Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
Dil
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
tr
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Life
»
…
»
Archaeplastida
»
…
»
Angiosperms
»
…
»
Papatyagiller
Life
»
Cellular
»
Ökaryot
»
Archaeplastida
»
Chloroplastida
»
Streptophyta
»
Embryophytes
»
Tracheophyta
»
Tohumlu Bitkiler
»
Angiosperms
»
Eudicots
»
Superasterids
»
Asterids
»
Asterales
»
Papatyagiller
«
Ursinia
topla
genel bakış
veri
medya
makaleler
haritalar
isimler
Bilimsel İsimler
Tercih Edilen İsimler
Ursinia
Cins
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
tarafından tanındı
Catalogue of Life in Species 2000 & ITIS Catalogue of Life kaynağından referans vergi
Ursinia
Cins
Eswatini Species List
,
wikipedia VI
,
wikipedia RO
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
Australia Species List
,
Ethiopia Species List
,
Lesotho Species List
,
Namibia Species List
,
New Zealand Species List
,
South Africa Species List
,
Sweden Species List
,
Indian Ocean Species List
,
South Atlantic Species List
,
wikipedia AZ
,
NCBI
,
United States Species List
,
wikidata_hierarchy tar gz
,
wikipedia ES
,
wikipedia IT
,
wikipedia PT
,
wikipedia EN
,
Wikidata Common Names
,
Wikimedia Commons
,
Barcode of Life Data Systems
,
Global Biotic Interactions
,
iNaturalist data coverage
,
Wikipedia (inferred records)
, and
GGBN data coverage
tarafından tanındı
Ursinia
IABIN
and
Kubitzki et al
tarafından tanınıyor
Ursinia Gaertn.
Cins
GBIF classification
,
Catalogue of Life 26 March 2024
, and
GBIF data coverage
tarafından tanındı
Ursinia Gaertn.
GBIF national node type records Germany
tarafından tanınıyor
Alternatif İsimler
Arctotis anthemoides
Thunb.
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Arctotis anthemoides
Thunb. ex Harv. & Sond.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Arctotis dentata
L.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Arctotis dentata
Thunb.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Arctotis paleacea
L.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Arctotis paleacea
Thunb.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Arctotis paradoxa
Thunb.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Sphenogyne anthemoides
E. Mey.
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Sphenogyne crocea
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Sphenogyne elegans
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Sphenogyne filipes
E. Mey.
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Sphenogyne peduncularis
E. Mey.
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Sphenogyne subflosculosa
E. Mey.
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Sphenogyne versicolor
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Sphenogyne versicolor
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Ursinia chamomillaefolia
N. E. Br.
GBIF classification
göre Doubtful
Ursinia frutescens
DC.
GBIF classification
(Possible variant of Ursinia frutescens Dinter) göre Doubtful
Ursinia oreogena
Schltr.
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Ursinia pilifera
(P. J. Bergius) Poir. 1808
GBIF classification
(Possible variant of Ursinia pilifera Gaertn.) göre Doubtful
Ursinia trifida
N. E. Br. Forma Calva Prassler
GBIF classification
(Possible variant of Ursinia trifida N.E.Br.) göre Doubtful
Chronobasis DC. ex Benth. & Hook. fil.
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Leptotis Hoffmanns.
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Oligaerion Cass.
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Spermophylla Neck.
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Sphenogyne R. Br.
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Thelythamnos A. Spreng.
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Ursinia
GBIF national node type records UK
,
GBIF national node type records France
,
GBIF national node type records Sweden
,
GBIF national node type records Germany
,
NMNH type specimens
,
iNaturalist
,
Plant Forms, Habitat and Distribution
,
TreatmentBank
, and
Global Biotic Interactions
göre Harvest ancestor
Ursinia Gaertn. 1791
NCBI
göre Authority
Ursiniopsis E. Phillips
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Genel Adlar
Azerice
Ursiniya
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Fince
Neidonsilmät
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Hırvatça
Ursinija
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Çince
乌寝花属
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
熊菊属
tercih et
Wikidata Common Names (bu adı tercih eder)
tarafından tanınıyor
落伞菊属
tercih et
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Zh Cn
熊菊属
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
Zh Tw
熊菊屬
tercih edildi
Wikidata Common Names
tarafından tanınıyor
3 dil daha göster
3 dili gizle
Ursinia için küratörlük hiyerarşileri
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superasterids
Asterids
Asterales
Asteraceae
Ursinia
(bu sayfa)
Ursinia abrotanifolia (R. Br.) Spreng.
