Achromatium is a genus in the phylum Pseudomonadota (Bacteria).[1]
The name Achromatium derives from:
Greek prefix a- (ἄ), not; Greek noun chroma, color, paint; Neo-Latin neuter gender noun Achromatium, that which is not colored.[2]
The genus contains single species,[2] namely A. oxaliferum ( Schewiakoff 1893, species. (Type species of the genus).; Latin oxalis from the Greek noun oxalis (ὀξαλίς), meaning sorrel, a toxic plant due to oxalic acid production; Latin v. fero, to carry; Neo-Latin neuter gender adjective oxaliferum, oxalate-containing.[nb 1][3]
Achromatium is a genus in the phylum Pseudomonadota (Bacteria).
Achromatium oxaliferum[1] (Schewiakoff 1893) est une bactérie géante faisant partie du groupe des Proteobacteria.
C'est la plus grosse bactérie aquatique connue dans le monde[2]. Son volume est équivalent à 104 fois celle d'une bactérie ordinaire[3].
C'est la seule bactérie connue dans laquelle les ions Ca++ se déposent sous forme de cristaux[3],[4].
Achromatium oxaliferum (Schewiakoff 1893) est une bactérie géante faisant partie du groupe des Proteobacteria.
C'est la plus grosse bactérie aquatique connue dans le monde. Son volume est équivalent à 104 fois celle d'une bactérie ordinaire.
C'est la seule bactérie connue dans laquelle les ions Ca++ se déposent sous forme de cristaux,.
Бактерія може досягати 0,125 мм завдовжки, що робить його найбільшою з прісноводних бактерій. Achromatium oxaliferum живе в донних відкладеннях прісних озер, де він зазвичай зустрічається на кордоні кисневої і безкисневої зон, але проникає і в повністю безкисневі шари. Інші різновиди (або види) Achromatium мешкають в мінеральних джерелах і в солоних опадах припливів.
Achromatium отримує енергію за рахунок окислення сірководню спочатку до сірки (яка зберігається у вигляді гранул в цитоплазмі), а потім і до сульфатів. Він здатний до фіксації неорганічного вуглецю, але може засвоювати і органічні сполуки. Унікальною особливістю цієї бактерії є наявність в її клітинах численних великих включень колоїдного кальциту.
Родова назва Achromatium означає безбарвний. Вид oxaliferum перекладається як той, що несе щавелеву кислоту.[1]