Це багаторічні поодинокі трав'янисті рослини, які формують купини зі щільно розгалуженим кореневищем. Кореневищні гілки довжиною 0–0.5 см. Стебла (0.5)1–2(4) см завдовжки, висхідні або більш рідко прямостійні, слабо шорсткі. Листки 1–3 см × 0.5–0.8 мм, широкі біля основи, звужуються до гострої вершини, складені, шорсткі по краях листя і на серединній жилці, яскраво-зелені з червонуватим засохлим листям і кінчиками листя.
Квітка в Carex одностатева, без оцвітини, і підтримуються лускою. Чоловіча квітка складається з 3 тичинок. Визначальною структурою роду Carex є пляшкоподібний приквіток навколо кожної жіночої квітки. Колоски можуть бути одностатеві або двостатеві.
Суцвіття складається з одного колоска, 0.4–0.5 × 0.2–0.3 мм. Колоски яйцевиді, двостатеві з переважно жіночими квітами, і тільки кілька чоловічих квіток біля основи. Луски 1,2 × 2.2 мм, оберненояйцеподібні й тупі, коричневі з вузьким напівпрозорим краєм і не дуже помітною світліше коричневою серединною жилкою. Плоди червоно-коричневі, оберненояйцевидні, 1,2 × 0.7–1 мм, від тьмяних до злегка глянсових.
Статеве розмноження насінням; немає вегетативного розмноження. Проте, купина може триматися впродовж тривалого часу за допомогою місцевого вегетативного росту. Цвітіння й утворення плодів регулярні. Насіння проростає дуже добре. Плоди, як припускається поширюються морськими течіями.
Цей арктичний вид поширений в Ґренландії, Шпіцбергені, арктичній Росії, Канаді й Алясці.
Зростає на дрібнозернистих субстратах на морському березі (наприклад, солончаки) і на приблизно нейтральних дрібнозернистих субстратах уздовж річок і струмків близько до моря.