Ursinia alpina N. E. Br.
Ursinia anethoides (DC.) N. E. Br.
Ursinia anthemoides (L.) Poir.
Ursinia brachyloba (Kunze) N. E. Br.
Ursinia cakilefolia DC.
Ursinia caledonica (Phillips) Prassler
Ursinia calenduliflora (DC.) N. E. Br.
Ursinia chrysanthemoides (Less.) Harv.
Ursinia coronopifolia (Less.) N. E. Br.
Ursinia dentata (L.) Poir.
Ursinia discolor (Less.) N. E. Br.
Ursinia dregeana (DC.) N. E. Br.
Ursinia eckloniana (Sond.) N. E. Br.
Ursinia filipes (E. Mey. ex DC.) N. E. Br.
Ursinia frutescens Dinter
Ursinia heterodonta (DC.) N. E. Br.
Ursinia hispida (DC.) N. E. Br.
Ursinia macropoda (DC.) N. E. Br.
Ursinia merxmuelleri Prassler
Ursinia montana DC.
Ursinia nana DC.
Ursinia nudicaulis (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia oreogena Schltr. ex Prassler
Ursinia paleacea (L.) Moench
Ursinia pilifera (Berg.) Gaertn.
Ursinia pinnata (Thunb.) Prassler
Ursinia punctata (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia pygmaea DC.
Ursinia quinquepartita (DC.) N. E. Br.
Ursinia rigidula (DC.) N. E. Br.
Ursinia saxatilis N. E. Br.
Ursinia scariosa (Ait.) Poir.
Ursinia sericea (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia serrata (L. fil.) Spreng.
Ursinia speciosa DC.
Ursinia subflosculosa (DC.) Prassler
Ursinia tenuifolia (L.) Poir.
Ursinia tenuiloba DC.
Ursinia trifida (Thunb.) N. E. Br.
Adenothamnus
Anemocarpa
Angeldiazia
Antillanthus
Apodocephala
Atractylodes
Balduina
Barkleyanthus
Bellis
Bishopanthus
Bishovia
Bolanosa
Carlquistia
Carterothamnus
Caucasalia
Celmisia
Centaurea
Centipeda
Chimantaea
Chresta
Chrysanthoglossum
Chrysogonum
Corethamnium
Crossothamnus
Cuatrecasanthus
Damnamenia
Dauresia
Daveaua
Dinoseris
Enceliopsis
Erato
Erodiophyllum
Espeletia
Euphrosyne
Gaillardia
Garhadiolus
Goyazianthus
Greenmaniella
Hebeclinium
Helianthella
Helichrysum
Heliocauta
Heliopsis
Helminthotheca
Heterorhachis
Hyalosperma
Hydroidea
Idiopappus
Iva
Jensia
Lagenophora
Lecocarpus
Leptocarpha
Leptostelma
Lessingia
Lessingianthus
Lettowia
Leucheria
Luina
Lychnophoriopsis
Macrachaenium
Maschalostachys
Mesogramma
Mexianthus
Mikania
Monolopia
Nananthea
Nelsonianthus
Oclemena
Oligactis
Onopordum
Oritrophium
Packera
Paracalia
Peteravenia
Picris
Plagiobasis
Platyschkuhria
Podanthus
Porphyrostemma
Pterocaulon
Quelchia
Rhodanthe
Robinsonecio
Roebuckiella
Scorzonera
Sheareria
Sphaeromorphaea
Struchium
Synurus
Talamancalia
Tamananthus
Teixeiranthus
Trichogoniopsis
Triptilodiscus
Varilla
Vellereophyton
Wamalchitamia
Xerochrysum
Zoegea
1588 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Catalogue of Life 26 March 2024
Biota
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Asterales
Asteraceae Dumort.
Asteroideae (Cass.) Lindl.
Ursinia Gaertn.
(bu sayfa)
Ursinia abrotanifolia (R. Br.) Spreng.
Ursinia alpina N. E. Br.
Ursinia anethoides (DC.) N. E. Br.
Ursinia anthemoides (L.) Poir.
Ursinia arida Magee & Mucina
Ursinia brachyloba (Kunze) N. E. Br.
Ursinia cakilefolia DC.
Ursinia caledonica (E. Phillips) Prassler
Ursinia calenduliflora (DC.) N. E. Br.
Ursinia chrysanthemoides (Less.) Harv.
Ursinia coronopifolia (Less.) N. E. Br.
Ursinia dentata (L.) Poir.
Ursinia discolor (Less.) N. E. Br.
Ursinia dregeana (DC.) N. E. Br.
Ursinia eckloniana (Sond.) N. E. Br.
Ursinia filipes (E. Mey. ex DC.) N. E. Br.
Ursinia frutescens Dinter
Ursinia glandulosa Magee & Boatwr.
Ursinia heterodonta (DC.) N. E. Br.
Ursinia hispida (DC.) N. E. Br.
Ursinia kamiesbergensis Magee & Mucina
Ursinia laciniata Magee & Mucina
Ursinia macropoda (DC.) N. E. Br.
Ursinia merxmuelleri Prassler
Ursinia montana DC.
Ursinia nana DC.
Ursinia nudicaulis (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia oreogena Schltr. ex Prassler
Ursinia paleacea (L.) Moench
Ursinia pilifera (P. J. Bergius) Gaertn.
Ursinia pinnata (Thunb.) Prassler
Ursinia punctata (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia pygmaea DC.
Ursinia quinquepartita (DC.) N. E. Br.
Ursinia rigidula (DC.) N. E. Br.
Ursinia saxatilis N. E. Br.
Ursinia scariosa (Aiton) Poir.
Ursinia sericea (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia serrata (L. fil.) Spreng.
Ursinia speciosa DC.
Ursinia subflosculosa (DC.) Prassler
Ursinia tenuifolia (L.) Poir.
Ursinia tenuiloba DC.
Ursinia trifida (Thunb.) N. E. Br.
Archibaccharis Heering
Arctogeron DC.
Argentipallium Paul G. Wilson
Argyranthemum Webb ex Sch. Bip.
Argyroglottis Turcz.
Argyrotegium J. M. Ward & Breitw.
Argyroxiphium DC.
Aristeguietia R. M. King & H. Rob.
Arnica L.
Arnicastrum Greenm.
Arnoglossum Raf.
Arrhenechthites Mattf.
Arrojadocharis Mattf.
Arrowsmithia DC.
Asanthus R. M. King & H. Rob.
Ascidiogyne Cuatrec.
Aspilia Thouars
Asplundianthus R. M. King & H. Rob.
Asteridea Lindl.
Asteriscus Mill.
Astranthium Nutt.
Athanasia L.
Athrixia Ker Gawl.
Athroisma DC.
Atrichantha Hilliard & B. L. Burtt
Austrobrickellia R. M. King & H. Rob.
Austrocritonia R. M. King & H. Rob.
Austrosynotis C. Jeffrey
Axiniphyllum Benth.
Aylacophora Cabrera
Aztecaster G. L. Nesom
Baccharis L.
Badilloa R. M. King & H. Rob.
Bahia Lag.
Bahianthus R. M. King & H. Rob.
Bahiopsis Kellogg
Bajacalia Loockerman, B. L. Turner & R. K. Jansen
Balduina Nutt.
Balsamorhiza Hook.
Baltimora L.
Barkleyanthus H. Rob. & Brettell
Barrosoa R. M. King & H. Rob.
Bartlettina R. M. King & H. Rob.
Bathysanthus G. L. Nesom
Batopilasia G. L. Nesom & Noyes
Bebbia Greene
Bedfordia DC.
Bejaranoa R. M. King & H. Rob.
Benitoa D. D. Keck
Berlandiera DC.
Berroa Beauverd
Bertilia Cron
Bethencourtia Choisy
Boeberastrum (A. Gray) Rydb.
Boeberoides (DC.) Strother
Bolandia Cron
Bombycilaena (DC.) Smoljan.
Borrichia Adans.
Brachanthemum DC.
Brachionostylum Mattf.
Brachyglottis J. R. Forst. & G. Forst.
Brachyscome Cass.
Bracteantha Anderb. & Haegi
Bradburia Torr. & A. Gray
Brickellia Elliott
Brickelliastrum R. M. King & H. Rob.
Calea L.
Calendula L.
Callistephus Cass.
Calocephalus R. Br.
Calomeria Vent.
Calotesta P. O. Karis
Calotis R. Br.
Calyptocarpus Less.
Campovassouria R. M. King & H. Rob.
Camptacra N. T. Burb.
Canadanthus G. L. Nesom
Cancrinia Kar. & Kir.
Capelio B. Nord.
Caputia B. Nord. & Pelser
Carlquistia B. G. Baldwin
Carminatia Moc. ex DC.
Carpesium L.
Carphephorus Cass.
Carphochaete A. Gray
Carterothamnus R. M. King
Cassinia R. Br.
Castanedia R. M. King & H. Rob.
Castrilanthemum Vogt & Oberpr.
Castroviejoa Galbany et al.
Catatia Humbert
Catolesia D. J. N. Hind
Cavalcantia R. M. King & H. Rob.
Caxamarca M. O. Dillon & A. Sagást.
Celmearia Heenan
Celmisia Cass.
Centipeda Lour.
Cephalipterum A. Gray
Cephalosorus A. Gray
Ceratogyne Turcz.
1164 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
Ursinia
(bu sayfa)
Ursinia abrotanifolia (R. Br.) Spreng.
Ursinia alpina N. E. Br.
Ursinia anethoides (DC.) N. E. Br.
Ursinia anthemoides (L.) Poir.
Ursinia brachyloba (Kunze) N. E. Br.
Ursinia cakilefolia DC.
Ursinia caledonica (Phillips) Prassler
Ursinia calenduliflora (DC.) N. E. Br.
Ursinia chrysanthemoides (Less.) Harv.
Ursinia coronopifolia (Less.) N. E. Br.
Ursinia dentata (L.) Poir.
Ursinia discolor (Less.) N. E. Br.
Ursinia dregeana (DC.) N. E. Br.
Ursinia eckloniana (Sond.) N. E. Br.
Ursinia filipes (E. Mey. ex DC.) N. E. Br.
Ursinia frutescens Dinter
Ursinia heterodonta (DC.) N. E. Br.
Ursinia hispida (DC.) N. E. Br.
Ursinia macropoda (DC.) N. E. Br.
Ursinia merxmuelleri Prassler
Ursinia montana DC.
Ursinia nana DC.
Ursinia nudicaulis (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia oreogena Schltr. ex Prassler
Ursinia paleacea (L.) Moench
Ursinia pilifera (Berg.) Gaertn.
Ursinia pinnata (Thunb.) Prassler
Ursinia punctata (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia pygmaea DC.
Ursinia quinquepartita (DC.) N. E. Br.
Ursinia rigidula (DC.) N. E. Br.
Ursinia saxatilis N. E. Br.
Ursinia scariosa (Ait.) Poir.
Ursinia sericea (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia serrata (L. fil.) Spreng.
Ursinia speciosa DC.
Ursinia subflosculosa (DC.) Prassler
Ursinia tenuifolia (L.) Poir.
Ursinia tenuiloba DC.
Ursinia trifida (Thunb.) N. E. Br.
Adenothamnus
Anemocarpa
Angeldiazia
Antillanthus
Apodocephala
Atractylodes
Balduina
Barkleyanthus
Bellis
Bishopanthus
Bishovia
Bolanosa
Carlquistia
Carterothamnus
Caucasalia
Celmisia
Centaurea
Centipeda
Chimantaea
Chresta
Chrysanthoglossum
Chrysogonum
Corethamnium
Crossothamnus
Cuatrecasanthus
Damnamenia
Dauresia
Daveaua
Dinoseris
Enceliopsis
Erato
Erodiophyllum
Espeletia
Euphrosyne
Gaillardia
Garhadiolus
Goyazianthus
Greenmaniella
Hebeclinium
Helianthella
Helichrysum
Heliocauta
Heliopsis
Helminthotheca
Heterorhachis
Hyalosperma
Hydroidea
Idiopappus
Iva
Jensia
Lagenophora
Lecocarpus
Leptocarpha
Leptostelma
Lessingia
Lessingianthus
Lettowia
Leucheria
Luina
Lychnophoriopsis
Macrachaenium
Maschalostachys
Mesogramma
Mexianthus
Mikania
Monolopia
Nananthea
Nelsonianthus
Oclemena
Oligactis
Onopordum
Oritrophium
Packera
Paracalia
Peteravenia
Picris
Plagiobasis
Platyschkuhria
Podanthus
Porphyrostemma
Pterocaulon
Quelchia
Rhodanthe
Robinsonecio
Roebuckiella
Scorzonera
Sheareria
Sphaeromorphaea
Struchium
Synurus
Talamancalia
Tamananthus
Teixeiranthus
Trichogoniopsis
Triptilodiscus
Varilla
Vellereophyton
Wamalchitamia
Xerochrysum
Zoegea
1588 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superasterids
Asterids
Asterales
Asteraceae
Ursinia
(bu sayfa)
Ursinia abrotanifolia (R. Br.) Spreng.
Ursinia alpina N. E. Br.
Ursinia anethoides (DC.) N. E. Br.
Ursinia anthemoides (L.) Poir.
Ursinia brachyloba (Kunze) N. E. Br.
Ursinia cakilefolia DC.
Ursinia caledonica (Phillips) Prassler
Ursinia calenduliflora (DC.) N. E. Br.
Ursinia chrysanthemoides (Less.) Harv.
Ursinia coronopifolia (Less.) N. E. Br.
Ursinia dentata (L.) Poir.
Ursinia discolor (Less.) N. E. Br.
Ursinia dregeana (DC.) N. E. Br.
Ursinia eckloniana (Sond.) N. E. Br.
Ursinia filipes (E. Mey. ex DC.) N. E. Br.
Ursinia frutescens Dinter
Ursinia heterodonta (DC.) N. E. Br.
Ursinia hispida (DC.) N. E. Br.
Ursinia macropoda (DC.) N. E. Br.
Ursinia merxmuelleri Prassler
Ursinia montana DC.
Ursinia nana DC.
Ursinia nudicaulis (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia oreogena Schltr. ex Prassler
Ursinia paleacea (L.) Moench
Ursinia pilifera (Berg.) Gaertn.
Ursinia pinnata (Thunb.) Prassler
Ursinia punctata (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia pygmaea DC.
Ursinia quinquepartita (DC.) N. E. Br.
Ursinia rigidula (DC.) N. E. Br.
Ursinia saxatilis N. E. Br.
Ursinia scariosa (Ait.) Poir.
Ursinia sericea (Thunb.) N. E. Br.
Ursinia serrata (L. fil.) Spreng.
Ursinia speciosa DC.
Ursinia subflosculosa (DC.) Prassler
Ursinia tenuifolia (L.) Poir.
Ursinia tenuiloba DC.
Ursinia trifida (Thunb.) N. E. Br.
Adenothamnus
Anemocarpa
Angeldiazia
Antillanthus
Apodocephala
Atractylodes
Balduina
Barkleyanthus
Bellis
Bishopanthus
Bishovia
Bolanosa
Carlquistia
Carterothamnus
Caucasalia
Celmisia
Centaurea
Centipeda
Chimantaea
Chresta
Chrysanthoglossum
Chrysogonum
Corethamnium
Crossothamnus
Cuatrecasanthus
Damnamenia
Dauresia
Daveaua
Dinoseris
Enceliopsis
Erato
Erodiophyllum
Espeletia
Euphrosyne
Gaillardia
Garhadiolus
Goyazianthus
Greenmaniella
Hebeclinium
Helianthella
Helichrysum
Heliocauta
Heliopsis
Helminthotheca
Heterorhachis
Hyalosperma
Hydroidea
Idiopappus
Iva
Jensia
Lagenophora
Lecocarpus
Leptocarpha
Leptostelma
Lessingia
Lessingianthus
Lettowia
Leucheria
Luina
Lychnophoriopsis
Macrachaenium
Maschalostachys
Mesogramma
Mexianthus
Mikania
Monolopia
Nananthea
Nelsonianthus
Oclemena
Oligactis
Onopordum
Oritrophium
Packera
Paracalia
Peteravenia
Picris
Plagiobasis
Platyschkuhria
Podanthus
Porphyrostemma
Pterocaulon
Quelchia
Rhodanthe
Robinsonecio
Roebuckiella
Scorzonera
Sheareria
Sphaeromorphaea
Struchium
Synurus
Talamancalia
Tamananthus
Teixeiranthus
Trichogoniopsis
Triptilodiscus
Varilla
Vellereophyton
Wamalchitamia
Xerochrysum
Zoegea
1588 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
GBIF classification
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Asterales
Asteraceae
Ursinia Gaertn.
(bu sayfa)
Sphenogyne anthemoides E. Mey. ex DC.
Sphenogyne chamaemeloides DC.
Sphenogyne chamomillifolia DC.
Sphenogyne foeniculacea Sweet
Sphenogyne leucanthemoides Sweet
Sphenogyne odorata R. Br.
Ursinia abrotanifolia Spreng.
Ursinia abyssinica Sch. Bip.
Ursinia albicaulis DC.
Ursinia alpina N. E. Br.
Ursinia anethoides N. E. Br.
Ursinia anthemoides (L.) Poir.
Ursinia brachyloba N. E. Br.
Ursinia cakilefolia DC.
Ursinia caledonica (E. Phillips) Prassler
Ursinia calenduliflora N. E. Br.
Ursinia chamaemeloides N. E. Br.
Ursinia chrysanthemoides Harv.
Ursinia coronopifolia N. E. Br.
Ursinia dentata Poir.
Ursinia discolor N. E. Br.
Ursinia dregeana N. E. Br.
Ursinia eckloniana N. E. Br.
Ursinia erectifolia Bolus
Ursinia filicaulis DC.
Ursinia filipes N. E. Br.
Ursinia frutescens Dinter
Ursinia heterodonta N. E. Br.
Ursinia hispida N. E. Br.
Ursinia incana N. E. Br.
Ursinia leucanthemifolia Poir.
Ursinia macropoda N. E. Br.
Ursinia merxmuelleri Prassler
Ursinia montana DC.
Ursinia nana DC.
Ursinia nudicaulis N. E. Br.
Ursinia odorata Spreng.
Ursinia oreogena Schltr. ex Prassler
Ursinia paleacea Moench
Ursinia paradoxa Gaertn.
Ursinia pedunculosa DC.
Ursinia pilifera Gaertn.
Ursinia pinnata (Thunb.) Prassler
Ursinia punctata N. E. Br.
Ursinia pygmaea DC.
Ursinia quinquepartita N. E. Br.
Ursinia radicans DC.
Ursinia rigidula N. E. Br.
Ursinia saxatilis N. E. Br.
Ursinia scariosa Poir.
Ursinia sericea N. E. Br.
Ursinia serrata Spreng.
Ursinia speciosa DC.
Ursinia subflosculosa (DC.) Prassler
Ursinia tenuifolia Poir.
Ursinia tenuiloba DC.
Ursinia trifida N. E. Br.
Ursinia tripartita N. E. Br.
Alepidocline S. F. Blake
Anisocoma Torr. & A. Gray
Antennaria Gaertn.
