dcsimg

Distribution ( İngilizce )

Amphibians and Reptiles of the Philippines tarafından sağlandı

This species is recognized to occur in Thailand, Malaysia, Sumatra, Borneo, and the Philippines. In the Philippines, this species is widely distributed, and has been documented on the islands of the Luzon and Mindanao PAICs as well as the Romblon Island Group.

lisans
cc-by-3.0
telif hakkı
Siler, Cameron
yazar
Siler, Cameron

Faunal Affinity ( İngilizce )

Amphibians and Reptiles of the Philippines tarafından sağlandı

Mindanao and Luzon Pleistocene Aggregate Island Complexes (PAIC; Brown and Diesmos, 2002), as well as the Romblon Island Group.

lisans
cc-by-3.0
telif hakkı
Siler, Cameron
yazar
Siler, Cameron

Description ( İngilizce )

AmphibiaWeb articles tarafından sağlandı
Small to medium in size, with males reaching 39-55 mm and females 55-71 mm. Snout is rounded. Fingers III, IV, V are fully webbed and bear expanded discs. The outer edge of the hand and forearm have a wide flap of skin. Toes are fully webbed. The heel has a rounded flap of skin. Dorsum is smooth, venter is coarsely granular (Inger and Stuebing 2005). Males have nuptial pads (Harvey et al. 2002).Dorsum is tan to reddish brown, often with an X-shaped darker marking on the back. Several white spots are often present, with some individuals having yellow or blue spots on the dorsal surfaces. Flanks are yellowish with black spots. Venter is yellowish with orange reticulation. Webbing is orange-red (Inger and Stuebing 2005).The tadpole has an oval, deep body, with total length reaching up to 45 mm. The tail has a narrow tip. Body is pale light brown. Black spots may be present on the body, or just a single spot on the side of the head. Spotting pattern can resemble that of Rana chalconota, but R. pardalis tadpoles lack white glandular patches on the venter (Inger and Stuebing 2005).

Referans

  • Diesmos, A., Alcala, A., Brown, R., Afuang, L., Gee, G., Sukumaran, J., Yaakob, N., Tzi Ming, L., Chuaynkern, Y., Thirakhupt, K., Das, I., Iskandar, D., Mumpuni, Inger, R., Stuebing, R., Yambun, P., and Makl 2004. Rhacophorus pardalis. In: IUCN 2008. 2008 IUCN Red List of Threatened Species. www.iucnredlist.org. Downloaded on 27 April 2009.
  • Harvey, M. B., Pemberton, A. J., and Smith, E. N. (2002). ''New and poorly known parachuting frogs (Rhacophoridae: Rhacophorus) from Sumatra and Java.'' Herpetological Monographs, 16, 46-92.

lisans
cc-by-3.0
yazar
Kellie Whittaker

Distribution and Habitat ( İngilizce )

AmphibiaWeb articles tarafından sağlandı
Peninsular Malaysia; Pulau Tiga Island (Malaysia), Sumatra (Indonesia), Kalimantan (Borneo: Indonesia), Sabah and Sarawak (Borneo: Malaysia), and the southern Philippines (Mindanao, Negros, Bohol and Luzon Islands). Occurs from sea level to 1,015 m asl. Found in both primary and secondary rainforest (Diesmos et al. 2004; Inger and Stuebing 2005).
lisans
cc-by-3.0
yazar
Kellie Whittaker

Life History, Abundance, Activity, and Special Behaviors ( İngilizce )

AmphibiaWeb articles tarafından sağlandı
The primary threat is loss of habitat through deforestation (due to logging) (Diesmos et al. 2004).
lisans
cc-by-3.0
yazar
Kellie Whittaker

Life History, Abundance, Activity, and Special Behaviors ( İngilizce )

AmphibiaWeb articles tarafından sağlandı
This frog uses its heavily webbed hands and feet to glide. It presumably forages in canopy. It gathers in breeding aggregations in swampy forest, at marshes, ponds and quiet pools, and is common along logging roads where streams are blocked and form pools. The call is a brief raspy chuckle. Eggs are laid and tadpoles develop in standing water.
lisans
cc-by-3.0
yazar
Kellie Whittaker

Rhacophorus pardalis ( Katalanca; Valensiyaca )

wikipedia CA tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis és una espècie de granota que viu a Brunei, Indonèsia, Malàisia i Filipines.

Es troba amenaçada d'extinció per la pèrdua del seu hàbitat natural.

Referències

 src= A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Rhacophorus pardalis Modifica l'enllaç a Wikidata
  • Diesmos, A., Alcala, A., Brown, R., Afuang, L., Gee, G., Sukumaran, J., Yaakob, N., Tzi Ming, L., Chuaynkern, Y., Thirakhupt, K., Das, I., Iskandar, D., Mumpuni, Inger, R., Stuebing, R., Yambun, P. & Lakim, M. 2004. Rhacophorus pardalis. 2006 IUCN Red List of Threatened Species. Accedit a data 9 de gener de 2008.
lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Autors i editors de Wikipedia
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia CA

Rhacophorus pardalis: Brief Summary ( Katalanca; Valensiyaca )

wikipedia CA tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis és una espècie de granota que viu a Brunei, Indonèsia, Malàisia i Filipines.

Es troba amenaçada d'extinció per la pèrdua del seu hàbitat natural.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Autors i editors de Wikipedia
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia CA

Létavka pardálí ( Çekçe )

wikipedia CZ tarafından sağlandı

Létavka pardálí, nazývaná také šíronožka bornejská (Rhacophorus pardalis), je žába náležící do čeledi létavkovití (Racophoridae) a rodu létavka (Rhacophorus).[2] Obývá Indonésii, jako například ostrovy Borneo či Sumatra, rozšířila se do Bruneje, Malajsie a na Filipíny.[3] Vyskytuje se v tropických deštných lesích, přičemž ji lze najít v primárních i sekundárních.[4] Na nepříliš dlouhou dobu může osídlit i oblasti narušené.[5] Obývá stromový baldachýn.[6]

Létavka pardálí dosahuje velikosti u samců 39 až 55 mm, samičky měří 55 až 71 mm. Je to středně velký druh se zaobleným čenichem. Prsty mají na konci přísavky a mezi nimi je napnutá blána, kterou jsou vybaveny i končetiny, a pomocí níž může tato žába plachtit; podobnou přemisťovací strategii využívá i mnoho jiných druhů žab. Zbarvení je na horní straně těla (která je hladká) hnědé, možná je i přítomnost skvrn bílého zbarvení, břicho zrnitého povrchu má potom barvu růžovou. Boky jsou žluté a zdobené skvrnami. Létací blána má barvu červenou. Žába se může podobat skokanovi šplhavému (Hylarana chalconota)[4][6] a také jiné létavce − druhu Rhacophorus dulitensis (česky létavka sumaterská).[5]

O chování této žáby bylo i přes rozsáhlý areál výskytu nebylo zjištěno potřebné množství informací. Vliv na to má především odlehlý způsob života na vrcholcích stromů.[7] Ozývá se krátkým voláním,[4] jež připomíná smích.[7] Samice klade neurčený počet vajíček do pěnovitého hnízda vytvořeného samcem nad vodní hladinu, přičemž se může přizpůsobit řadě toků včetně okrajů jezer. Tento způsob chovu je typický pro řadu zástupců z čeledi.[5] Z vajíček se vylíhnou pulci, kteří svůj vývoj pokračují právě ve vodní hladině.[4] Pulec měří asi 4 cm a mezi populacemi se mohou vyskytnout některé barevné odchylky - zatímco některé mají barvu světlou, u jiných se mohou vyvinout černé znaky.[7]

Mezinárodní svaz ochrany přírody hodnotí létavku pardálí jako málo dotčený druh, protože má velkou neklesající populaci obývající rozsáhlý areál rozšíření, který se táhne i přes chráněná území; oblasti narušené pak žába může osídlit. I tak však je druh ohrožen kácením lesů, pro jeho ochranu je důležité právě zastavení ničení porostů.[3]

Odkazy

Reference

  1. Červený seznam IUCN 2018.1. 5. července 2018. Dostupné online. [cit. 2018-08-10]
  2. Létavka pardálí [online]. Biolib.cz [cit. 2017-07-15]. Dostupné online.
  3. a b Rhacophorus pardalis [online]. Iucn Red List of Threatened Species [cit. 2017-07-15]. Dostupné online. (anglicky)
  4. a b c d WHITTAKER, Kellie. Rhacophorus pardalis [online]. University of Berkeley, California: AmphibiaWeb, 2009-04-20, rev. 2014-10-29 [cit. 2017-07-15]. Dostupné online. (anglicky)
  5. a b c MATTISON, Chris. Nature Guide: Snakes and Other Reptiles and Amphibians. New York: DK Publishing, 2014. 352 s. ISBN 978-1-4654-2103-6. S. 332. (anglicky)
  6. a b Harlequin Flying Frog [online]. ecologyasia.com [cit. 2017-07-15]. Dostupné online. (anglicky)
  7. a b c Rhacophorus pardalis [online]. Frogs of Borneo [cit. 2017-07-18]. Dostupné online. (anglicky)

Externí odkazy

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia autoři a editory
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia CZ

Létavka pardálí: Brief Summary ( Çekçe )

wikipedia CZ tarafından sağlandı

Létavka pardálí, nazývaná také šíronožka bornejská (Rhacophorus pardalis), je žába náležící do čeledi létavkovití (Racophoridae) a rodu létavka (Rhacophorus). Obývá Indonésii, jako například ostrovy Borneo či Sumatra, rozšířila se do Bruneje, Malajsie a na Filipíny. Vyskytuje se v tropických deštných lesích, přičemž ji lze najít v primárních i sekundárních. Na nepříliš dlouhou dobu může osídlit i oblasti narušené. Obývá stromový baldachýn.

Létavka pardálí dosahuje velikosti u samců 39 až 55 mm, samičky měří 55 až 71 mm. Je to středně velký druh se zaobleným čenichem. Prsty mají na konci přísavky a mezi nimi je napnutá blána, kterou jsou vybaveny i končetiny, a pomocí níž může tato žába plachtit; podobnou přemisťovací strategii využívá i mnoho jiných druhů žab. Zbarvení je na horní straně těla (která je hladká) hnědé, možná je i přítomnost skvrn bílého zbarvení, břicho zrnitého povrchu má potom barvu růžovou. Boky jsou žluté a zdobené skvrnami. Létací blána má barvu červenou. Žába se může podobat skokanovi šplhavému (Hylarana chalconota) a také jiné létavce − druhu Rhacophorus dulitensis (česky létavka sumaterská).

O chování této žáby bylo i přes rozsáhlý areál výskytu nebylo zjištěno potřebné množství informací. Vliv na to má především odlehlý způsob života na vrcholcích stromů. Ozývá se krátkým voláním, jež připomíná smích. Samice klade neurčený počet vajíček do pěnovitého hnízda vytvořeného samcem nad vodní hladinu, přičemž se může přizpůsobit řadě toků včetně okrajů jezer. Tento způsob chovu je typický pro řadu zástupců z čeledi. Z vajíček se vylíhnou pulci, kteří svůj vývoj pokračují právě ve vodní hladině. Pulec měří asi 4 cm a mezi populacemi se mohou vyskytnout některé barevné odchylky - zatímco některé mají barvu světlou, u jiných se mohou vyvinout černé znaky.

Mezinárodní svaz ochrany přírody hodnotí létavku pardálí jako málo dotčený druh, protože má velkou neklesající populaci obývající rozsáhlý areál rozšíření, který se táhne i přes chráněná území; oblasti narušené pak žába může osídlit. I tak však je druh ohrožen kácením lesů, pro jeho ochranu je důležité právě zastavení ničení porostů.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia autoři a editory
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia CZ

Harlequin tree frog ( İngilizce )

wikipedia EN tarafından sağlandı

The harlequin tree frog (Rhacophorus pardalis) is a species of frog in the family Rhacophoridae found in Brunei, Indonesia, Malaysia, Thailand, and the Philippines.[2] Its natural habitats are subtropical or tropical moist lowland forest, subtropical or tropical moist montane forest, freshwater marshes, and intermittent freshwater marshes. It is threatened by habitat loss.[1]

References

  1. ^ a b Arvin Diesmos, Angel Alcala, Rafe Brown, Leticia Afuang, Genevieve Gee, Jeet Sukumaran, Norsham Yaakob, Leong Tzi Ming, Yodchaiy Chuaynkern, Kumthorn Thirakhupt, Indraneil Das, Djoko Iskandar, Mumpuni, Robert Inger, Robert Stuebing, Paul Yambun, Maklarin Lakim (2004). "Rhacophorus pardalis". IUCN Red List of Threatened Species. 2004: e.T59012A11868102. doi:10.2305/IUCN.UK.2004.RLTS.T59012A11868102.en. Retrieved 16 November 2021.{{cite journal}}: CS1 maint: multiple names: authors list (link)
  2. ^ Frost, Darrel R. (2013). "Rhacophorus pardalis Günther, 1858". Amphibian Species of the World 5.6, an Online Reference. American Museum of Natural History. Retrieved 15 April 2013.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia authors and editors
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia EN

Harlequin tree frog: Brief Summary ( İngilizce )

wikipedia EN tarafından sağlandı

The harlequin tree frog (Rhacophorus pardalis) is a species of frog in the family Rhacophoridae found in Brunei, Indonesia, Malaysia, Thailand, and the Philippines. Its natural habitats are subtropical or tropical moist lowland forest, subtropical or tropical moist montane forest, freshwater marshes, and intermittent freshwater marshes. It is threatened by habitat loss.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia authors and editors
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia EN

Rhacophorus pardalis ( İspanyolca; Kastilyaca )

wikipedia ES tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis es una especie de ranas de la familia Rhacophoridae.[1]

Se distribuye por la península malaya, Sumatra, Borneo (países de Brunéi, Indonesia y Malasia) y Filipinas (islas de Mindanao, Negros, Bohol y Luzón).

Esta especie está en peligro por la pérdida de su hábitat natural.

Referencias

  1. Frost, D.R. « Rhacophorus pardalis ». Amphibian Species of the World: an Online Reference. Version 6.1. (en inglés). Nueva York, EEUU: Museo Americano de Historia Natural.

 title=
lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Autores y editores de Wikipedia
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia ES

Rhacophorus pardalis: Brief Summary ( İspanyolca; Kastilyaca )

wikipedia ES tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis es una especie de ranas de la familia Rhacophoridae.​

Se distribuye por la península malaya, Sumatra, Borneo (países de Brunéi, Indonesia y Malasia) y Filipinas (islas de Mindanao, Negros, Bohol y Luzón).

Esta especie está en peligro por la pérdida de su hábitat natural.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Autores y editores de Wikipedia
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia ES

Rhacophorus pardalis ( Baskça )

wikipedia EU tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis Rhacophorus generoko animalia da. Anfibioen barruko Rhacophoridae familian sailkatuta dago, Anura ordenan.

Erreferentziak

Ikus, gainera

(RLQ=window.RLQ||[]).push(function(){mw.log.warn("Gadget "ErrefAurrebista" was not loaded. Please migrate it to use ResourceLoader. See u003Chttps://eu.wikipedia.org/wiki/Berezi:Gadgetaku003E.");});
lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipediako egileak eta editoreak
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia EU

Rhacophorus pardalis: Brief Summary ( Baskça )

wikipedia EU tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis Rhacophorus generoko animalia da. Anfibioen barruko Rhacophoridae familian sailkatuta dago, Anura ordenan.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipediako egileak eta editoreak
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia EU

Rhacophorus rhyssocephalus ( Baskça )

wikipedia EU tarafından sağlandı

Rhacophorus rhyssocephalus Rhacophorus generoko animalia da. Anfibioen barruko Rhacophoridae familian sailkatuta dago, Anura ordenan.

Erreferentziak

Ikus, gainera

Kanpo estekak

(RLQ=window.RLQ||[]).push(function(){mw.log.warn("Gadget "ErrefAurrebista" was not loaded. Please migrate it to use ResourceLoader. See u003Chttps://eu.wikipedia.org/wiki/Berezi:Gadgetaku003E.");});
lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipediako egileak eta editoreak
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia EU

Rhacophorus rhyssocephalus: Brief Summary ( Baskça )

wikipedia EU tarafından sağlandı

Rhacophorus rhyssocephalus Rhacophorus generoko animalia da. Anfibioen barruko Rhacophoridae familian sailkatuta dago, Anura ordenan.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipediako egileak eta editoreak
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia EU

Rhacophorus pardalis ( Fransızca )

wikipedia FR tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis est une espèce d'amphibiens de la famille des Rhacophoridae[1].

Répartition

Cette espèce se rencontre, jusqu'à 1 015 m d'altitude dans la péninsule Malaise, aux Philippines, à Bornéo et à Sumatra[1],[2].

Description

Harlequin Tree Frog (Rhacophorus pardalis).jpg
Harlequin Tree Frog (Rhacophorus pardalis)5.jpg
Harlequin Tree Frog (Rhacophorus pardalis)2.jpg

Rhacophorus pardalis mesure de 39 à 55 pour les mâles et de 55 à 71 mm pour les femelles. Son dos est brun clair à brun rougeâtre et présente souvent un « X » sombre. Des taches blanches sont généralement présentes mais certains individus ont des taches jaunes ou bleues. Ses flancs sont jaune tacheté de noir. Son ventre est jaunâtre veiné d'orangé. Ses pattes sont fortement palmées[3].

