dcsimg

Козельці донські ( الأوكرانية )

المقدمة من wikipedia UK

Систематика

Вид близький до Козельців донецьких (Tragopogon donetzicus Artemczuk) [2]. Останні в деяких джерелах є синонімом козельців донських[3], або їх ймовірним стабілізованим гібридом з Козельцями українськими (Tragopogon ucrainicus Artemcz)[2].

Поширення

За типом ареалу це східно-причорноморський вид. Ареал виду охоплює басейн Сіверського Дінця, в межах України він поширений на території трьох східних адміністративних областей: Харківської, Донецької та Луганської.

Чисельність, статус охорони

Рідкісний вид рослин, що потребує охорони.

Внесений до Європейського червоного списку (віднесений до категорії «Невизначені»).[4]

Охороняється на обласному рівні рішеннями Донецької та Луганської обласних рад, проте до останнього видання «Червоної книги України» не внесений (там є близький вид — козельці донецькі).

Див. також

Література

Примітки

  1. Довідник назв рослин України від Наукового товариства імені Шевченка, Лісівничої академії наук України, за участю працівників Державного природознавчого музею НАН України та студентів і викладачів Прикарпатського лісогосподарського коледжу; розробка веб-ресурсу: Третяк Платон Романович
  2. а б Козельці донецькі Tragopogon donetzicus Artemcz. // Червона книга України, 2009.
  3. Tragopogon donetzicus Artemczuk на сайті «The Plant List» (англ.)
  4. Види судинних рослин флори України, які занесені до Європейського червоного списку тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі (1991)
  5. Бібліографія Tragopogon tanaiticus (англ.)
  6. Tragopogon tanaiticus в базі даних «Tropicos» Міссурійського ботанічного саду (англ.)

Джерела

Посилання

ترخيص
cc-by-sa-3.0
حقوق النشر
Автори та редактори Вікіпедії
النص الأصلي
زيارة المصدر
موقع الشريك
wikipedia UK