Поширена рослина в центральній Африці, на Мадагаскарі й Близькому Сході, в Південно-Східній Азії й на півночі Австралії[1].
При правильному культивуванні й оформленні ця рослина виглядає дуже красиво. У природі листки з черешками досягають одного метра довжини і пів метра ширини. Цікаво, що місцеві жителі споживають молоді листки[1]. Можливо через це акваристи називають рослину «салатом», «капустою».
В акваріумі рогата папороть може плавати на поверхні води у вигляді розетки, виконуючи роль світлофільтра, або бути укоріненою. Для укорінення рослину закріплюють, оскільки всі органи її мають велику кількість порожнин і какалів, заповнених повітрям. Для цього трубкою потрібного діаметра, загостреною з одного кінця, роблять у торфі отвори глибиною 30-50 міліметрів. У ці заглибини опускають коріння і злегка притискують його м'якими шматочками торфу. Рослини, закріплені таким чином, добре ростуть[1]. Вайї папороті, що росте в товщі води, мають оригінальну форму і яскраво-зелене забарвлення. 3 часом розсіченість листків збільшується. Дорослі рослини мають красивий вигляд, здаються пишними.
Рослина добре росте при яскравому, розсіяному світлі і при температурі води близько 20°С. Для рослин, які плавають на поверхні води, створюють підвищену вологість, щільно накриваючи акваріум склом або кришкою. Папороть при цьому буйно розростається, розвиваються вайї, що піднімаються догори і не лежать на поверхні води.
Розмножується рогата папороть в акваріумі вегетативно. На старих вайях у невеликих виїмках з'являються малесенькі бруньки, з яких згодом розвиваються молоді рослини. Через деякий час у них виростають корінці, і молоді рослини відокремлюються від маточного куща. Такий механізм вегетативного розмноження характерний для всіх цератоптерисів.
Ceratopteris cornuta là một loài thực vật có mạch trong họ Pteridaceae. Loài này được (P. Beauv.) Lepr. mô tả khoa học đầu tiên năm 1830.[1]
Xem bài chi tiết: Chi Cần trôi
Ceratopteris cornuta là một loài thực vật có mạch trong họ Pteridaceae. Loài này được (P. Beauv.) Lepr. mô tả khoa học đầu tiên năm 1830.