Розміри тіла в межах 10 — 18 сантиметрів. Усі віреонові мають міцні ноги, не менш міцний дзьоб і мають однаковий тип розфарбовування, в якому переважають зеленувато-бурі і брудно-жовті тони. Дзьоб трохи коротший за голову, сильний, прямий; верхня частина дзьоба злегка зігнута донизу і утворює на кінці невеликий гачок. Ніздрі щілиновидні. Щетини в кутах рота не розвинені. Ноги сильні. Цівка спереду покрита поперечними щитками, що не зливаються. Основні фаланги спрямованих вперед пальців іноді більш менш зливаються один з одним. Крила короткі, тупі. Хвіст середньої довжини. Оперення м'яке. Забарвлення самців і самиць більш менш схоже; молоді тьмяніші. У році одне линяння.
Населяють ліси різних типів і зарості кущів на рівнинах і в горах. Багато видів хороші співаки; пісня типу свистка. Чашоподібне, з глибоким лотком, відкрите згори гніздо підвішується до горизонтальної розвилки гілки дерева або куща. Яйця з більш менш розвиненим крапом. У помірних широтах в кладці 3-5, в тропіках 2-3 яйця. У різних видів міра участі самця в спорудженні гнізда і насиджуванні варіює; у деяких видів самці іноді співають, обігріваючи яйця. Інкубація 11-13 днів. Годують пташенят обидва партнери. Пташенята вилітають з гнізда у віці 11-15 днів. Дорослі птахи продовжують годувати пташенят ще 3-4 тижні. Поза сезоном розмноження тримаються поодинці або дрібними групами. У помірних широтах перелітні, в тропіках — осілі або кочівні. Годуються переважно в кронах, скльовуючи з гілок і листя різноманітних безхребетних (комахи і їх личинки, павуки, слимаки і т. ін.), їдять дрібні м'які плоди.
Родина включає 57 видів у 6 родах:
Залишки двох видів, що нині живуть, в межах сучасного ареалу знайдені у верхньоплейстоценових відкладеннях. Вірогідний центр виникнення — Північна Америка.