dcsimg

Піррозія язикоподібна ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Багаторічна трав'яниста рослина. Кореневище довге, тонке, повзуче, вкрите торочкуватими, біля основи чорно-бурими лінійно-ланцетними плівками, 5-8 м довжини. Черешок до 15 см завдовжки. Пластинка зимою зелена, цільна, ланцетна, з сітчастим жилкуванням, в молодому віці густо покрита зірчастими волосками коричневого кольору, пізніше — верхня поверхня пластинки гола, до 20 см завдовжки, 5 см завширшки. Соруси округлі, по 4-6 зібрані в петлях, утворених мережею жилок, покривають майже всю нижню поверхню пластинки. Спороношення з червня по вересень.

Поширення

Вид поширений на Далекому Сході Росії в Приморському та Хабаровському краях, у Японії, Китаї та Індокитаї.

Екологія

Росте на виходах скель (вапнякових, базальтових, гранітних), в тріщинах, зрідка на деревах. Уникає конкуренції як з квітковими рослинами, так і з іншими папоротями. Місця зростання відрізняються чергуванням вологих і сухих сезонів, високих і низьких температур, сильною інсоляцією.

Охоронний статус

Вид є досить поширений у Східній Азії. На території Росії знаходиться північна межа ареалу виду. Тут він зустрічається спорадично і тому віднесений до Червоної книги Росії.

Посилання

  • K.H. Shing, (1983). A Reclassification of the Fern Genus Pyrrosia, American Fern Journal, Vol. 73, No. 3.
  • W.L. Chiou, C.E. Martin, T.C. Lin, C.C. Hsu, S.H. Lin and K.C. Lin, (2005). Ecophysiological Differences between Sterile and Fertile Fronds of the Subtropical Epiphytic Fern Pyrrosia lingua (Polypodiaceae) in Taiwan, American Fern Journal, Vol. 95, No. 4.


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK