dcsimg

Супова акула звичайна ( ukrainien )

fourni par wikipedia UK

Опис

Загальна довжина досягає 2 м. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова довга. Зуби доволі гострі. Тулуб витягнутий. Має 2 спинних та 1 анальний плавець. Другий плавець на спині дорівнює до анального. Забарвлення спини сіре, а черева — біле.

Спосіб життя

Це бентофаг, донний вид. Тримається на глибинах до 1100 м на континентальному шельфі. Здатна пересуватися на значні відстані — до 1200 км. Живиться рибами, переважно сардинами, камбалою, гардемарином, морським окунем, тунцем, а також головоногими молюсками, голкошкірими, ракоподібними.

Статева зрілість у самців настає при розмірі у 1,35 м, а у самиць — при 1,5 м. Це яйцеживородна акула. Після 12 місяців вагітності народжується 28-38 дитинчат.

Тривалість життя сягає 55 років.

Розповсюдження

Зустрічається у Тихому, Індійському та Атлантичному океанах. Мешкає від Північного полярного кола до мису Горн (Південна Америка), від Британської Колумбії (Канада) до Чилі та Перу, біля Австралії, Нової Зеландії.

Стосунки з людиною

Високі ціни на цих акул призвело до того, що рибалки прозвали цю акул «сірим золотом». Через надмірний вилов відноситься до уразливих видів. Використовується не лише плавці, але й м'ясо, ребра та печінка, що багато на вітамін А².

Джерела

  • Jenkins, J. Travis (1958). The Fishes of the British Isles. Frederick Warne & Co. pp. 308—309.
  • Bray, Dianne. «School Shark, Galeorhinus galeus». Fishes of Australia. Retrieved 24 August 2014.
licence
cc-by-sa-3.0
droit d’auteur
Автори та редактори Вікіпедії
original
visiter la source
site partenaire
wikipedia UK