dcsimg

Темна саламандра північна ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина досягає 10 см. За своєю будовою схожа на інших представників свого роду. За своєю формою морда нагадує тюленя. Звідси походить інша назва цієї саламандри. Забарвлення темно-коричневе. Молоді особини дуже мінливі за забарвленням, вони світліші дорослих і часто з червонуватими плямами.

Спосіб життя

Полюбляє заплави, луки, ліси, місця уздовж струмків. Зустрічається під опалим листям у вологих тінистих місцях. Активна у сутінках й вночі. Живиться дощовими хробаками, багатоніжками, молюсками, мокрицями і комахами.

У липні-серпні відбувається розмноження. Самець своїм підборіддям, де розташовані особливі залози, що виділяють секрет, які збуджують самицю, треться об її морду. Після цього він передає їй в клоаку сперматофори. Через деякий час самиця у поглиблення ґрунту або під каміння відкладає 12—26 яєць діаметром 3 мм у вигляді ікряних грудок. Вона обвиває кладку своїм тілом і не залишає яйця до моменту появи личинок. Личинки з'являються завдовжки 1,5—1,6 см, з короткими зовнішніми зябрами. Вони розвиваються у воді 7—9 місяців, метаморфоза завершується при довжині 4,3—4,5 см.

Розповсюдження

Мешкає від Квебеку та Нью-Брансвік (Канада) до штатів Луїзіана й Флорида (США).

Джерела

  • Hammerson, G. 2004. Desmognathus fuscus (Dusky Salamander). 2006 IUCN Red List of Threatened Species. Retrieved 19 January 2009.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK