A propòsit
Educassion
Dëscute
TraitBank
Rintré ant ël sistema
Anscriv-se
Lenga
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
nòm ant ël fil
vernacolar
sientìfich
A propòsit
Educassion
Dëscute
TraitBank
Rintré ant ël sistema
Anscriv-se
pms
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
nòm ant ël fil
vernacolar
sientìfich
Life
»
…
»
Archaeplastida
»
…
»
Angiosperms
»
…
»
Rubiaceae
Life
»
Cellular
»
Eukaryota
»
Archaeplastida
»
Chloroplastida
»
Streptophyta
»
Embryophytes
»
Tracheophyta
»
Spermatophyta
»
Angiosperms
»
Eudicots
»
Superasterids
»
Asterids
»
Gentianales
»
Rubiaceae
«
Bikkia
cheuje
vista d'ansem
dàit
mojen
artìcoj
carte
nòm
Nòm sientìfich
Nòm preferì
Bikkia
Géner arconossù da
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Fé arferiment a la tassonomìa da Catalogue of Life in Species 2000 & ITIS Catalogue of Life
Bikkia
Géner arconossù da
wikipedia русскую Википедию
,
wikipedia VI
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
Guam Species List
,
Mariana Islands Species List
,
New Caledonia Species List
,
Niue Species List
,
Palau Species List
,
Papua New Guinea Species List
,
Philippines Species List
,
Tonga Species List
,
Indonesia Species List
,
North Pacific Species List
,
South Pacific Species List
,
NCBI
,
wikipedia emerging languages
,
wikidata_hierarchy tar gz
,
wikipedia ES
,
wikipedia PT
,
wikipedia FR
,
USDA PLANTS images
,
wikipedia EN
,
Wikidata Common Names
,
Wikimedia Commons
,
Barcode of Life Data Systems
,
iNaturalist data coverage
, and
Wikipedia (inferred records)
Bikkia Reinw.
Géner arconossù da
GBIF classification
and
Integrated Taxonomic Information System (ITIS) Taxonomic Hierarchy
Bikkia Reinw. ex Blume
Géner arconossù da
Catalogue of Life 26 March 2024
and
GBIF data coverage
Nòm alternativ
Bikkia grandifolia
Kuntze
Doubtful conforma a
GBIF classification
Bikkia moluccana
Suess.
Homotypic synonym conforma a
GBIF classification
Bikkia tetrandra
A. Gray
Heterotypic synonym conforma a
GBIF classification
Bikkia tetrandra
K. Schum.
Doubtful conforma a
GBIF classification
(Possible variant of Bikkia tetrandra (G.Forst.) A.Rich.)
Bikkia
Harvest ancestor conforma a
GBIF national node type records France
,
GBIF national node type records Germany
,
NMNH type specimens
,
Flickr Group
,
iNaturalist
, and
Global Biotic Interactions
Bikkia Reinw. 1825
Authority conforma a
NCBI
Bikkiopsis Brongn. & Gris
Synonym conforma a
Catalogue of Life 26 March 2024
Cormigonus Raf.
Synonym conforma a
Catalogue of Life 26 March 2024
Nòm comun
Udmurt
Биккия
preferì
Arconossù da
Wikidata Common Names
russ; russi
Биккия
preferì
Arconossù da
Wikidata Common Names
Mrj
Бикки
preferì
Arconossù da
Wikidata Common Names
Gerarchìe soagnà për Bikkia
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superasterids
Asterids
Gentianales
Rubiaceae
Bikkia
(costa pàgina-sì)
Bikkia bridgeana F. Muell.
Bikkia commerconiana K. Schum.
Bikkia gaudichaudiana Brongn.
Bikkia guilloviana Brongn.
Bikkia longicarpa Valeton
Bikkia moluccana Suess. ex Troll & Dragend.
Bikkia palauensis Valeton
Bikkia pancheri (Brongn.) Guillaumin
Bikkia philippinensis Valeton
Bikkia tetrandra (L. fil.) A. Rich.
Acrosynanthus
Agouticarpa
Aidia
Amaioua
Amphistemon
Badusa
Batopedina
Berghesia
Bertiera
Blepharidium
Bouvardia
Brachytome
Callipeltis
Calochone
Capirona
Cephalanthus
Ceriscoides
Chazaliella
Chimarrhis
Chione
Coccocypselum
Coelospermum
Conostomium
Cosmocalyx
Coutarea
Cruckshanksia
Cuviera
Didymaea
Didymosalpinx
Diodia
Diplospora
Ditrichanthus
Diyaminauclea
Elaeagia
Everistia
Ferdinandusa
Feretia
Fernelia
Galium
Gentingia
Greenea
Greeniopsis
Guettarda
Habroneuron
Heinsenia
Hippotis
Hymenocoleus
Involucrella
Isertia
Janotia
Kohautia
Larsenaikia
Lasianthus
Lemyrea
Leptopetalum
Lerchea
Limnosipanea
Luculia
Macrosphyra
Maguireothamnus
Malanea
Mantalania
Martensianthus
Massularia
Mastixiodendron
Merumea
Mexotis
Molopanthera
Morelia
Morinda
Myrmeconauclea
Neohymenopogon
Nodocarpaea
Notopleura
Osa
Otomeria
Pagameopsis
Parapentas
Payera
Pentanisia
Phialiphora
Picardaea
Pimentelia
Placocarpa
Pogonopus
Pomax
Prismatomeris
Pseudaidia
Pteridocalyx
Roigella
Rubia
Schradera
Scleromitrion
Serissa
Stenaria
Stenotis
Tessiera
Vangueria
Vidalasia
Warszewiczia
487 frej adissionaj abrevià për fé curt.
Vëdde l'
archivi dj'arsorse
për na lista completa.
Catalogue of Life 26 March 2024
Biota
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Gentianales Juss. ex Bercht. & J. Presl
Rubiaceae
Bikkia Reinw. ex Blume
(costa pàgina-sì)
Bikkia bridgeana F. Muell.
Bikkia commerconiana K. Schum.
Bikkia gaudichaudiana Brongn.
Bikkia guilloviana Brongn.
Bikkia longicarpa Valeton
Bikkia moluccana Suess. ex Troll & Dragend.
Bikkia montoyae Mejillano, Santor & Alejandro
Bikkia palauensis Valeton
Bikkia pancheri (Brongn.) Guillaumin
Bikkia philippinensis Valeton
Bikkia tetrandra (L. fil.) A. Rich.
Acranthera Arn. ex Meisn.
Acrobotrys K. Schum. & K. Krause
Acrosynanthus Urb.
Acunaeanthus Borhidi, Komlódi & Moncada
Adenorandia Vermoesen
Adina Salisb.
Afrocanthium (Bridson) Lantz & B. Bremer
Agathisanthemum Klotzsch
Agouticarpa C. H. Perss.
Aidia Lour.
Aidiopsis Tirveng.
Airosperma K. Schum. & Lauterb.
Alberta E. Mey.
Aleisanthia Ridl.
Aleisanthiopsis Tange
Alibertia A. Rich. ex DC.
Alleizettella Pit.
Alseis Schott
Amaioua Aubl.
Amaracarpus Blume
Amphiasma Bremek.
Amphidasya Standl.
Amphistemon Groeninckx
Antherostele Bremek.
Anthorrhiza C. R. Huxley & Jebb
Anthospermopsis (K. Schum.) J. H. Kirkbr.
Anthospermum L.
Antirhea Comm. ex A. Juss.
Aoranthe Somers
Aphanocarpus Steyerm.
Arachnothryx Planch.
Arcytophyllum Willd.
Argocoffeopsis Lebrun
Argostemma Wall.
Asperula L.
Astiella Jovet
Atractocarpus Schltr. & K. Krause
Atractogyne Pierre
Augusta Pohl
Aulacocalyx Hook. fil.
Badusa A. Gray
Balmea Martínez
Bathysa C. Presl
Batopedina Verdc.
Belonophora Hook. fil.
Benkara Adans.
Benzonia Schumach.
Berghesia Nees
Bertiera Aubl.
Blepharidium Standl.
Bobea Gaudich.
Boholia Merr.
Bothriospora Hook. fil.
Botryarrhena Ducke
Bouvardia Salisb.
Brachytome Hook. fil.
Bradea Standl.
Bremeria Razafim. & Alejandro
Brenania Keay
Breonadia Ridsdale
Breonia A. Rich. ex DC.
Bruxanelia Dennst.
Bullockia (Bridson) Razafim., Lantz & B. Bremer
Bungarimba K. M. Wong
Burchellia R. Br.
Byrsophyllum Hook. fil.
Callipeltis Steven
Calochone Keay
Calycophyllum DC.
Calycosia A. Gray
Calycosiphonia Pierre ex Robbr.
Canephora Juss.
Canthium Lam.
Capirona Spruce
Carapichea Aubl.
Carpacoce Sond.
Carphalea Juss.
Carterella Terrell
Casasia A. Rich.
Catesbaea L.
Catunaregam Wolf
Cephalanthus L.
Ceratopyxis Hook. fil.
Ceriscoides (Hook. fil.) Tirveng.
Chaetostachydium Airy Shaw
Chalepophyllum Hook. fil.
Chamaepentas Bremek.
Chapelieria A. Rich. ex DC.
Chassalia Comm. ex Poir.
Chimarrhis Jacq.
Chiococca P. Browne
Chione DC.
Chomelia Jacq.
Crucianella L.
Kraussia Harv.
Mitrasacmopsis Jovet
Osa Aiello
Psychotria L.
Richardia L.
Stenostomum C. F. Gaertn.
509 frej adissionaj abrevià për fé curt.
Vëdde l'
archivi dj'arsorse
për na lista completa.
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
Bikkia
(costa pàgina-sì)
Bikkia bridgeana F. Muell.
Bikkia commerconiana K. Schum.
Bikkia gaudichaudiana Brongn.
Bikkia guilloviana Brongn.
Bikkia longicarpa Valeton
Bikkia moluccana Suess. ex Troll & Dragend.
Bikkia palauensis Valeton
Bikkia pancheri (Brongn.) Guillaumin
Bikkia philippinensis Valeton
Bikkia tetrandra (L. fil.) A. Rich.
Acrosynanthus
Agouticarpa
Aidia
Amaioua
Amphistemon
Badusa
Batopedina
Berghesia
Bertiera
Blepharidium
Bouvardia
Brachytome
Callipeltis
Calochone
Capirona
Cephalanthus
Ceriscoides
Chazaliella
Chimarrhis
Chione
Coccocypselum
Coelospermum
Conostomium
Cosmocalyx
Coutarea
Cruckshanksia
Cuviera
Didymaea
Didymosalpinx
Diodia
Diplospora
Ditrichanthus
Diyaminauclea
Elaeagia
Everistia
Ferdinandusa
Feretia
Fernelia
Galium
Gentingia
Greenea
Greeniopsis
Guettarda
Habroneuron
Heinsenia
Hippotis
Hymenocoleus
Involucrella
Isertia
Janotia
Kohautia
Larsenaikia
Lasianthus
Lemyrea
Leptopetalum
Lerchea
Limnosipanea
Luculia
Macrosphyra
Maguireothamnus
Malanea
Mantalania
Martensianthus
Massularia
Mastixiodendron
Merumea
Mexotis
Molopanthera
Morelia
Morinda
Myrmeconauclea
Neohymenopogon
Nodocarpaea
Notopleura
Osa
Otomeria
Pagameopsis
Parapentas
Payera
Pentanisia
Phialiphora
Picardaea
Pimentelia
Placocarpa
Pogonopus
Pomax
Prismatomeris
Pseudaidia
Pteridocalyx
Roigella
Rubia
Schradera
Scleromitrion
Serissa
Stenaria
Stenotis
Tessiera
Vangueria
Vidalasia
Warszewiczia
487 frej adissionaj abrevià për fé curt.
Vëdde l'
archivi dj'arsorse
për na lista completa.
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superasterids
Asterids
Gentianales
Rubiaceae
Bikkia
(costa pàgina-sì)
Bikkia bridgeana F. Muell.
Bikkia commerconiana K. Schum.
Bikkia gaudichaudiana Brongn.
Bikkia guilloviana Brongn.
Bikkia longicarpa Valeton
Bikkia moluccana Suess. ex Troll & Dragend.
Bikkia palauensis Valeton
Bikkia pancheri (Brongn.) Guillaumin
Bikkia philippinensis Valeton
Bikkia tetrandra (L. fil.) A. Rich.
Acrosynanthus
Agouticarpa
Aidia
Amaioua
Amphistemon
Badusa
Batopedina
Berghesia
Bertiera
Blepharidium
Bouvardia
Brachytome
Callipeltis
Calochone
Capirona
Cephalanthus
Ceriscoides
Chazaliella
Chimarrhis
Chione
Coccocypselum
Coelospermum
Conostomium
Cosmocalyx
Coutarea
Cruckshanksia
Cuviera
Didymaea
Didymosalpinx
Diodia
Diplospora
Ditrichanthus
Diyaminauclea
Elaeagia
Everistia
Ferdinandusa
Feretia
Fernelia
Galium
Gentingia
Greenea
Greeniopsis
Guettarda
Habroneuron
Heinsenia
Hippotis
Hymenocoleus
Involucrella
Isertia
Janotia
Kohautia
Larsenaikia
Lasianthus
Lemyrea
Leptopetalum
Lerchea
Limnosipanea
Luculia
Macrosphyra
Maguireothamnus
Malanea
Mantalania
Martensianthus
Massularia
Mastixiodendron
Merumea
Mexotis
Molopanthera
Morelia
Morinda
Myrmeconauclea
Neohymenopogon
Nodocarpaea
Notopleura
Osa
Otomeria
Pagameopsis
Parapentas
Payera
Pentanisia
Phialiphora
Picardaea
Pimentelia
Placocarpa
Pogonopus
Pomax
Prismatomeris
Pseudaidia
Pteridocalyx
Roigella
Rubia
Schradera
Scleromitrion
Serissa
Stenaria
Stenotis
Tessiera
Vangueria
Vidalasia
Warszewiczia
487 frej adissionaj abrevià për fé curt.
Vëdde l'
archivi dj'arsorse
për na lista completa.
GBIF classification
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Gentianales
Rubiaceae
Bikkia Reinw.
(costa pàgina-sì)
Bikkia bridgeana F. Muell.
Bikkia commerconiana K. Schum.
Bikkia gaudichaudiana Brongn.
Bikkia grandiflora Reinw.
Bikkia guilloviana Brongn.
Bikkia longicarpa Valeton
Bikkia moluccana Suess. ex Troll & Dragend.
Bikkia palauensis Valeton
Bikkia pancheri Guillaumin
Bikkia philippinensis Valeton
Bikkia tetrandra (G. Forst.) A. Rich.
Adina Salisb.
Alseis Schott
Arcytophyllum Roem. & Schult.
Bradea Standl.
Bruxanelia
Captaincookia N. Hallé
Carpacoce Sond.
Carterella Terrell
Ceriscoides (Hook. fil.) Tirveng.
Chaetostachydium Airy Shaw
Cinchonopsis L. Andersson
Coddia Verdc.
Coffea L.
Colletoecema E. M. A. Petit
Coptosperma Hook. fil.
Cosmibuena Ruiz & Pav.
Coutarea Aubl.
Cubanola Aiello
Deccania Tirveng.
Denscantia E. L. Cabral & Bacigalupo
Diacrodon Sprague
Dialypetalanthus Kuhlm.
Duroia L. fil.
Eleuthranthes F. Muell. ex Benth.
Ernodea Sw.
Fadogia Schweinf.
Flagenium Baill.
Flexanthera Rusby
Gaillonia A. Rich. ex DC.
Ganguelia Robbr.
Gardenia Ellis.
Gardeniopsis Miq.
Genipa L.
Gillespiea A. C. Sm.
Gleasonia Standl.
Gonzalagunia Ruiz & Pav.
Guettarda L.
Hoffmannia Sw.
Homolliella Arènes
Hydnophytum Jack
Hyperacanthus E. Mey. ex D. Bridson
Jovetia M. Guedes
Kutchubaea Fisch. ex DC.
Lecananthus Jack
Lecanosperma Rusby
Leptodermis Wall.
Lerchea L.
Ludekia Ridsdale
Macrocnemum P. Browne
Maguireocharis Steyerm.
Manostachya Bremek.
Mantalania
Mericarpaea Boiss.
Mitriostigma Hochst.
Multidentia Gilli
Mussaenda Burm. ex L.
Myrmephytum Becc.
Nernstia Urb.
Nesohedyotis (Hook. fil.) Bremek.
Neurocalyx Hook.
Normandia Hook. fil.
Osa Aiello
Paracephaelis Baill.
Parachimarrhis Ducke
Pentagonia Benth.
Platycarpum Humb.
Pleiocarpidia K. Schum.
Pomax Sol. ex DC.
Posoqueria Aubl.
Pouchetia A. Rich. ex DC.
Psathura Comm. ex Juss.
Pseudonesohedyotis Tennant
Psydrax Gaertn.
Putoria Pers.
Pyrostria Comm. ex Juss.
Rennellia Korth.
Rhadinopus S. Moore
Riodocea Delprete
Robynsia Hutch.
Roigella Borhidi & M. Fernández
Rubia L.
Rubovietnamia Tirveng.
Rutidea DC.
Schwendenera K. Schum.
Sericanthe Robbr.
Simira Aubl.
Sphinctanthus Benth.
Staelia Cham. & Schltdl.
Standleya Brade
Stenosepala C. Persson
Stenotis Terrell
Strumpfia Jacq.
Suberanthus Borhidi & M. Fernández
Tamilnadia Tirveng. & Sastre
Tammsia H. Karst.
Tarenna Gaertn.
Tarennoidea Tirveng. & Sastre
Valantia L.
Vangueriella Verdc.
Vidalasia Tirveng.
566 frej adissionaj abrevià për fé curt.
Vëdde l'
archivi dj'arsorse
për na lista completa.
Integrated Taxonomic Information System (ITIS) Taxonomic Hierarchy
Plantae
Viridiplantae
Streptophyta
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Magnoliopsida
Asteranae
Gentianales
Rubiaceae
Bikkia Reinw.
(costa pàgina-sì)
Bikkia tetrandra (L. fil.) A. Rich.
Aidia Lour.
Antirhea Comm. ex Juss.
Arcytophyllum Roem. & Schult.
Asperula L.
Bobea Gaudich.
Bouvardia Salisb.
Breonia A. Rich.
Calycophyllum DC.
Canthium Lam.
Carapichea Aubl.
Casasia A. Rich.
Catesbaea L.
Cephalanthus L.
Chiococca P. Browne
Chione DC.
Cinchona L.
Coccocypselum P. Browne
Coffea L.
Colleteria David W. Taylor
Coprosma J. R. Forst. & G. Forst.
Crucianella L.
Cruciata Mill.
Crusea Cham. & Schltdl.
Damnacanthus C. F. Gaertn.
Dentella J. R. Forst. & G. Forst.
Diodella Small
Diodia L.
Dolichopentas Kårehed & B. Bremer
Erithalis P. Browne
Ernodea Sw.
Exostema (Pers.) Humb. & Bonpl.
Faramea Aubl.
Galium L.
Gardenia Ellis
Genipa L.
Geophila D. Don
Gonzalagunia Ruiz & Pav.
Guettarda L.
Hamelia Jacq.
Hedyotis L.
Hillia Jacq.
Houstonia L.
Hydnophytum Jack.
Hydrophylax L. fil.
Ixora L.
Kadua Cham. & Schltdl.
Kelloggia Torr. ex Benth.
Lasianthus Jack
Luculia Sweet
Lucya DC.
Machaonia Humb. & Bonpl.
Margaritopsis C. Wright
Mitchella L.
Mitracarpus Zucc.
Morinda L.
Mussaenda L.
Neanotis W. H. Lewis
Neolamarckia Bosser
Neonauclea Merr.
Nertera Banks & Sol. ex Gaertn.
Notopleura (Benth. & Hook. fil.) Bremek.
Oldenlandia L.
Oldenlandiopsis Terrell & W. H. Lewis
Paederia L.
Palicourea Aubl.
Pentanisia Harv.
Pentas Benth.
Pentodon Hochst.
Phialanthus Griseb.
Pinckneya Michx.
Plocama Ait.
Posoqueria Aubl.
Psychotria L.
Psydrax Gaertn.
Randia L.
Richardia L.
Rondeletia L.
Rosenbergiodendron Fagerl.
Rubia L.
Sabicea Aubl.
Sarcopygme Setch. & Christoph.
Schradera Vahl
Scolosanthus Vahl
Scyphiphora C. F. Gaertn.
