Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
Dil
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
tr
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Life
»
…
»
Archaeplastida
»
…
»
Angiosperms
»
…
»
Papatyagiller
Life
»
Cellular
»
Ökaryot
»
Archaeplastida
»
Chloroplastida
»
Streptophyta
»
Embryophytes
»
Tracheophyta
»
Tohumlu Bitkiler
»
Angiosperms
»
Eudicots
»
Superasterids
»
Asterids
»
Asterales
»
Papatyagiller
«
Garhadiolus
topla
genel bakış
veri
medya
makaleler
haritalar
isimler
Bilimsel İsimler
Tercih Edilen İsimler
Garhadiolus
Cins
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
tarafından tanındı
Catalogue of Life in Species 2000 & ITIS Catalogue of Life kaynağından referans vergi
Garhadiolus
Cins
wikipedia 中文维基百科
,
wikipedia VI
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
Afghanistan Species List
,
Azerbaijan Species List
,
Georgia Species List
,
Pakistan Species List
,
Syria Species List
,
NCBI
,
wikidata_hierarchy tar gz
,
wikipedia ES
,
wikipedia IT
,
wikipedia PT
,
wikipedia EN
,
Barcode of Life Data Systems
,
iNaturalist data coverage
, and
GGBN data coverage
tarafından tanındı
Garhadiolus
Afghanistan Species List
and
Kubitzki et al
tarafından tanınıyor
Garhadiolus Jaub. & Spach
Cins
GBIF classification
,
Catalogue of Life 26 March 2024
, and
GBIF data coverage
tarafından tanındı
Alternatif İsimler
Garhadiolus angulosus
Jaub. & Spach
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Garhadiolus echinatus
Pavlov 1950
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Garhadiolus scaberrimus
Franch.
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Garhadiolus scaberrimus
Franch. ex O. & B. Fedtsch.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Hedypnois minutissima
A. Bunge
GBIF classification
göre Proparte synonym
Koelpinia hedypnois
Baill.
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Koelpinia hedypnois
Baill. ex Franch. 1883
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Koelpinia rhagadioloides
B. D. Jacks.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Koelpinia scaberrima
Franch.
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Rhagadiolus angulosus
(Jaub. & Spach) Kupicha
GBIF classification
göre Heterotypic synonym
Rhagadiolus hamosus
(Boiss. & Hausskn.) Kupicha
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Rhagadiolus hedypnois
Fisch. & C. A. Mey. ex Fisch. Mey. & Trautv.
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Rhagadiolus papposus
(Boiss. & Buhse) O. Kuntze
GBIF classification
göre Homotypic synonym
Garhadiolus
GBIF national node type records Germany
,
iNaturalist
, and
Global Biotic Interactions
göre Harvest ancestor
Garhadiolus Jaub. & Spach
NCBI
göre Authority
Genel Adlar
Bu taksonla ilişkilendirilmiş ortak bir ad yoktur.
Garhadiolus için küratörlük hiyerarşileri
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superasterids
Asterids
Asterales
Asteraceae
Garhadiolus
(bu sayfa)
Garhadiolus hamosus Boiss. & Hausskn.
Garhadiolus hedypnois (Fisch. & C. A. Mey.) Jaub. & Spach
Garhadiolus papposus Boiss. & Buhse
Adenothamnus
Anemocarpa
Angeldiazia
Antillanthus
Apodocephala
Atractylodes
Balduina
Barkleyanthus
Bellis
Bishopanthus
Bishovia
Bolanosa
Carlquistia
Carterothamnus
Caucasalia
Celmisia
Centaurea
Centipeda
Chimantaea
Chresta
Chrysanthoglossum
Chrysogonum
Corethamnium
Crossothamnus
Cuatrecasanthus
Damnamenia
Dauresia
Daveaua
Dinoseris
Enceliopsis
Erato
Erodiophyllum
Espeletia
Euphrosyne
Gaillardia
Goyazianthus
Greenmaniella
Hebeclinium
Helianthella
Helichrysum
Heliocauta
Heliopsis
Helminthotheca
Heterorhachis
Hyalosperma
Hydroidea
Idiopappus
Iva
Jensia
Lagenophora
Lecocarpus
Leptocarpha
Leptostelma
Lessingia
Lessingianthus
Lettowia
Leucheria
Luina
Lychnophoriopsis
Macrachaenium
Maschalostachys
Mesogramma
Mexianthus
Mikania
Monolopia
Nananthea
Nelsonianthus
Oclemena
Oligactis
Onopordum
Oritrophium
Packera
Paracalia
Peteravenia
Picris
Plagiobasis
Platyschkuhria
Pleiacanthus
Podanthus
Porphyrostemma
Pterocaulon
Quelchia
Rhodanthe
Robinsonecio
Roebuckiella
Scorzonera
Sheareria
Sphaeromorphaea
Struchium
Synurus
Talamancalia
Tamananthus
Teixeiranthus
Trichogoniopsis
Triptilodiscus
Varilla
Vellereophyton
Wamalchitamia
Xerochrysum
Zoegea
1588 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Catalogue of Life 26 March 2024
Biota
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Asterales
Asteraceae Dumort.
Cichorioideae (Juss.) Chev.
Garhadiolus Jaub. & Spach
(bu sayfa)
Garhadiolus hamosus Boiss. & Hausskn.
Garhadiolus hedypnois (Fisch. & C. A. Mey.) Jaub. & Spach
Garhadiolus papposus Boiss. & Buhse
Arnoseris Gaertn.
Askellia W. A. Weber
Aslia Yild.
Astartoseris N. Kilian, Hand, Hadjik., Christodoulou & Bou Dagh.-Kharr.
Atrichoseris A. Gray
Avellara Blanca & C. Díaz
Bilgea Yild.
Bocquetia Yild.
Calycoseris A. Gray
Candollea Yild.
Catananche L.
Chaetadelpha A. Gray ex S. Watson
Chondrilla L.
Cicerbita Wallr.
Cichorium L.
Crepidiastrum Nakai
Crepis L.
Dubyaea DC.
Epilasia (Bunge) Benth. & Hook. fil.
Erythroseris N. Kilian & Gemeinholzer
Faberia Hemsl. ex Forbes & Hemsl.
Gelasia Cass.
Geropogon L.
Glyptopleura Eaton
Gundelia L.
Guneria Yild.
Hedypnois Hill
Helminthotheca Zinn
Heteracia Fisch. & C. A. Mey.
Heteroderis (Bunge) Boiss.
Hieracium L.
Hispidella Barnadez ex Lam.
Hololeion Kitam.
Hymenonema Cass.
Hyoseris L.
Hypochaeris L.
Ixeridium (A. Gray) Tzvelev
Ixeris Cass.
Koelpinia Pall.
Kovalevskiella Kamelin
Krigia Schreb.
Lactuca
Lagoseriopsis Kirp.
Lapsana L.
Lapsanastrum Pak & K. Bremer
Launaea Cass.
Leontodon L.
Lihengia Y. S. Chen & R. Ke
Lilacina Yild.
Lipschitzia Zaika, Sukhor. & N. Kilian
Lygodesmia D. Don
Malacothrix DC.
Marshalljohnstonia Henrickson
Melanoseris DC.
Microseris D. Don
Munzothamnus Raven
Mycelis Cass.
Nabalus Cass.
Notoseris C. Shih
Paraprenanthes C. C. Chang
Phalacroseris A. Gray
Phitosia Kamari & Greuter
Picris L.
Picrosia D. Don
Pilosella Hill
Pinaropappus Less.
Pleiacanthus (Nutt.) Rydb.
Prenanthes L.
Pseudopodospermum (Lipsch. & Krasch.) Kuth.
Pterachaenia (Benth.) Lipsch.
Pyrrhopappus DC.
Rafinesquia Nutt.
Ramaliella Zaika, Sukhor. & N. Kilian
Reichardia Roth
Rhagadiolus Scop.
Rothmaleria Font Quer
Schlagintweitia Griseb.
Scolymus L.
Scorzonera
Scorzoneroides Moench
Shinnersoseris Tomb
Sinoseris N. Kilian, Ze H. Wang & H. Peng
Sonchella Sennikov
Sonchus L.
Soroseris Stebbins
Spiroseris Rech. fil.
Stephanomeria Nutt.
Syncalathium Lipsch.
Takhtajaniantha Nazarova
Taraxacum Weber
Thrincia Roth
Tolpis Adans.
Tourneuxia Coss.
Tragopogon L.
Trommsdorffia Bernh.
Urospermum Scop.
Warionia Benth. & Coss.
Willemetia Cass.
Yildirimlia Kilic
Youngia Cass.
12 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
Dynamic Hierarchy Version 2.2.3 - Test
Garhadiolus
(bu sayfa)
Garhadiolus hamosus Boiss. & Hausskn.
