dcsimg
伯氏豹鯊的圖片
Life » » Metazoa » » 脊椎動物亞門 » » 軟骨魚綱 » » Selachii » 真鯊目 » 猫鲨科 »

伯氏豹鯊

Halaelurus buergeri (Müller & Henle 1838)

Плямиста котяча акула японська ( 烏克蘭語 )

由wikipedia UK提供

Опис

Загальна довжина досягає 49 см. Зовнішністю нагадує Halaelurus boesemani. Голова широка. Ніс загострений. Очі великі, мигдалеподібні, з мигательною перетинкою. Зіниці щілиноподібні. За очима розташовані крихітні бризкальца. Ніздрі мають трикутні носові клапани. Губні борозни короткі, не виходять за кути рота. Рот середніх розмірів. зуби дрібні з багатьма верхівками, з яких центральна є високою та гострою, бокові — маленькі. Вони розташовані у декілька рядків. У неї 5 пар коротких зябрових щілин, спрямованих дещо за діагоналю до осі тіла. Тулуб стрункий та гнучкий. Грудні плавці великі. Має 2 спинних плавця однакового розміру, що розташовані у хвостовій частині. Черево коротке, у 1,5 рази менше за довжину переднього краю грудних плавців. Анальний плавець відносно широкий та низький. Хвостовий плавець вузький, гетероцеркальний.

Забарвлення світло-коричневе до жовтуватого відтінку. На спині та боках розкидані дрібні чорні плями. Від голови до хвоста розташовані темні сідлоподібні плями. Черево світліше за спину.

Спосіб життя

Тримається на глибині 80-100 м, на континентальному шельфі й приострівних схилах. Доволі млява акула. Полює біля дна, є бентофагом. Живиться дрібними креветками та крабами, головоногими молюсками, личинками морських тварин, невеличкими костистими рибами.

Статева зрілість у самців настає при розмірі 36 см, самиць — 40-41 см. Це яйцекладна акула. У неї своєрідна переходна форма між яйцекладення та яйцеживородженням, коли яйця не залишають яйцевід до певної степені розвитку. Самиця відкладає 6-12 яєць.

Не є об'єктом промисловогов илову. Деякий інтерес спостерігається з боку акваріумістів. Іноді використовується для вироблення рибного борошна.

Розповсюдження

Мешкає від узбережжя Японії до Філіппін, також зустрічається в акваторії Китаю, Тайваня, Корейського півострова.

Джерела

  • Wheeler, A.: The World Encyclopedia of Fishes, 2a. ed., London: Macdonald. 1985.
許可
cc-by-sa-3.0
版權
Автори та редактори Вікіпедії
原始內容
參訪來源
合作夥伴網站
wikipedia UK