dcsimg
Image of common Northern European opossum shrimp
Creatures » » Animal » » Arthropods » » Typical Crustaceans » Malacostracans » » Peracarids » » Mysidae »

Common Northern European Opossum Shrimp

Mysis relicta Lovén 1862

Мізида реліктова ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Поширення

Вид поширений в озерах Данії, Швеції, на півночі Німеччини та Польщі, у Литві, Білорусі та північно-західних прикордоних регіонах Росії.[1][2]

Класифікація

Раніше Mysis relicta розглядалася як циркумполярний вид, що також присутній у Північній Америці та Північній Азії. Ревізія 2005 року поділила ці циркумполярні прісноводні популяції мізид на чотири різні види. Окрім північноєвропейського Mysis relicta, виокремили Mysis diluviana (озера Сполучених Штатів та Канади), Mysis segerstralei (циркумполярний вид) та Mysis salemaai (Прибалтика).[3][4]

Спосіб життя

Реліктова мізида мешкає в глибоководних оліготрофних озерах, де дотримується придонних горизонтів нижньої літоралі. Зустрічається на всіх типах ґрунтів, але найбільші концентрації відмічені на кам'янистих і скелястих схилах дна. У нічний час рачок робить вертикальні міграції і піднімається до поверхні. Для цього виду стадний спосіб життя, причому молодь часто тримається разом з дорослими, що вказує на захисну функцію стад. Рачки харчуються детритом (вдень) і планктоном (вночі).

Розмноження мізид, як і інших льодовикових реліктів, приурочене до холодної пори року. Молодь вилуплюється з яєць і залишає марсупій в березні-квітні. Парування відбувається в жовтні, після чого самці, в основному, гинуть. Плодючість мізид невелика і рідко перевищує 20 яєць на самицю.

Охорона

Вид занесений до Червоної книги Республіки Білорусь та Червоної книги Литви.[1]

Примітки

  1. а б Червона книга Республіки Білорусь
  2. Asta Audzijonytė & Risto Väinölä (2005). Diversity and distributions of circumpolar fresh- and brackish-water Mysis (Crustacea: Mysida): descriptions of M. relicta Lovén, 1862, M. salemaai n.sp., M. segerstralei n.sp. and M. diluviana n.sp., based on molecular and morphological characters. Hydrobiologia 544 (1): 89–141. doi:10.1007/s10750-004-8337-7.
  3. G. Anderson (January 20, 2010). Mysida Taxa and Literature. Процитовано March 5, 2010.
  4. Megan L. Porter, Kenneth Meland & Wayne Price (2008). Global diversity of mysids (Crustacea-Mysida) in freshwater. У E. V. Balian; C. Lévêque; H. Segers та ін. Freshwater Animal Diversity Assessment. Hydrobiologia 595 (1): 213–218. doi:10.1007/s10750-007-9016-2. рекомендується |displayeditors= (довідка)
Crab-icon.png Це незавершена стаття з карцинології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK