Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
Dil
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
tr
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Life
»
…
»
Metazoa
»
…
»
Eklem Bacaklılar
»
…
»
Altı Bacaklılar
»
Böcek
»
Kanatlı Böcekler
»
…
»
Endopterygota
»
Çift Kanatlılar
»
…
Life
»
Cellular
»
Ökaryot
»
Opisthokonta
»
Metazoa
»
Bilateria
»
Protostomia
»
Ecdysozoa
»
Eklem Bacaklılar
»
Pancrustacea
»
Altı Bacaklılar
»
Böcek
»
Kanatlı Böcekler
»
Neoptera
»
Endopterygota
»
Çift Kanatlılar
»
Brachycera
»
Cyclorrhapha
»
Schizophora
»
Calyptratae
»
Oestroidea
«
Rhiniidae
topla
genel bakış
veri
medya
makaleler
haritalar
isimler
Bilimsel İsimler
Tercih Edilen İsimler
Rhiniidae
Aile
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
tarafından tanındı
EOL Dynamic Hierarchy Trunk kaynağından referans vergi
Rhiniidae
Aile
wikipedia NL
,
wikipedia NO
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
NCBI
,
GBIF classification
,
NCBI GGBN GBIF BHL BOLDS data coverage
,
Mozambique Species List
,
wikidata_hierarchy tar gz
,
wikipedia FR
,
wikipedia EN
,
Wikidata Common Names
,
Wikimedia Commons
,
Barcode of Life Data Systems
,
iNaturalist data coverage
,
Wikipedia (inferred records)
,
GBIF data coverage
, and
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
tarafından tanındı
Rhiniidae
Australia Species List
,
China Species List
,
France Species List
,
India Species List
,
Italy Species List
,
Lesotho Species List
,
Namibia Species List
,
Philippines Species List
,
South Korea Species List
,
South Africa Species List
,
Sweden Species List
,
Tanzania Species List
,
Thailand Species List
,
Uganda Species List
,
Zimbabwe Species List
,
Japan Species List
,
Indian Ocean Species List
,
North Atlantic Species List
,
North Pacific Species List
, and
South Atlantic Species List
tarafından tanınıyor
Alternatif İsimler
Alikangia Villeneuve 1927
GBIF classification
göre Doubtful
Apollenia Bezzi 1912
GBIF classification
göre Doubtful
Appollenia
GBIF classification
göre Doubtful
Beccarimyia Rondani 1873
GBIF classification
göre Doubtful
Beria Robineau-Desvoidy 1830
GBIF classification
göre Doubtful
Chlorrhynchomyia Townsend 1932
GBIF classification
göre Doubtful
Cosiniella
GBIF classification
göre Doubtful
Cosminiella Zumpt 1957
GBIF classification
göre Doubtful
Doljia Suster 1953
GBIF classification
göre Doubtful
Eucosmina Malloch 1928
GBIF classification
göre Doubtful
Euidiella Townsend 1917
GBIF classification
göre Doubtful
Idiopis
GBIF classification
göre Doubtful
Pachycosmina Séguy 1934
GBIF classification
göre Doubtful
Rhiniidae
GBIF national node type records UK
,
GBIF national node type records France
,
Mozambique Species List
,
GBIF nat'l node type records Netherlands
,
iNaturalist
,
NMNH Collection
,
Simpson et al 2020
,
TreatmentBank
,
Global Biotic Interactions
, and
Global Biotic Interactions
göre Harvest ancestor
Rhynchomyia Macquart 1835
GBIF classification
göre Doubtful
Rhynchomyiopsis Townsend 1917
GBIF classification
göre Doubtful
Rhyncomyiopsis
GBIF classification
göre Doubtful
Stomatorhina
GBIF classification
göre Doubtful
Strongyloneuropsis Townsend 1928
GBIF classification
göre Doubtful
Synamphoneuropsis Townsend 1917
GBIF classification
göre Doubtful
Thelychaeta Brauer & Bergenstamm 1891
GBIF classification
göre Doubtful
Thelychaetopsis Seguy 1949
GBIF classification
göre Doubtful
Trichometallea Townsend 1917
GBIF classification
göre Doubtful
Genel Adlar
Çince
鼻蝇科
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Zh Cn
鼻蝇科
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Zh Tw
鼻蠅科
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Rhiniidae için küratörlük hiyerarşileri
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Opisthokonta
Metazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Arthropoda
Pancrustacea
Hexapoda
Insecta
Pterygota
Neoptera
Endopterygota
Diptera
Brachycera
Cyclorrhapha
Schizophora
Calyptratae
Oestroidea
Rhiniidae
(bu sayfa)
Albaredaya
Alikangiella
Arrhinidia
Borbororhinia
Cameranda
Chlororhinia
Cosmina
Ethioporhina
Eurhyncomyia
Fainia
Idiella
Idiellopsis
Isomyia
Malayomyza
Metallea
Metalliopsis
Pararhynchomyia
Perisiella
Pseudorhyncomyia
Rhinia
Rhyncomya
Stegosoma
Stomorhina
Strongyloneura
Sumatria
Thoracites
Trichoberia
Vanemdenia
Villeneuviella
Zumba
Calliphoridae
Mystacinobiidae
Oestridae
Rhinophoridae
Sarcophagidae
Tachinidae
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
Rhiniidae
(bu sayfa)
Albaredaya
Alikangiella
Arrhinidia
Borbororhinia
Cameranda
Chlororhinia
Cosmina
Ethioporhina
Eurhyncomyia
Fainia
Idiella
Idiellopsis
Isomyia
Malayomyza
Metallea
Metalliopsis
Pararhynchomyia
Perisiella
Pseudorhyncomyia
Rhinia
Rhyncomya
Stegosoma
Stomorhina
Strongyloneura
Sumatria
Thoracites
Trichoberia
Vanemdenia
Villeneuviella
Zumba
Calliphoridae
Mystacinobiidae
Oestridae
Rhinophoridae
Sarcophagidae
Tachinidae
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Opisthokonta
Metazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Panarthropoda
Arthropoda
Pancrustacea
Hexapoda
Insecta
Pterygota
Neoptera
Endopterygota
Diptera
Brachycera
Cyclorrhapha
Schizophora
Calyptratae
Oestroidea
Rhiniidae
(bu sayfa)
Albaredaya
Alikangiella
Arrhinidia
Borbororhinia
Cameranda
Chlororhinia
Cosmina
Ethioporhina
Eurhyncomyia
Fainia
Idiella
Idiellopsis
Isomyia
Malayomyza
Metallea
Metalliopsis
Pararhynchomyia
Perisiella
Pseudorhyncomyia
Rhinia
Rhyncomya
Stegosoma
Stomorhina
Strongyloneura
Sumatria
Thoracites
Trichoberia
Vanemdenia
Villeneuviella
Zumba
Calliphoridae
Mystacinobiidae
Oestridae
Rhinophoridae
Sarcophagidae
Tachinidae
GBIF classification
Animalia
Arthropoda
Insecta
Diptera
Rhiniidae
(bu sayfa)
Albaredaya Peris 1956
Alikangiella Villeneuve 1927
Arrhinidia Brauer & Bergenstamm 1892
Borbororhinia Townsend 1917
Cameranda Lehrer 2007
Chlororhinia Townsend 1917
Cosmina Robineau-Desvoidy 1830
Ethioporhina Lehrer 2007
Eurhyncomyia Malloch 1926
Fainia Zumpt 1958
Idiella Brauer & Von Bergenstamm 1889
Idiellopsis
Isomyia Walker 1859
Malayomyza Malloch 1928
Metallea Wulp 1880
Metalliopsis Townsend 1917
Pararhynchomyia Becker 1910
Perisiella Zumpt 1958
Pseudorhyncomyia Peris 1952
Rhinia Robineau-Desvoidy 1830
Rhyncomya Robineau-Desvoidy 1830
Rhyncomyia
Stegosoma Loew 1863
Stomorhina Rondani 1861
Strongyloneura Bigot 1886
Sumatria Malloch 1926
Thoracites Brauer & Bergenstamm 1891
Trichoberia Townsend 1932
Vanemdenia Peris 1951
Villeneuviella Austen 1914
Zumba Peris 1951
Acanthocnemis Blanchard 1852
Acroceridae
Afrotricha Chandler 2002
Agaedioxenis Villeneuve 1939
Agromyzidae
Amianta Bode 1953
Anthomyiidae
Anthracida Germar 1849
Apsilocephalidae
Arenia Robineau-Desvoidy 1863
Asiochaoboridae
Astelobia Edwards 1923
Australimyzidae
Axymyiidae
Brachystomatidae
Calliphoridae
Camillidae
Campichoetidae
Carnidae
Cecidomyiidae
Celyphidae
Ceratopogonidae
Chamaemyiidae
Chaoboridae
Chironomidae
Chloropidae
Coenomyiidae
Corethrellidae
Crosaphididae
Culicidae
Cynthia Robineau-Desvoidy 1863
Defilippia Lioy 1864
Deuterophlebiidae
Dexiidae
Diadocidiidae
Diastatidae
Ditomyiidae
Empidia Weyenbergh 1869
Empidocampe Bode 1953
Eoculex Fritsch 1905
Eolimnobiidae
Eophlebomyiidae
Eopleciidae
Eopolyneuridae
Ephyra Robineau-Desvoidy 1863
Eremochaetidae
Eudexodes Townsend 1908
Gnomusca Shcherbakov 1995
Gurvaniella Kovalev 1986
Hennigmatidae
Hypodermatidae
Illigera Meigen 1838
Leptidae
Macrurus Lioy 1864
Microphoridae
Musidoromimidae
Neopyrellia Enderlein 1935
Nicaea Robineau-Desvoidy 1863
Nycteribiidae
Ortalidae
Ortalimyia Curran 1934
Otitidae
Palaeophoridae
Palaeopleciidae
Paraxymyiidae
Pediciidae
Phragmoligoneuridae
Pleciofungivoridae
Procramptonomyiidae
Protendipedidae
Protoligoneuridae
Protorimarga Alexander 1930
Pseudopomyzidae
Pterocera Meigen 1803
Remalia Giebel 1856
Richardidae
Scathophagidae
Scenopinidae
Sciadoceridae
Sciaridae
Sciomyzidae
Sepsidae
Simuliidae
Sphallonymphites Bode 1953
Streblidae
Stylophora Robineau-Desvoidy 1830
Tanypezidae
Tephritidae
Tethinidae
Thaumaleidae
Thereotricha Blagoderov & Grimaldi 2004
Therevidae
Thyreophoridae
Tillyardipteridae
Tipulopleciidae
Ulidiidae
Vermileonidae
Wahabia
Xylomyidae
Xylophagidae
332 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
NCBI
root
cellular organisms
Eukaryota
Opisthokonta
Metazoa
Eumetazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Panarthropoda
Arthropoda
Mandibulata
Pancrustacea
Hexapoda
Insecta
Dicondylia
Pterygota
Neoptera
Holometabola
Diptera
Brachycera
Muscomorpha
Eremoneura
Cyclorrhapha
Schizophora
Calyptratae
Oestroidea
Rhiniidae
(bu sayfa)
Alikangiella
Borbororhinia
Chlororhinia
Cosmina
Eurhyncomyia
Fainia
Idiella
Isomyia
Metallea
Perisiella
Rhinia
Rhyncomya
Stegosoma
Stomorhina
Strongyloneura
Sumatria
Thoracites
unclassified Rhiniidae
Calliphoridae
Mystacinobiidae
Oestridae
Rhinophoridae
Sarcophagidae
Tachinidae
Ulurumyiidae
unclassified Oestroidea
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Unikonta
Opisthokonta
Holozoa
Filozoa
Apoikozoa
Animalia
Eumetazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Arthropoda
Hexapoda
Insecta
Dicondylia
Pterygota
Metapterygota
Neoptera
Holometabola
Diptera
Rhiniidae
(bu sayfa)
Albaredaya
Alikangiella
Arrhinidia
Borbororhinia
Cameranda
Chlororhinia
Cosmina
Ethioporhina
Eurhyncomyia
Fainia
Idiella
Idiellopsis
Isomyia
Malayomyza
Metallea
Metalliopsis
Pararhynchomyia
Perisiella
Pseudorhyncomyia
Rhyncomyia
Stegosoma
Strongyloneura
Sumatria
Thoracites
Trichoberia
Vanemdenia
Villeneuviella
Zumba
Apsilocephalidae
Apystomyiidae
Araucnephioides
Archisargidae
Austroleptidae
Bolbomyiidae
Bolitophilidae
Bombylidae
Brachycera
Brachystomatidae
Braulidae
Brennania
Canacidae
Carnidae
Celyphidae
Chloropidae
Clidonia
Cratomyiidae
Ctenostylidae
Diopsidae
Diopsoidea
Empidoidea
Eomyiidae
Eoptychopteridae
Eremochaetidae
Eudiptera
Evocoidae
Fanniidae
Fergusoninidae
Gasterophilidae
Gobryidae
Helcomyzidae
Homalocnemiidae
Huttoninidae
Hybotidae
Hypodermatidae
Inbiomyiidae
Kovalevisargidae
Lauxanioidea
Limnorhyphidae
Marginidae
Megamerinidae
Micropezidae
Microphoridae
Morinia
Mydidae
Myopidae
Mystacinobiidae
Mythicomyiidae
Nannodastiidae
Natalimyzidae
Nematocera
Neminidae
Neodiptera
Nerioidea
Neurochaetidae
Nycteribiidae
Oreogetonidae
Oreoleptidae
Orientisargidae
Pachyneuridae
Panthophthalmidae
Pantophthalmidae
Pararibia
Perissommatidae
Phaeomyiidae
Pipunculidae
Proneottiphilidae
Prosechamyiidae
Protapioceridae
Protobrachyceridae
Psychodoidea
Rhagionemestriidae
Rhinophoridae
Richardiidae
Sciomyzoidea
Sephanilla
Somatiidae
Sphaeroceroidea
Stenomicridae
Streblidae
Syringogastridae
Tachiniscidae
Tauromyia
Tendeba
Tephritoidea
Teratomyzidae
Therevidae
Trichoceromyza
Valeseguyidae
Vermileonidae
Xenasteiidae
Xylophagidae