Anthemis arvensis × Cota tinctoria
Aquilula
Arnoseris Gaertn.
Athrixia Ker Gawl.
Baccharoides Moench
Bejaranoa R. M. King & H. Rob.
Benitoa D. D. Keck
Berroa Beauverd
Bishovia R. M. King & H. Rob.
Blainvillea Cass.
Borrichia Adans.
Brickelliastrum R. M. King & H. Rob.
Cadiscus E. Mey. ex DC.
Callicephalus C. A. Mey.
Cancrinia Kar. & Kir.
Castrilanthemum R. Vogt & Oberpr.
Chromolepis Benth.
Cicerbita Wallr.
Cloiselia S. Moore
Conyza canadensis × Erigeron acris subsp. acris
Critonia P. Browne
Delilia Spreng.
Diaperia Nutt.
Dithyrostegia A. Gray
Dolomiaea DC.
Duseniella K. Schum.
Eastwoodia Brandegee
Echinocoryne H. Rob.
Eclipta L.
Eitenia R. M. King & H. Rob.
Eriochlamys Sond. & F. Muell.
Flaveria Juss.
Fluminaria
Guardiola Cerv. ex Bonpl.
Guizotia Cass.
Gundelia L.
Gutierrezia Lag.
Harnackia Urb.
Hemistepta Bunge
Heterolepis Cass.
Heteromma Benth.
Hyalis D. Don ex Hook. & Arn.
Hybridella Cass.
Io B. Nord.
Iphionopsis Anderb.
Joseanthus H. Rob.
Kemulariella Tamamsch.
Lasiospermum Lag.
Leontodon × Scorzoneroides
Lepidonia S. F. Blake
Lepidophyllum Cass.
Lepidostephium Oliv.
Leucanthemella Tzvelev
Logfia Cass.
Lourteigia R. M. King & H. Rob.
Lulia Zardini
Macrachaenium Hook. fil.
Microcephala Pobed.
Nananthea DC.
Neojeffreya Cabrera
Nestlera Spreng.
Notoseris C. Shih
Oedera L.
Oreostemma Greene
Oxypappus Benth.
Oyedaea DC.
Paracalia Cuatrec.
Parthenium L.
Pembertonia P. S. Short
Petasites Mill.
Picrosia D. Don
Plagiocheilus Arn. ex DC.
Platycarpha Less.
Pleurophyllum Hook. fil.
Polymnia L.
Prolobus R. M. King & H. Rob.
Psacaliopsis H. Rob. & Brettell
Psilostrophe DC.
Quelchia N. E. Br.
Raouliopsis S. F. Blake
Ratibida Raf.
Reichardia Roth
Sanrobertia
Saussurea DC.
Scherya R. M. King & H. Rob.
Scrobicaria Cass.
Spinoliva
Spiracantha Kunth
Synedrella Gaertn.
Tagetes L.
Thespis DC.
Thiseltonia Hemsl.
Trichospira Kunth
Tridactylina Sch. Bip.
Triniteurybia Brouillet, Urbatsch & R. P. Roberts
Triptilion Ruiz & Pav.
Zemisia B. Nord.
1697 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
NCBI
root
cellular organisms
Eukaryota
Viridiplantae
Streptophyta
Streptophytina
Embryophyta
Tracheophyta
Euphyllophyta
Spermatophyta
Magnoliopsida
Mesangiospermae
eudicotyledons
Gunneridae
Pentapetalae
asterids
campanulids
Asterales
Asteraceae
Asteroideae
Anthemideae
Ursiniinae
Ursinia
(bu sayfa)
unclassified Ursinia
Ursinia anthemoides
Ursinia crithmoides
Ursinia nana
Ursinia pilifera
Ursinia pinnata
Ursinia punctata
Ursinia sericea
Ursinia speciosa
Ursinia trifida
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Plantae
Viridiplantae
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Magnoliophyta
Magnoliopsida
Magnoliidae
Asteranae
Asterales
Asteraceae
Ursinia
(bu sayfa)
Ursinia abrotanifolia
Ursinia abyssinica
Ursinia albicaulis
Ursinia alpina
Ursinia anethoides
Ursinia annua
Ursinia anthemoides
Ursinia apiculata
Ursinia argentea
Ursinia arida
Ursinia bolusii
Ursinia brachyloba
Ursinia brachypoda
Ursinia brevicaulis
Ursinia cakilefolia
Ursinia caledonica
Ursinia calenduliflora
Ursinia chamaemeloides
Ursinia chrysanthemoides
Ursinia ciliaris
Ursinia concolor
Ursinia coronopifolia
Ursinia crithmifolia
Ursinia crithmoides
Ursinia dentata
Ursinia discolor
Ursinia dregeana
Ursinia eckloniana
Ursinia engleriana
Ursinia erectifolia
Ursinia filicaulis
Ursinia filiformis
Ursinia filipes
Ursinia foeniculacea
Ursinia frutescens
Ursinia geyeri
Ursinia glandulosa
Ursinia heterodonta
Ursinia hispida
Ursinia incana
Ursinia indecora
Ursinia jacottetiana
Ursinia kamiesbergensis
Ursinia laciniata
Ursinia leptoglossa
Ursinia leucanthemifolia
Ursinia longiscapa
Ursinia macropoda
Ursinia matricariifolia
Ursinia merxmuelleri
Ursinia montana
Ursinia nana
Ursinia natalensis
Ursinia nudicaulis
Ursinia odorata
Ursinia oreogena
Ursinia paleacea
Ursinia paradoxa
Ursinia pauciloba
Ursinia pedunculosa
Ursinia pilifera
Ursinia pinnata
Ursinia pulchra
Ursinia punctata
Ursinia pusilla
Ursinia pygmaea
Ursinia quinquepartita
Ursinia rigidula
Ursinia saxatilis
Ursinia scapiformis
Ursinia scariosa
Ursinia schinzii
Ursinia sericea
Ursinia serrata
Ursinia subflosculosa
Ursinia subhirsuta
Ursinia subintegrifolia
Ursinia tenuifolia
Ursinia tenuiloba
Ursinia trifida
Ursinia trifurca
Ursinia tripartita
Ursinia tysoniana
Ursinia versicolor
Aganippea
Anaitis
Atalanthus
Aucklandia
Brachyactis
Calhounia
Cephalanoplos
Chrysodiscus
Crepidiastrum
Crocodylium
Cuatrecasasiella
Cuchumatanea
Cunigunda
Cyrtocymura
Eirmocephala
Embergeria
Eurybiopsis
Galinsoga
Glaziovianthus
Gnaphaliothamnus
Gymnopentzia
Harleya
Helichrysopsis
Hemisteptia
Henricia
Heterocoma
Hochstetteria
Hololepis
Homognaphalium
Hoplophyllum
Hyalochaete
Hydroidea
Hymenonema
Indoixeris
Inulopsis
Iotasperma
Kalimeris
Lactucella
Lagedium
Lagenithrix
Lagoseris
Lamprachaenium
Lembertia
Leptocarpha
Leptostelma
Liabellum
Lipschitzia
Litogyne
Luciliocline
Maja
Mallotopus
Mariacantha
Mariana
Mausolea
Merrittia
Microliabum
Miricacalia
Molpadia
Nauplius
Neomolina
Nivellea
Oiospermum
Pachystegia
Pacourina
Pamphalea
Panaetia
Parachionolaena
Paralychnophora
Paramicrorhynchus
Partheniastrum
Pinillosia
Pippenalia
Poljakovia
Polychrysum
Psathyrotopsis
Psednotrichia
Pseudojacobaea
Pseudoligandra
Pterachaenia
Ramaliella
Rhetinolepis
Robinsonecio
Sarcanthemum
Schizoptera
Seriphium
Sinoseris
Stebbinsoseris
Stenocephalum
Susanna
Takhtajaniantha
Tanacetopsis
Tolbonia
Tomentaurum
Tourneuxia
Trichostegia
Trioncinia
Vickia
Vickifunkia
Wunderlichioideae
Zandera
1432 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.