Serissa Comm. ex Juss.
Sherardia L.
Spermacoce L.
Stenaria Raf. ex Steud.
Stenostomum C. F. Gaertn.
Strumpfia Jacq.
Tarenna Gaertn.
Timonius DC.
Uncaria Schreb.
Valantia L.
Vangueria Comm. ex Juss.
Wittmackanthus Kuntze
NCBI
root
cellular organisms
Eukaryota
Viridiplantae
Streptophyta
Streptophytina
Embryophyta
Tracheophyta
Euphyllophyta
Spermatophyta
Magnoliopsida
Mesangiospermae
eudicotyledons
Gunneridae
Pentapetalae
asterids
lamiids
Gentianales
Rubiaceae
Cinchonoideae
Chiococceae
Bikkia
(costa pàgina-sì)
Bikkia montoyae
Bikkia palauensis
Bikkia pancheri
Bikkia philippinensis
Bikkia tetrandra
Asemnantha
Badusa
Catesbaea
Ceratopyxis
Ceuthocarpus
Chiococca
Coutaportla
Coutarea
Cubanola
Eosanthe
Erithalis
Exostema
Hintonia
Isidorea
Lorencea
Morierina
Nernstia
Osa
Phialanthus
Phyllacanthus
Portlandia
Salzmannia
Schmidtottia
Scolosanthus
Siemensia
Solenandra
Strumpfia
Thiollierea
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Plantae
Viridiplantae
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Angiospermae
eudicots
core eudicots
asterids
lamiids
Gentianales
Rubiaceae
Bikkia
(costa pàgina-sì)
Bikkia alyxioides
Bikkia artensis
Bikkia bridgeana
Bikkia campanulata
Bikkia commerconiana
Bikkia comptonii
Bikkia forsteriana
Bikkia fulgida
Bikkia gaudichaudiana
Bikkia guilloviana
Bikkia kaalaensis
Bikkia lenormandii
Bikkia longicarpa
Bikkia macrophylla
Bikkia mariannensis
Bikkia moluccana
Bikkia montoyae
Bikkia neriifolia
Bikkia pachyphylla
Bikkia palauensis
Bikkia pancheri
Bikkia parviflora
Bikkia philippinensis
Bikkia retusiflora
Bikkia tetrandra
Bikkia truncata
Bikkia tubiflora
Dibrachyonostylus
Didymosalpynx
Dolicera
Eleutheranthus
Fagerlindia
Feretia
Fergusonia
Galiniera
Gamotopea
Gardeniopsis
Gynochtodes
Gyrostipula
Hedstromia
Holstianthus
Hyataella
Hymenocnemis
Ibetralia
Indopolysolenia
Janotia
Jaubertia
Jovetia
Kadua
Kajewskiella
Keetlia
Kochummenia
Lagynias
Lathraeocarpa
Lecanosperma
Leptostigma
Lerchea
Lucinaea
Manostachya
Melanopsidium
Merumea
Mitracarpus
Mitrasacmopsis
Montamans
Morierina
Mymeconauclea
Myrmephytum
Naletonia
Neobreonia
Neofranciella
Neolaugeria
Neopentanisia
Nernstia
Neurocalyx
Nodocarpaea
Nonatelia
Normandia
Octotropis
Omiltemia
Ophriococcus
Oregandra
Otocalyx
Ottoschmidtia
Pagameopsis
Parapentas
Paratriaina
Payera
Pelagodendron
Peripeplus
Petitiocodon
Phitopis
Picardaea
Pinariphyllon
Plectoniella
Pleiocraterium
Pouchetia
Proscephaleium
Pseudaidia
Pseudogaillonia
Pseudogardenia
Pseudomussaenda
Pseudosabicea
Pterogaillonia
Putoria
Rachicallis
Raphidura
Rhyssocarpus
Riodocea
Roigella
Saldinia
Schachtia
Schizenterospermum
Schizocalyx
Scyphochlamys
Scyphostachys
Siderobombyx
Siphonandrium
Sommera
Stachyococcus
Stipularia
Stomandra
Strempelia
Striolaria
Stylosiphonia
Sukunia
Sulitia
Synaptantha
538 frej adissionaj abrevià për fé curt.
Vëdde l'
archivi dj'arsorse
për na lista completa.