dcsimg

Andrena chrysopus ( Felemenkçe; Flemish )

wikipedia NL tarafından sağlandı

Insecten

Andrena chrysopus is een vliesvleugelig insect uit de familie Andrenidae. De wetenschappelijke naam van de soort is voor het eerst geldig gepubliceerd in 1903 door Pérez.[1]

Bronnen, noten en/of referenties
Geplaatst op:
11-12-2011
Dit artikel is een beginnetje over biologie. U wordt uitgenodigd om op bewerken te klikken om uw kennis aan dit artikel toe te voegen. Beginnetje
lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia-auteurs en -editors
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia NL

Андрена золотонога ( Ukraynaca )

wikipedia UK tarafından sağlandı

Морфологічні ознаки

(За Осичнюк, 1977). Самиця: довжина тіла 8-9 мм. Голова та груди чорні, крила жовтуваті. Джгутики вусиків знизу червонуваті або коричнюваті. В забарвленні черевця часто переважає червоний колір. Звичайно 1–3 тергуми червоні з жовтими вузькими вершинними краями, 4–5 тергуми завжди чорні. Лапки всіх ніг та гомілки задніх, іноді й середніх, червоно-жовті. Тім’я та груди зверху в досить довгих іржаво- чи коричнювато-жовтих або жовтих волосках, на боках і знизу голова та груди в білуватих або жовтувато-білих волосках. Проподеальний кошик та вертлюжний пучок рідкі та довгі, з білуватих волосків; гомілкова сумка густа, довга, золотисто-жовта. 1 тергум у досить довгих жовтуватих або білуватих волосках. 2-4 тергуми з широкими густими суцільними білуватими вершинними перев’язками. Анальна торочка коричнева або жовтувато-коричнева. Самець за скульптурою, кольором тіла та опушенням дуже подібний до самиці. Наличник більш опуклий, з такою ж скульптурою, як у самиці. Вусики короткі, ледве досягають вершини щитка середньоспинки. Опушення тіла, особливо голови та грудей, дещо довше, кудлатіше, ніж у самиці. Довжина тіла 7–8 мм.

Поширення

Зареєстрований локально а окремих пунктах південної частини Європи: Словаччина, Чехія, ФРН, Австрія, Македонія, Угорщина, Румунія, Україна, Швейцарія, південна Франція та північна Італія, а також відмічений в Туреччині. Зустрічається на степових ділянках.

В Україні знайдений в Донецькій, Херсонській, Черкаській, Тернопільській областях та в Криму. Дуже рідкісний вид, зустрічається лише в місцях, де росте спаржа — види роду Asparagus.

Особливості біології

Має одну генерацію на рік. Літає з кінця квітня до липня. Риє гіллясті гнізда поодиноко у землі, не створюючи агрегацій. Комірки еліпсоїдної форми з кулястим пилковим хлібцем та яйцем розташовуються на глибині 6,5–14,5 см від поверхні ґрунту. Дорослі особини є вузькими оліголектами Asparagus, в тому числі Asparagus pallasii Miscz., який занесено до Червоної книги України. Андрена золотонога — головний запилювач цих рослин у природних умовах, тому має виняткове значення у їх збереженні.

Загрози та охорона

Зникає внаслідок різкого зменшення чисельності спаржі — його основної кормової рос-лини, з якої він збирає пилок; скорочення площ цілинних степових ділянок; випасання, особливо кіз та овець.

Охороняється в Українському степовому заповіднику. Необхідно створити заказники в інших місцях мешкання виду.

Посилання

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Автори та редактори Вікіпедії
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia UK

Andrena chrysopus ( Vietnamca )

wikipedia VI tarafından sağlandı

Andrena chrysopus là một loài Hymenoptera trong họ Andrenidae. Loài này được Pérez mô tả khoa học năm 1903.[1]

Chú thích

Tham khảo


Bài viết về họ ong Andrenidae này vẫn còn sơ khai. Bạn có thể giúp Wikipedia bằng cách mở rộng nội dung để bài được hoàn chỉnh hơn.


lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia tác giả và biên tập viên
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia VI

Andrena chrysopus: Brief Summary ( Vietnamca )

wikipedia VI tarafından sağlandı

Andrena chrysopus là một loài Hymenoptera trong họ Andrenidae. Loài này được Pérez mô tả khoa học năm 1903.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia tác giả và biên tập viên
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia VI

Andrena chrysopus ( Rusça )

wikipedia русскую Википедию tarafından sağlandı
Царство: Животные
Подцарство: Эуметазои
Без ранга: Первичноротые
Без ранга: Линяющие
Без ранга: Panarthropoda
Надкласс: Шестиногие
Класс: Насекомые
Надотряд: Hymenopterida
Надсемейство: Apoidea
Семейство: Андрениды
Подсемейство: Andreninae
Род: Andrena
Вид: Andrena chrysopus
Международное научное название

Andrena chrysopus Pérez, 1903

Wikispecies-logo.svg
Систематика
на Викивидах
Commons-logo.svg
Поиск изображений
на Викискладе
ITIS 752253NCBI 1542575EOL 2747206

Andrena chrysopus (лат.) — редкий вид пчёл из рода Andrena (семейство Andrenidae), занесённый в Красную книгу Украины[1].

Распространение

Австрия, Венгрия, Германия, Италия, Македония, Румыния, Словакия, Чехия, Швейцария и Украина (только в Донецкой, Тернопольской, Херсонской, Черкасской областях и в Крыму)[1].

Описание

Длина 7—9 мм. Имеет одну генерацию в год. Летает с конца апреля до июля. Роет одиночные ветвистые гнезда в почве, не создавая агрегаций. Ячейки эллипсоидной формы с запасом пыльцы и яйцом располагаются на глубине 6,5–14,5 см от поверхности почвы. Голова и грудь черные, крылья желтоватые. Жгутики усиков снизу красноватые или коричневатые. В окраске брюшка часто преобладает красный цвет. Обычно 1-3 тергиты красные с желтыми узкими вершинными краями, 4-5 тергиты всегда черные. Лапки всех ног и голени задних, иногда и средних, красно-желтые[1].

Взрослые особи являются узкими олиголектами спаржи (Asparagus), в том числе Asparagus pallasii Miscz., который занесён в Красную книгу Украины. Андрена этого вида (укр. Андрена золотонога) — главный опылитель этих растений в природных условиях, поэтому имеет исключительное значение и нуждается в их сохранении[1].

Примечания

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Авторы и редакторы Википедии

Andrena chrysopus: Brief Summary ( Rusça )

wikipedia русскую Википедию tarafından sağlandı

Andrena chrysopus (лат.) — редкий вид пчёл из рода Andrena (семейство Andrenidae), занесённый в Красную книгу Украины.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Авторы и редакторы Википедии