Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
Dil
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Hakkında
Eğitim
Tartış
TraitBank
Oturum Aç
Kaydol
tr
Deutsch
English
Español
français
italiano
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
čeština
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
kırıntılardaki isimler
yerel
bilimsel
Çözülmemiş ad
Çözülmemiş ad:
Biota
»
Ökaryot
»
Unikonta
»
Opisthokonta
»
Metazoa
»
Epitheliozoa
»
Eumetazoa
»
Bilateria
»
Protostomia
»
Ecdysozoa
»
Eklem Bacaklılar
»
Örümceğimsiler
»
Örümceğimsiler
»
Opiliones
»
Laniatores
»
Grassatores
»
Gonyleptoidea
«
Cranaidae
topla
genel bakış
veri
medya
makaleler
haritalar
isimler
Bilimsel İsimler
Tercih Edilen İsimler
Cranaidae
Aile
wikipedia NL
,
wikipedia POL
,
wikipedia VI
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
NCBI
,
GBIF classification
,
NCBI GGBN GBIF BHL BOLDS data coverage
,
wikidata_hierarchy tar gz
,
wikipedia FR
, and
Barcode of Life Data Systems
tarafından tanındı
Cranaidae
Brazil Species List
,
Colombia Species List
,
Costa Rica Species List
,
French Guiana Species List
,
North Atlantic Species List
,
GBIF national node type records Germany
, and
Harvard Museum of Comparative Zoology
tarafından tanınıyor
Cranaidae Roewer 1913
Aile
Catalogue of Life 26 March 2024
tarafından tanındı
Alternatif İsimler
Agathocranaus Orrico & Kury 2009
GBIF classification
göre Doubtful
Aucayacuella Avram & Scares 1983
GBIF classification
göre Doubtful
Balzabamba Mello-Leitão 1945
GBIF classification
göre Doubtful
Bucayana Mello-Leitão 1942
GBIF classification
göre Doubtful
Cenipa Goodnight 1943
GBIF classification
göre Doubtful
Cranaidae
GBIF national node type records Brazil
,
GBIF national node type records Germany
,
iDigBio type specimen records
,
iNaturalist
,
Harvard Museum of Comparative Zoology
, and
TreatmentBank
göre Harvest ancestor
Cranainae Roewer 1913
Catalogue of Life 26 March 2024
göre Synonym
Cranaostygnus Caporiacco 1951
GBIF classification
göre Doubtful
Guayaquiliana Mello-Leitão 1935
GBIF classification
göre Doubtful
Panalus Goodnight & Goodnight 1947
GBIF classification
göre Doubtful
Parkocranaus Mello-Leitão 1949
GBIF classification
göre Doubtful
Prostignidius Roewer 1915
GBIF classification
göre Doubtful
Spinicranaus Roewer 1913
GBIF classification
göre Doubtful
Stygnicranella Caporiacco 1951
GBIF classification
göre Doubtful
Ventrivomer Roewer 1913
GBIF classification
göre Doubtful
Genel Adlar
Bu taksonla ilişkilendirilmiş ortak bir ad yoktur.
Cranaidae için küratörlük hiyerarşileri
Catalogue of Life 26 March 2024
Biota
Animalia
Arthropoda
Arachnida
Opiliones Sundevall 1833
Laniatores Thorell 1876
Grassatores Kury 2002
Gonyleptoidea Sundevall 1833
Cranaidae Roewer 1913
(bu sayfa)
Cenipa Goodnight & Goodnight 1943
Cranainae Roewer 1913
Eucranaus Roewer 1913
Phareicranainae Villarreal & Kury 2021
Spinicranaus Roewer 1913
Agoristenidae Šilhavý 1973
Askawachidae Kury & Carvalho 2020
Aucayacuella Avram 1983
Balzabamba Mello-Leitão 1945
Cosmetidae Koch 1839
Cryptogeobiidae Kury 2014
Gerdesiidae
Gonyleptidae Sundevall 1833
Ladantola Roewer 1932
Lisarea Roewer 1943
Manaosbiidae Roewer 1943
Metasarcidae Kury 1994
Nomoclastidae Roewer 1943
Osornogyndes Maury 1993
Otilioleptidae Acosta 2019
Palcabius Roewer 1956
Prostygnidae Roewer 1913
Ramonus Roewer 1956
Stygnidae Simon 1879
Stygnopsidae Sørensen 1932
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Opisthokonta
Metazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Panarthropoda
Arthropoda
Chelicerata
Arachnida
Opiliones
Laniatores
Grassatores
Gonyleptoidea
Cranaidae
(bu sayfa)
Agoristenidae
Cosmetidae
Gonyleptidae
Manaosbiidae
Stygnidae Simon 1879
Stygnopsidae
GBIF classification
Animalia
Arthropoda
Arachnida
Opiliones
Cranaidae
(bu sayfa)
Acanthocranaus Roewer 1913
Aguaytiella Goodnight 1943
Alausius Roewer 1932
Allocranaus Roewer 1915
Angistrisoma Roewer 1932
Angistrius Roewer 1932
Baustomus Roewer 1932
Binamballeus Roewer 1952
Bunicranaus Roewer 1913
Callcosma Roewer 1932
Carsevennia Roewer 1913
Cayabeus Roewer 1932
Chetronus Roewer 1932
Chiriboga Roewer 1959
Clinocippus Roewer 1932
Comboyus Roewer 1943
Cranaus Simon 1879
Cutervolus Roewer 1957
Deriacrus Roewer 1932
Digalistes Roewer 1932
Diptyonius Roewer 1932
Eucranaus Roewer 1913
Globibunus Roewer 1912
Globitarsus Roewer 1913
Heterocranaus Roewer 1913
Holocranaus Roewer 1913
Homocranaus Roewer 1915
Idomenta Roewer 1932
Isocranaus Roewer 1915
Kendima Roewer 1932
Ladantola Roewer 1932
Licornus Roewer 1932
Lisarea Roewer 1943
Mecritta Roewer 1932
Megacranaus Roewer 1932
Meridanatus Roewer 1943
Metacranaus Roewer 1913
Microcranaus Roewer 1913
Micropachylus Roewer 1913
Neocranaus Roewer 1913
Paracranaus Roewer 1913
Peladoius Roewer 1914
Peripa Roewer 1927
Phalangodus Gervais 1842
Phareicranaus Roewer 1913
Prostygnellus Roewer 1914
Prostygnus Roewer 1913
Puna Roewer 1927
Quindina Roewer 1914
Riveticranus lutescens Roewer 1914
Santinezia Roewer 1923
Sclerostygnellus Roewer 1943
Sibundoxia Roewer 1963
Spirunius Roewer 1932
Stygnicranaus Roewer 1913
Tetracranaus Roewer 1963
Thaumatocranaus Roewer 1932
Timotesa Roewer 1943
Tripilatus Roewer 1932
Troya Roewer 1914
Tryferos Roewer 1931
Ventrifurca Roewer 1913
Ventripila Roewer 1917
Ventrisudis Roewer 1963
Yania Roewer 1914
Zannicranaus Kury 2012
Agoristenidae
Anamota Silhavý 1979
Arulla Suzuki 1969
Assamiidae
Ausulus Roewer 1927
Babrius Thorell 1891
Belemarua Roewer 1949
Biantidae
Biconibunus Roewer 1915
Bissopius Roewer 1949
Caddidae
Caecobunus Roewer 1927
Caribula Silhavý 1979
Cleombrotus Sørensen 1932
Contuor Roewer 1963
Cosmetidae
Detlefilus Roewer 1949
Dicranolasmatidae
Eophalangium Dunlop, Anderson, Kerp & Hass 2004
Eotrogulidae
Epedanidae
Escadabiidae
Gagrellidae
Gonyleptidae
Guasiniidae
Gunturius Roewer 1949
Heterobabrius Roewer 1915
Icaleptidae
Ignacianulus Roewer 1957
Isaeolus Roewer 1954
Ischyropsalididae
Istithaeus Roewer 1949
Johorella Roewer 1949
Kokoda Roewer 1949
Kondosus Roewer 1949
Kustarachnidae
Leiobunidae
Liomma Roewer 1959
Manaosbiidae
Megalopsalididae
Metapellobunus Roewer 1923
Metatithaeus Suzuki 1969
Micrisaeus Roewer 1957
Minuidae
Mirda Silhavý 1973
Monoscutidae
Munis Roewer 1963
Nemastomatidae
Nemastomoididae
Neogoveidae
Neopilionidae
Neoscotolemon Roewer 1912
Nipponopsalididae
Octophthalmus Wood 1869
Ogoveidae
Oligoopilionus Ciobanu 1977
Ortizia Roewer 1952
Ostracidium Perty 1833
Paraconomma Roewer 1915
Paranonychidae
Pegulius Roewer 1949
Peltamma Roewer 1927
Pentos Roewer 1952
Petrunkevitchiana Mello-Leitão 1937
Pettalidae
Phalangiidae
Phalangodella Roewer 1912
Phalangodidae
Phalangodinus Roewer 1912
Phalpuna Roewer 1949
Philacarus Sørensen 1932
Podoctidae
Protolophidae
Pseudomitraceras Roewer 1912
Pucallpana Avram & Soares 1983
Pyramidopidae
Rivetinus Roewer 1923
Sabaconidae
Samoidae
Sclerosomatidae
Seblatus Roewer 1949
Sergiticus Roewer 1949
Sironidae
Siryseus Roewer 1949
Spinolatum C. J. Goodnight & M. L. Goodnight 1942
Sterrhosoma Thorell 1891
Stygnopsidae
Stylocellidae
Synthetonychidae
Tarmaops Roewer 1956
Tithaeomma Roewer 1949
Travuniidae
Triaenonychidae
Trionyxellidae
Troglosironidae
Trogulidae
Turquinia Silhavý 1979
Tweedielus Roewer 1933
Valifema Silhavý 1979
Zalmoxidae
32 ek kardeş kısalık için kesildi.
Tam liste için
kaynak dosyasına
bakın.
NCBI
root
cellular organisms
Eukaryota
Opisthokonta
Metazoa
Eumetazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Panarthropoda
Arthropoda
Chelicerata
Arachnida
Opiliones
Phalangida
Laniatores
Gonyleptoidea
Cranaidae
(bu sayfa)
Cutervolus
Heterocranaus
Microcranaus
Phalangodus
Phareicranaus
Santinezia
Stygnicranaus
Timotesa
unclassified Cranaidae
Ventripila
Ventrisudis
Yania
Agoristenidae
Cosmetidae
Cryptogeobiidae
Gerdesiidae
Gonyleptidae
Manaosbiidae
Metasarcidae
Nomoclastidae
Phalangodidae
Pyramidopidae
Stygnidae
Tricommatidae
unclassified Gonyleptoidea
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Unikonta
Opisthokonta
Holozoa
Filozoa
Apoikozoa
Animalia
Eumetazoa
Bilateria
Protostomia
Ecdysozoa
Arthropoda
Chelicerata
Arachnida
Opiliones
Laniatores
Grassatores
Gonyleptoidea
Cranaidae
(bu sayfa)
Acanthocranaus
Aguaytiella
Alausius
Allocranaus
Angistrisoma
Angistrius
Aucayacuella
Balzabamba
Baustomus
Binamballeus
Bucayana
Bunicranaus
Carsevennia
Cayabeus
Cenipa
Chetronus
Chiriboga
Clinocippus
Comboyus
Cranainae
Cranaostygnus
Cranaus
Deriacrus
Digalistes
Diptyonius
Eucranaus
Guayaquiliana
Heterocranaus
Holocranaus
Homocranaus
Idomenta
Isocranaus
Kendima
Ladantola
Licornus
Lisarea
Mecritta
Megacranaus
Metacranaus
Microcranaus
Neocranaus
Panalus
Paracranaus
Parkocranaus
Peladoius
Peripa
Phalangodus
Phareicranainae
Phareicranaus
Prostygnellus
Prostygninae
Puna
Santinezia
Sclerostygnellus
Sibundoxia
Spinicranaus
Spirunius
Stygnicranaus
Stygnicranella
Tetracranaus
Thaumatocranaus
Timotesa
Tripilatus
Tryferos
Ventrifurca
Ventripila
Ventrisudis
Ventrivomer
Agoristenidae
Askawachidae
Cosmetidae
Cryptogeobiidae
Gerdesiidae
Gonyleptidae
Manaosbiidae
Metasarcidae
Nomoclastidae
Otilioleptidae
Prostygnidae
Stygnidae
Stygnopsidae