dcsimg

Devario malabaricus ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Ареал поширення

Зустрічається на території західної та південної Індії та острові Шрі-Ланка. Віддає перевагу стрімким струмкам та річкам з кам'янистим дном, мінімальною кількістю водних рослин та чистою, насиченою киснем водою. Оскільки рівень вод може сильно змінюватись протягом року, то окремі популяції можуть виживати у залишкових ставках протягом сухого сезону.

Опис риби

Завдовжки до 12 см, в акваріумі рідко перевищує 9 см. Самиці мають більш округле черевце, менш інтенсивне забарвлення та трішки більші за розміром ніж самці.

Живиться даніо в основному комахами (як водними, так і тими, що впали у воду) та їх личинками.

Розмноження

Риб досягає статевої зрілості в 9—12 місяців. Ікрометання може тривати до 24-х годин. У природі нерест відбувається в мілкій воді після сильних дощів серед зарослів рослин. Самиця відкладає близько 200 світло-оранжевих ікринок. Інкубаційний період триває від 24 то 36 годин у залежності від температури води. Мальки починають плавати на п'ятий день і харчуються спочатку інфузоріями, а потім — зоопланктоном.

В акваріумі

 src=
Зграйка даніо в акваріумі

Малабарський даніо зграйна, активна і миролюбна рибка. Утримувати їх варто у кількості від 5-6 осіб. У зграї рибка більш спокійна та інтенсивніше забарвлена. Може доставляти незручності повільним та неповоротким рибам, тому утримувати їх все-таки бажано з подібними за розміром активними рибками. В акваріумі повинне бути вільне місце для плавання та необхідно забезпечити рух води (імітувати течію річки). Акваріум може бути не дуже глибоким. Його краще закрити кришкою, оскільки рибки можуть вистрибувати з води. Даніо тримаються зазвичай у верхньому шарі води. Невибагливі до їжі, у раціоні мають бути присутні тваринні корми.

Рекомендовані параметри води при утримуванні в акваріумі:

Посилання


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK