Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
Dil
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
tr
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Life
»
…
»
Metazoa
»
…
»
Eklem Bacaklılar
»
…
»
Altı Bacaklılar
»
Böcek
»
Kanatlı Böcekler
»
…
»
Yarım Kanatlılar
»
Fulgoromorpha
»
Tropiduchidae
Life
»
Cellular
»
Ökaryot
»
Opisthokonta
»
Metazoa
»
Bilateria
»
Protostomia
»
Ecdysozoa
»
Eklem Bacaklılar
»
Pancrustacea
»
Altı Bacaklılar
»
Böcek
»
Kanatlı Böcekler
»
Neoptera
»
Paraneoptera
»
Yarım Kanatlılar
»
Fulgoromorpha
»
Tropiduchidae
«
Kazerunia
topla
genel bakış
veri
isimler
Bilimsel İsimler
Tercih Edilen İsimler
Kazerunia
Cins
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
tarafından tanındı
Catalogue of Life in Species 2000 & ITIS Catalogue of Life kaynağından referans vergi
Kazerunia
Cins
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
wikidata_hierarchy tar gz
,
Catalogue of Life 26 March 2024
, and
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
tarafından tanındı
Kazerunia Dlabola 1974
Cins
GBIF classification
and
Integrated Taxonomic Information System (ITIS) Taxonomic Hierarchy
tarafından tanındı
Genel Adlar
Bu taksonla ilişkilendirilmiş ortak bir ad yoktur.
Kazerunia için küratörlük hiyerarşileri
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Opisthokonta
Metazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Arthropoda
Pancrustacea
Hexapoda
Insecta
Pterygota
Neoptera
Paraneoptera
Hemiptera
Fulgoromorpha
Tropiduchidae
Kazerunia
(bu sayfa)
Kazerunia leguaniforma Dlabola 1977
Kazerunia ochreata Dlabola 1974
Kazerunia undulata Dlabola 1977
Acrisius
Afroelfus
Alleloplasis
Alphesiboea
Amaclardea
Amapala
Antabhoga
Aripoa
Athestia
Bambomada
Bananellodes
Biruga
Bolitropis
Busas
Caffrommatissus
Camerunilla
Catullia
Catulliaria
Chasmacephala
Chrysopuchus
Colgorma
Conchyoptera
Connelicita
Cyphoceratops
Cyrtomycta
Daradacella
Daradax
Diambon
Dichoneura
Dictyobia
Dictyotangia
Dictyssa
Elica
Eucameruna
Eutropistes
Ficarasa
Fritzruehlia
Gaetulia
Gamergomorphus
Garumna
Gergithomorphus
Grynia
Hesticus
Idiomyctus
Indogaetulia
Inkewana
Isporisa
Kirongoziella
Laberia
Ladellodes
Lavora
Leptotambinia
Leptovanua
Leusaba
Lukabales
Macrovanua
Mesepora
Montrouzierana
Neaethus
Neorudia
Neotangia
Neotaxilana
Obedas
Oligaethus
Ommatissus
Osbornia
Ossoides
Padanda
Parahydriena
Paruzelia
Pelitropis
Pseudoclardea
Pseudoparicana
Pseudothiscia
Pucina
Remosa
Sakina
Salona
Scolopsomorpha
Sogana
Stenoconchyoptera
Stiborus
Sumbana
Swezeyaria
Tambinia
Tangella
Tangidia
Tangiopsis
Tauropola
Teramnon
Thaumantia
Thymbra
Trienopa
Tropiduchodes
Trypetimorpha
Turneriola
Ubis
Vanua
Varma
Zema
79 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Catalogue of Life 26 March 2024
Biota
Animalia
Arthropoda
Insecta
Hemiptera
Fulgoroidea
Tropiduchidae
Kazerunia
(bu sayfa)
Kazerunia leguaniforma Dlabola 1977
Kazerunia ochreata Dlabola 1974
Kazerunia undulata Dlabola 1977
Acrisius
Arenasella
Aripoa
Athestia
Bambomada
Bananellodes
Barunoides
Biruga
Bolitropis
Buca
Busas
Caffrommatissus
Camerunilla
Catullia
Catulliaria
Catullioides
Chasmacephala
Chrysopuchus
Cixiopsis
Clardea
Colgorma
Conchyoptera
Conna
Connelicita
Cuneoceps
Cyphoceratops
Cyrtomycta
Danepteryx
Daradacella
Daradax
Daradaxoides
Diagrynia
Diambon
Dichoneura
Dictyobia
Dictyonissus
Dictyotangia
Dictyssa
Dictyssonia
Dioxyomus
Duriopsis
Durium
Dyctidea
Eilithyia
Elica
Eodryas
Epora
Eporiella
Eucameruna
Euhiracia
Eutropistes
Exphora
Ficarasa
Fritzruehlia
Gaetulia
Gamergomorphus
Gamergus
Garumna
Garumnella
Gergithomorphus
Grynia
Haliartus
Hemithiscia
Hesticus
Idiomyctus
Indogaetulia
Ingoma
Inkewana
Intandela
Isporisa
Isporisella
Johannesburgia
Kallitambinia
Kallitaxila
Kirongoziella
Laberia
Ladella
Ladellodes
Lagoana
Lanshu
Lavora
Leptotambinia
Leptovanua
Leusaba
Lukabales
Macrovanua
Manganeutes
Mesepora
Misodema
Montrouzierana
Neaethus
Neocatara
Neommatissus
Neorudia
Neotangia
Neotaxilana
Neotaxilanoides
Neotylana
Oligaethus
Osbornia
85 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
Kazerunia
(bu sayfa)
Kazerunia leguaniforma Dlabola 1977
Kazerunia ochreata Dlabola 1974
Kazerunia undulata Dlabola 1977
Acrisius
Afroelfus
Alleloplasis
Alphesiboea
Amaclardea
Amapala
Antabhoga
Aripoa
Athestia
Bambomada
Bananellodes
Biruga
Bolitropis
Busas
Caffrommatissus
Camerunilla
Catullia
Catulliaria
Chasmacephala
Chrysopuchus
Colgorma
Conchyoptera
Connelicita
Cyphoceratops
Cyrtomycta
Daradacella
Daradax
Diambon
Dichoneura
Dictyobia
Dictyotangia
Dictyssa
Elica
Eucameruna
Eutropistes
Ficarasa
Fritzruehlia
Gaetulia
Gamergomorphus
Garumna
Gergithomorphus
Grynia
Hesticus
Idiomyctus
Indogaetulia
Inkewana
Isporisa
Kirongoziella
Laberia
Ladellodes
Lavora
Leptotambinia
Leptovanua
Leusaba
Lukabales
Macrovanua
Mesepora
Montrouzierana
Neaethus
Neorudia
Neotangia
Neotaxilana
Obedas
Oligaethus
Ommatissus
Osbornia
Ossoides
Padanda
Parahydriena
Paruzelia
Pelitropis
Pseudoclardea
Pseudoparicana
Pseudothiscia
Pucina
Remosa
Sakina
Salona
Scolopsomorpha
Sogana
Stenoconchyoptera
Stiborus
Sumbana
Swezeyaria
Tambinia
Tangella
Tangidia
Tangiopsis
Tauropola
Teramnon
Thaumantia
Thymbra
Trienopa
Tropiduchodes
Trypetimorpha
Turneriola
Ubis
Vanua
Varma
Zema
79 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Opisthokonta
Metazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Panarthropoda
Arthropoda
Pancrustacea
Hexapoda
Insecta
Pterygota
Neoptera
Paraneoptera
Hemiptera
Fulgoromorpha
Tropiduchidae
Kazerunia
(bu sayfa)
Kazerunia leguaniforma Dlabola 1977
Kazerunia ochreata Dlabola 1974
Kazerunia undulata Dlabola 1977
Acrisius
Afroelfus
Alleloplasis
Alphesiboea
Amaclardea
Amapala
Antabhoga
Aripoa
Athestia
Bambomada
Bananellodes
Biruga
Bolitropis
Caffrommatissus
Camerunilla
Catullia
Catulliaria
Chasmacephala
Chrysopuchus
Colgorma
Conchyoptera
Connelicita
Cyphoceratops
Cyrtomycta
Daradacella
Daradax
Diambon
Dichoneura
Dictyobia
Dictyotangia
Dictyssa
Elica
Emiliana
Eucameruna
Eutropistes
Ficarasa
Fritzruehlia
Gaetulia
Gamergomorphus
Garumna
Gedanotropis
Gergithomorphus
Grynia
Hesticus
Idiomyctus
Indogaetulia
Inkewana
Isporisa
Jantaritambia
Laberia
Ladellodes
Lavora
Leptotambinia
Leptovanua
Leusaba
Lukabales
Macrovanua
Mesepora
Montrouzierana
Neaethus
Neorudia
Neotangia
Neotaxilana
Obedas
Oligaethus
Ommatissus
Osbornia
Padanda
Parahydriena
Patollo
Pseudoclardea
Pseudoparicana
Pseudothiscia
Pucina
Remosa
Sakina
Salona
Scolopsomorpha
Sogana
Stenoconchyoptera
Stiborus
Sumbana
Swezeyaria
Tambinia
Tangella
Tangidia
Tangiopsis
Tauropola
Teramnon
Thaumantia
Thymbra
Trienopa
Tritophania
Tropiduchodes
Trypetimorpha
Turneriola
Ubis
Vanua
Varma
Zema
85 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
GBIF classification
Animalia
Arthropoda
Insecta
Hemiptera
Tropiduchidae
Kazerunia Dlabola 1974
(bu sayfa)
Kazerunia leguaniforma Dlabola 1977
Kazerunia ochreata Dlabola 1974
Kazerunia undulata Dlabola 1977
Achilorma Metcalf & Bruner 1930
Acrisius Stål 1862
Aethomyctus Williams (1981)
Alcestis Stål 1862
Alleloplasis Waterhouse 1839
Amapala Melichar 1914
Antabhoga Distant 1912
Athestia Melichar 1914
Bananellodes Strand 1928
Barunoides Distant 1912
Biruga Fennah (1944)
Buca Walker 1858
Busas Jacobi 1909
Caffrommatissus Fennah (1967)
Camerunilla Haglund 1899
Catullia Stål 1870
Catulliaria Muir 1931
Catullioides Bierman (1910)
Cixiopsis Matsumura 1900
Clardea Signoret 1862
Conchyoptera Signoret 1860
Conna Walker 1856
Cuneoceps Williams (1981)
Danepteryx Uhler 1889
Daradacella Fennah (1949)
Daradaxoides Distant 1917
Diagrynia Melichar 1914
Dichoneura Lethierry (1890)
Dictyobia Uhler 1889
Dictyonia Uhler 1889
Dictyonissus Uhler 1876
Dictyotangia Fennah (1945)
Dictyssa Melichar (1906)
Dictyssonia Ball 1936
Duriopsis Melichar (1906)
Durium Stål 1861
Dyctidea Uhler 1889
Eilithyia Distant 1912
Elica Walker 1856
Eodryas Kirkaldy 1907
Eporiella Melichar 1914
Eucameruna Melichar (1906)
Euhiracia Melichar 1908
Exphora Signoret 1860
Ficarasa Walker 1857
Fritzruehlia Schmidt 1924
Gaetulia Stål 1864
Gamergomorphus Melichar (1906)
Gamergus Stål 1859
Garumna Melichar 1914
Grynia Stål 1862
Indogaetulia Schmidt 1919
Ingoma Fennah (1954)
Inkewana Hesse 1925
Intandela Hesse 1925
Johannesburgia Distant 1907
Kallitambinia Muir (1931)
Laberia Stål 1866
Lagoana Melichar (1905)
Lavora Muir (1931)
Lerida Karsch 1894
Leusaba Walker 1857
Macrovanua Fennah (1950)
Manganeutes Fennah (1965)
Misodema Melichar 1907
Montrouzierana Signoret 1861
Neaethus Stål 1861
Neocatara Distant 1910
Neommatissus Muir 1913
Neotaxilana Synave (1979)
Nubithia Stål 1859
Nurunderia Distant 1909
Obedas Jacobi 1910
Ommatissus Fieber 1875
Osbornia Ball 1910
Paragamergomorphus Synave (1956)
Paralasonia Muir 1924
Peltodictya Kirkaldy 1906
Pseudoclardea Williams (1981)
Pseudogergithus Schmidt (1912)
Pseudotangia Metcalf 1938
Pucina Stål 1866
Remosa Distant 1906
Riancia Signoret 1860
Sakina Synave (1978)
Salona Stål 1866
Sogana Matsumura 1914
Spathocranus Muir (1934)
Stacota Stål 1859
Stenoconchyoptera Muir 1931
Sumbana Lallemand & Synave 1953
Tangella Metcalf & Bruner 1930
Tangyria Uhler 1901
Tauropola Jacobi (1944)
Thymbra Melichar 1914
Togoda Melichar 1906
Trienopa Signoret 1860
Trobolophya Melichar 1914
Tropiduchodes Schmidt 1910
Ubis Fennah (1945)
92 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Integrated Taxonomic Information System (ITIS) Taxonomic Hierarchy
Animalia
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Arthropoda
Hexapoda
Insecta
Pterygota
Neoptera
Paraneoptera
Hemiptera Linnaeus 1758
Auchenorrhyncha
Fulgoromorpha
Fulgoroidea
Tropiduchidae Stål 1866
Eutropistini Kirkaldy 1906
Kazerunia Dlabola 1974
(bu sayfa)
Kazerunia leguaniforma Dlabola 1977
Kazerunia ochreata Dlabola 1974
Kazerunia undulata Dlabola 1977
Bananellodes Strand 1928
Camerunilla Haglund 1899
Diagrynia Melichar 1914
Durium Stål 1861
Eucameruna Melichar 1906
Eutropistes Schaum 1853
Gergithomorphus Haglund 1899
Heinsenia Melichar 1906
Intandela Hesse 1925
Kirongoziella Schmidt 1924
Lagoana Melichar 1905
Manganeutes Fennah 1965
Obedas Jacobi 1910
Pseudogergithus Schmidt 1912
Scolopsomorpha Melichar 1912
Spathocranus Muir 1934
Tropiduchodes Schmidt 1910
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Unikonta
Opisthokonta
Holozoa
Filozoa
Apoikozoa
Animalia
Eumetazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Arthropoda
Hexapoda
Insecta
Dicondylia
Pterygota
Metapterygota
Neoptera
Eumetabola
Paraneoptera
Hemiptera
Auchenorrhyncha
Fulgoroidea
Flatidae
Kazerunia
(bu sayfa)
Kazerunia leguaniforma
Kazerunia ochreata
Kazerunia undulata
Acrophaea
Adexia
Afrocyarda
Afrodascalia
Afrophantia
Amasha
Anadascalia
Anormenis
Anthoflata
Antillormenis
Apolexis
Atracis
Atracodes
Barsac
Betracis
Bythopsyrna
Caesonia
Carthaeomorpha
Cenestra
Cerfennia
Cerynia
Chaetormenis
Circumdaksha
Colgar
Colgaroides
Colobesthes
Conflata
Copsyrna
Cromgar
Cromna
Cromnella
Cryptoflata
Cyarda
Cyphopterum
Daeda
Daksha
Dascalia
Dascalina
Dascaliomorpha
Dascanga
Dendrona
Deocerus
Derisa
Diastracis
Doria
Doriana
Epormenis
Erotana
Euhyloptera
Eumelicharia
Euphanta
Eurocalia
Euryphantia
Euryprosthius
Falcophantis
Flata
Flataloides
Flatarissa
Flatida
Flatidula
Flatina
Flatiris
Flatoides
Flatoidessa
Flatoidinus
Flatomorpha
Flatopsis
Flatoptera
Flatormenis
Flatosaria
Flatosoma
Flatula
Garanta
Gyaria
Gyariella
Gyarina
Hansenia
Hesperophantia
Hilavrita
Hyphancylus
Idume
Ilesia
Ityraea
Jamella
Juba
Ketumala
Latois
Lawana
Lecopia
Leptodascalia
Leptormenis
Massila
Melicharia
Melormenis
Melormenoides
Mesophantia
Metcalfa
Microliza
Mimophantia
Miniscia
177 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.