За нас
Образование
Расправа
TraitBank
Најава
Зачленување
Јазик
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
имиња во трошки
народно
научно
За нас
Образование
Расправа
TraitBank
Најава
Зачленување
mk
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
имиња во трошки
народно
научно
Life
»
…
»
Metazoa
»
Жаркари
»
корали
»
…
Life
»
Cellular
»
еукариот
»
Opisthokonta
»
Metazoa
»
Жаркари
»
корали
»
Шестозрачни корали
»
Rugosa
«
Columnaria Goldfuss 1826
додај
преглед
податоци
имиња
Научни имиња
Претпочитани имиња
Columnaria Goldfuss 1826
Род — признено од
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Појдовен таксон од World Register of Marine Species
Columnaria
Род — признено од
Paleobiology Database
Columnaria Goldfuss 1826
Род — признено од
GBIF classification
,
World Register of Marine Species
,
GBIF data coverage
, and
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
Народни имиња
Нема народни имиња поврзани со таксонов.
Згрижени чиноследи за Columnaria Goldfuss 1826
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Opisthokonta
Metazoa
Cnidaria
Anthozoa Ehrenberg 1834
Hexacorallia Haeckel 1896
Rugosa Milne Edwards & Haime 1850
Columnaria Goldfuss 1826
(страницава)
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
Columnaria Goldfuss 1826
(страницава)
GBIF classification
Plantae
Columnaria Goldfuss 1826
(страницава)
Columnaria alveolata Goldfuss 1826
Columnaria calicina Nicholson 1874
Columnaria kuallomatensis Tyazheva et al. 1976
Acanthodiacrodium B. V. Timofeev 1958
Adelaida Buc'hoz
Aenigmatophyllum W. Hartung & W. Gothan 1939
Afropollis J. A. Doyle, S. Jardiné & A. Doerenkamp 1982
Algites A. C. Seward 1894
Ammodochium fletcheri Ling
Anthocerotophyta
Aspidiophyllum Lesquereux 1876
Austrella Dana 1849
Austronereia australis (Harv.) J. S. Womersley
Basispora africana John & Lawson
Bifurcaria brassicaeformis (Kütz.) E. S. Barton
Bolboforma Kennett & Kennett 1990
Brunswickia Wherry 1916
Bryophyta
Buthotrephis J. Hall 1847
Chlorophyta
Coccolithus consuetus Bramlette & Sullivan
Coccolithus gelidus Geitzenauer
Coccolithus gigas Bramlette & Sullivan
Comes Buc'hoz
Corona
Cryptochlora perforans E. Calderón & Schnetter
Cryptoletes S. J. Dijkstra 1956
Cryptozooen J. Hall 1883
Cylindrites H. R. Göppert 1842
Cystoseira barbatula Kütz.
Dechenia Göppert 1842
Dictyoderma P. P. Phillips & C. J. Felix 1971
Drupa Lesquereux 1861
Encalyptaesporites E. Nagy 1968
Encephalartopsis Fontaine 1889
Eragrostis megastachya
Eschara Linnaeus 1758
Fucus
Geisleria alpina Servít
Geruma Forssk.
Gilbertina E. O. Ulrich
Glaucophyta
Gloiocladia speciosa (Harv.) R. E. Norris
Gnetaceaepollenites F. Thiergart 1938
Gondisporites D. C. Bharadwaj 1962
Grateloupia scutellata Kütz.
Gyrodendron E. O. Ulrich 1904
Halymenites Sternberg 1833
Hegneria E. J. A. Brumpt & G. Lavier
Herreriaceae
Hexacadica Raf.
Hoffmanseggia
Hypericinea Wall.
Idiophyllum Lesquereux 1880
Indusiisporites G. Leschik 1956
Infernopollenites B. W. Scheuring 1970
Ivonia Vell.
Laurencia complanata (Suhr) Kütz.
Laurencia minuscula Schnetter
Lesleya Lesquereux 1880
Licrophycus Billings 1862
Loperia Newberry 1888
Lundbladispora B. E. Balme 1963
Mahaleb
Mamillaria A. T. Brongniart 1825
Maranhites I. M. Brito 1965
Mesospora schmidtii Weber Bosse
Microphyllum borneense Weber Bosse
Onslowia endophytica Searles
Orbella V. S. Maljavkina 1949
Physophycus W. P. Schimper 1869
Platyspermatiaceae
Polycladia commersonii Mont.
Praechara L. M. Birina 1948
Prunoamygdalus
Pterobalanus E. W. Berry 1922
Pterocarpoxylon Boureau 1952
Pteroretis C. J. Felix & P. P. Burbridge 1961
Regina S. R. Samoilovitch 1961
Rhodocallis elegans Kütz.
Rhodophyta
Sarcothalia scutellata (Hering) Leister
Schilderia Daugherty 1934
Scutulum C. J. Felix & P. P. Burbridge 1967
Siphonophycus Schopf 1968
Sparganum Unger 1856
Spongiophytaceae
Sporochnus cryptocephalus Kütz.
Sporochnus sphaerocephalus Kütz.
Sporocystis Lesquereux 1880
Sterzelia W. Gothan 1928
Stigeoclonium subspinosum Kütz.
Stylobasiaceae
Tantillus C. J. Felix & P. P. Burbridge 1967
Thamnoclonium proliferum Sond.
Thecaspora W. C. Elsik 1966
Tianzhushania L. M. Yin & Z. P. Li 1978
Tobamovirus
Tripartites M. P. Schemel 1950
Vandiemeniaceae
Wattia S. H. Mamay 1967
Zamiopsis Fontaine 1889
Zearamosus Webster
Скратени се уште 1477 варијанти заради уредност
Полн список ќе најдете во
ресурсната податотека
.
World Register of Marine Species
Animalia
Cnidaria
Anthozoa
Stauriida
Columnariidae
Columnaria Goldfuss 1826
(страницава)