dcsimg

Аврора біла ( Ukraynaca )

wikipedia UK tarafından sağlandı

Опис

Антени головчасті, білуваті. Розмах крил — 36–49 мм. Загальний фон забарвлення крил — білий. Мають темно-сіру пляму з рядком білих цяточок на вершині досить гострих передніх крил та досить велику дискальну пляму, яка зливається з костальним краєм. Задні крила з невиразним блідо-сірим малюнком — відбитком візерунку нижньої сторони крила. Самиці більші за самців, всі чорні плями крила в них збільшені, особливо дискальна пляма.

Спосіб життя

Дає 1 — 2 генерації на рік. Літ метеликів з квітня по червень. Самка відкладає яйця по одному на нижню поверхню листка або у нерозвинені суцвіття хрестоцвітих. Через 7 — 10 днів з'являється гусениця; живлячись квітками та листям протягом 31 — 34 діб, вона перетворюється на лялечку. 90 % лялечок із гусениць першої генерації зимують; розвиток їх без діапаузи триває 26 — 27 діб.

Поширення

Ареал охоплює Середземномор'я, Західну, Центральну і Північну Азію.

Гірські рідколісся, у степовій смузі — цілинні ділянки, чагарники в балках і ярах, місцевості вздовж лиманів і морського узбережжя, іноді сільськогосподарські угіддя.

Підвиди

В Україні єдиний підвид: Euchloe ausonia volgensis, Krulikovsky, 1897. Зустрічається на Кримському півострові, у Херсонській, Донецькій та Одеській областях

Також виділяють:

  • Euchloe ausonia graeca (Verity, 1925) (Греція, Південний Сибір)
  • Euchloe ausonia pulverata (Christoph, 1884) (Тянь-Шань)
  • Euchloe ausonia volgensis Krulikovsky, 1897 (південна Росія)
  • Euchloe ausonia melisande Frühstorfer, 1908 (Йорданія)

Охорона

Чисельність виду переважно незначна; подекуди у Криму досить звичайний, там кількість метеликів у пік льоту може досягати до 20 особин на 1 га. Причинами зміни чисельності є розорювання цілинного степу, викошування і випалювання трави, застосування пестицидів.

Охороняється у Карадазькому природному заповіднику. Пропонується створити ентомологічні заказники у місцях перебування популяцій, заборонити на їхній території випасання худоби, викошування та випалювання трави. Розмноження у неволі не проводилось.

Джерела

Посилання

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Автори та редактори Вікіпедії
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia UK