Garhadiolus hedypnois (Fisch. & C. A. Mey.) Jaub. & Spach
Garhadiolus papposus Boiss. & Buhse
Adenothamnus
Anemocarpa
Angeldiazia
Antillanthus
Apodocephala
Atractylodes
Balduina
Barkleyanthus
Bellis
Bishopanthus
Bishovia
Bolanosa
Carlquistia
Carterothamnus
Caucasalia
Celmisia
Centaurea
Centipeda
Chimantaea
Chresta
Chrysanthoglossum
Chrysogonum
Corethamnium
Crossothamnus
Cuatrecasanthus
Damnamenia
Dauresia
Daveaua
Dinoseris
Enceliopsis
Erato
Erodiophyllum
Espeletia
Euphrosyne
Gaillardia
Goyazianthus
Greenmaniella
Hebeclinium
Helianthella
Helichrysum
Heliocauta
Heliopsis
Helminthotheca
Heterorhachis
Hyalosperma
Hydroidea
Idiopappus
Iva
Jensia
Lagenophora
Lecocarpus
Leptocarpha
Leptostelma
Lessingia
Lessingianthus
Lettowia
Leucheria
Luina
Lychnophoriopsis
Macrachaenium
Maschalostachys
Mesogramma
Mexianthus
Mikania
Monolopia
Nananthea
Nelsonianthus
Oclemena
Oligactis
Onopordum
Oritrophium
Packera
Paracalia
Peteravenia
Picris
Plagiobasis
Platyschkuhria
Pleiacanthus
Podanthus
Porphyrostemma
Pterocaulon
Quelchia
Rhodanthe
Robinsonecio
Roebuckiella
Scorzonera
Sheareria
Sphaeromorphaea
Struchium
Synurus
Talamancalia
Tamananthus
Teixeiranthus
Trichogoniopsis
Triptilodiscus
Varilla
Vellereophyton
Wamalchitamia
Xerochrysum
Zoegea
1588 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superasterids
Asterids
Asterales
Asteraceae
Garhadiolus
(bu sayfa)
Garhadiolus hamosus Boiss. & Hausskn.
Garhadiolus hedypnois (Fisch. & C. A. Mey.) Jaub. & Spach
Garhadiolus papposus Boiss. & Buhse
Adenothamnus
Anemocarpa
Angeldiazia
Antillanthus
Apodocephala
Atractylodes
Balduina
Barkleyanthus
Bellis
Bishopanthus
Bishovia
Bolanosa
Carlquistia
Carterothamnus
Caucasalia
Celmisia
Centaurea
Centipeda
Chimantaea
Chresta
Chrysanthoglossum
Chrysogonum
Corethamnium
Crossothamnus
Cuatrecasanthus
Damnamenia
Dauresia
Daveaua
Dinoseris
Enceliopsis
Erato
Erodiophyllum
Espeletia
Euphrosyne
Gaillardia
Goyazianthus
Greenmaniella
Hebeclinium
Helianthella
Helichrysum
Heliocauta
Heliopsis
Helminthotheca
Heterorhachis
Hyalosperma
Hydroidea
Idiopappus
Iva
Jensia
Lagenophora
Lecocarpus
Leptocarpha
Leptostelma
Lessingia
Lessingianthus
Lettowia
Leucheria
Luina
Lychnophoriopsis
Macrachaenium
Maschalostachys
Mesogramma
Mexianthus
Mikania
Monolopia
Nananthea
Nelsonianthus
Oclemena
Oligactis
Onopordum
Oritrophium
Packera
Paracalia
Peteravenia
Picris
Plagiobasis
Platyschkuhria
Pleiacanthus
Podanthus
Porphyrostemma
Pterocaulon
Quelchia
Rhodanthe
Robinsonecio
Roebuckiella
Scorzonera
Sheareria
Sphaeromorphaea
Struchium
Synurus
Talamancalia
Tamananthus
Teixeiranthus
Trichogoniopsis
Triptilodiscus
Varilla
Vellereophyton
Wamalchitamia
Xerochrysum
Zoegea
1588 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
GBIF classification
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Asterales
Asteraceae
Garhadiolus Jaub. & Spach
(bu sayfa)
Garhadiolus hamosus Boiss. & Hausskn. ex Boiss.
Garhadiolus hedypnois Jaub. & Spach
Garhadiolus papposus Boiss. & Buhse
Alepidocline S. F. Blake
Anisocoma Torr. & A. Gray
Antennaria Gaertn.
Anthemis arvensis × Cota tinctoria
Aquilula
Arnoseris Gaertn.
Athrixia Ker Gawl.
Baccharoides Moench
Bejaranoa R. M. King & H. Rob.
Benitoa D. D. Keck
Berroa Beauverd
Bishovia R. M. King & H. Rob.
Blainvillea Cass.
Borrichia Adans.
Brickelliastrum R. M. King & H. Rob.
Cadiscus E. Mey. ex DC.
Callicephalus C. A. Mey.
Cancrinia Kar. & Kir.
Castrilanthemum R. Vogt & Oberpr.
Chromolepis Benth.
Cicerbita Wallr.
Conyza canadensis × Erigeron acris subsp. acris
Critonia P. Browne
Delilia Spreng.
Diaperia Nutt.
Dithyrostegia A. Gray
Dolomiaea DC.
Duseniella K. Schum.
Eastwoodia Brandegee
Echinocoryne H. Rob.
Eclipta L.
Eitenia R. M. King & H. Rob.
Eriochlamys Sond. & F. Muell.
Flaveria Juss.
Fluminaria
Guardiola Cerv. ex Bonpl.
Guizotia Cass.
Gundelia L.
Gutierrezia Lag.
Harnackia Urb.
Hemistepta Bunge
Heterolepis Cass.
Heteromma Benth.
Hyalis D. Don ex Hook. & Arn.
Hybridella Cass.
Io B. Nord.
Iphionopsis Anderb.
Joseanthus H. Rob.
Kemulariella Tamamsch.
Lasiospermum Lag.
Leontodon × Scorzoneroides
Lepidonia S. F. Blake
Lepidophyllum Cass.
Lepidostephium Oliv.
Leucanthemella Tzvelev
Logfia Cass.
Lourteigia R. M. King & H. Rob.
Lulia Zardini
Macrachaenium Hook. fil.
Microcephala Pobed.
Nananthea DC.
Neojeffreya Cabrera
Nestlera Spreng.
Notoseris C. Shih
Oedera L.
Oreostemma Greene
Oxypappus Benth.
Oyedaea DC.
Paracalia Cuatrec.
Parthenium L.
Pembertonia P. S. Short
Petasites Mill.
Picrosia D. Don
Plagiocheilus Arn. ex DC.
Platycarpha Less.
Pleurophyllum Hook. fil.
Polymnia L.
Prolobus R. M. King & H. Rob.
Psacaliopsis H. Rob. & Brettell
Psilostrophe DC.
Quelchia N. E. Br.
Raouliopsis S. F. Blake
Ratibida Raf.
Reichardia Roth
Sanrobertia
Saussurea DC.
Scherya R. M. King & H. Rob.
Scrobicaria Cass.
Spinoliva
Spiracantha Kunth
Synedrella Gaertn.
Tagetes L.
Thespis DC.
Thiseltonia Hemsl.
Trichospira Kunth
Tridactylina Sch. Bip.
Triniteurybia Brouillet, Urbatsch & R. P. Roberts
Triptilion Ruiz & Pav.
Ursinia Gaertn.
Zemisia B. Nord.
1697 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
NCBI
root
cellular organisms
Eukaryota
Viridiplantae
Streptophyta
Streptophytina
Embryophyta
Tracheophyta
Euphyllophyta
Spermatophyta
Magnoliopsida
Mesangiospermae
eudicotyledons
Gunneridae
Pentapetalae
asterids
campanulids
Asterales
Asteraceae
Cichorioideae
Cichorieae
Crepidinae
Garhadiolus
(bu sayfa)
Garhadiolus hedypnois
Garhadiolus papposus
Askellia
Crepidiastrixeris
Crepidiastrum
Crepis
Dubyaea
Heteracia
Ixeridium
Ixeris
Lapsana
Lapsanastrum
Paraixeris
Rhagadiolus
Soroseris
Stebbinsia
Syncalathium
Taraxacum
Youngia
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Plantae
Viridiplantae
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Magnoliophyta
Magnoliopsida
Magnoliidae
Asteranae
Asterales
Asteraceae
Cichorioideae
Cichorieae
Crepidinae
Garhadiolus
(bu sayfa)
Garhadiolus acaulis
Garhadiolus angulosus
Garhadiolus echinatus
Garhadiolus hamosus
Garhadiolus hedypnois
Garhadiolus minutissimus
Garhadiolus papposus
Garhadiolus scaberrimus
Askellia
Crepidifolium
Faberiopsis
Heteracia
Lapsana
Nabalus
Phalacroderis
Psilochenia
Sonchella
Youngia