dcsimg

Cupressus chengiana ( Ucraniano )

fornecido por wikipedia UK

Поширення, екологія

Країни поширення: Китай (пд. Ганьсу, пн. і зх. Сичуань). Росте у невеликих, чистих насадженнях в деяких долинах, але частіше на кам'янистих схилах або скелях, разом з Koelreuteria paniculata, Morus mongolica, Campylotropis delavayi, Bauhinia faberi, Cotoneaster multiflorus, Cotoneaster gracilis; в некислих бурих ґрунтах поверх граніту, кварцитів і вапняків. Висотний діапазон від бл. 1200 м до 2750 м. Клімат характеризується холодною зимою і від прохолодного до жаркого літа, з окремою чергуванням сухих і дощових сезонів; річна кількість опадів коливається від 500-750 (-1000 мм).

Морфологія

Дерева до 30 м заввишки; й до 1 м діаметра. Листки розташовані в 4 ряди, лускоподібні, 1-1,5 мм, вершина зазвичай трохи тупа, тьмяно-зелені, не сизі. Пилкові шишки 2-4 мм; мікроспорофілів 12-16. Шишки коричневі або червонувато-коричневі, коли дозріли, не сизі, від кулястих до майже кулястих або довгасто-яйцеподібних, 1,2-2 см в діаметрі.; шушкових лусок 8-14, кожна родюча луска з численним насінням. Насіння яйцеподібні-трикутне, плоске, 3-5 × 2-4 мм. 2n = 22

Використання

Пиломатеріали цього виду цінуються для будівництва й експлуатується більші, більш-менш прямі стовбури виду протягом багатьох століть. У невеликих масштабах дерева були посаджені як поодинці, так і групами в селах.

Загрози та охорона

Вирубка є основною причиною занепаду виду. Цей вид садять в селах в природному діапазоні в провінції Сичуань і, можливо, в провінції Ганьсу.

Посилання


licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Автори та редактори Вікіпедії
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia UK