siirtica
Gundelia tehranica
Gundelia tenuisecta
Gundelia tournefortii
Gundelia vitekii
Catananche