Les têtards mesurent jusqu'à 45 mm et sont brun pâle.

Publications originales

  • Günther, 1858 : Catalogue of the Batrachia Salientia in the collection of the British Museum (texte intégral).
  • Günther, 1858 : Neue Batrachier in der Sammlung des Britischen Museums. Archiv für Naturgeschichte, vol. 24, no 1, p. 319-328 (texte intégral).
  • Werner, 1900 : Reptilien und Batrachier aus Sumatra. Zoologische Jahrbücher. Abteilung für Systematik, Geographie und Biologie der Tiere. Jena, vol. 13, p. 479-508 (texte intégral).
  • Wolf, 1936 : Revision der Untergattung Rhacophorus (ausschliesslich der Madagaskar-Formen). Bulletin of the Raffles Museum. Singapore, vol. 12, p. 137-217 (texte intégral).

Notes et références

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Auteurs et éditeurs de Wikipedia
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia FR

Rhacophorus pardalis: Brief Summary ( Fransızca )

wikipedia FR tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis est une espèce d'amphibiens de la famille des Rhacophoridae.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Auteurs et éditeurs de Wikipedia
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia FR

Rhacophorus pardalis ( Felemenkçe; Flemish )

wikipedia NL tarafından sağlandı

Herpetologie

Rhacophorus pardalis is een kikker uit de familie schuimnestboomkikkers (Rhacophoridae). Hij komt voor in Brunei, Indonesië, Maleisië, Thailand en de Filipijnen.[2] Zijn natuurlijke habitat bestaat uit tropische regenwouden, montane bossen en zoetwatermoerassen.

Bronnen, noten en/of referenties
  1. (en) Rhacophorus pardalis op de IUCN Red List of Threatened Species.
  2. Darrel R. Frost - Amphibian Species of the World: an online reference - Version 6.0 - American Museum of Natural History, Rhacophorus pardalis Günther, 1858.
lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia-auteurs en -editors
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia NL

Летюча жаба леопардова ( Ukraynaca )

wikipedia UK tarafından sağlandı

Опис

Загальна довжина досягає 3,9—7,1 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиця більша за самця. Голова широка, морда закруглена. Тулуб кремезний. Шкіра спини гладенька, черева — бородавчаста. Мають вставну кісточку між останнім і передостаннім суглобом пальців задніх лап. Зовнішній кінець передостаннього суглоба також зовні і притому нагорі по спинці пальця характеризується присутністю горбка. У цією амфібії III, IV, V пальці несуть розширені диски. Водночас усі пальці перетинчасті. У самця є один внутрішній міхур-резонатор. Зовнішній край передньої лапи та передпліччя мають широкий клапоть шкіри. У самців присутні шлюбні мозолі.

Забарвлення спини коливається від коричневого до червонувато-коричневого кольору, часто з Х—подібним темним маркування на спині. На ній присутні кілька білих плям. Боки жовтуваті з чорними плямами. Черево жовтувате з помаранчевим цятками. На внутрішній стороні стегон є смужки помаранчево-червоного кольору.

Спосіб життя

Полюбляє первинні та вторинні тропічні ліси. Зустрічається на висоті до 1015 м над рівнем моря. веде напівдеревний спосіб життя. Спускається униз лише під час розмноження. Часто трапляється біля боліт, ставків, інших водойм із стоячою водою. Живиться безхребетними.

Розмноження відбувається у сезон дощів. Самиця відкладає яйця у стоячу воду, де розвиваються пуголовки.

Розповсюдження

Мешкає на островах Калімантан, Суматра (Індонезія), Малайському півострові та на півдні Філіппін.

Джерела

  • Inger, R. F. and Stuebing, R. B. (2005). A Field Guide to the Frogs of Borneo, 2nd edition. Natural History Publications (Borneo), Kota Kinabalu.
lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Автори та редактори Вікіпедії
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia UK

Rhacophorus pardalis ( Vietnamca )

wikipedia VI tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis là một loài ếch trong họ Rhacophoridae. Loài này có ở Brunei, Indonesia, Malaysia, và Philippines. Các môi trường sống tự nhiên của chúng là các khu rừng ẩm ướt đất thấp nhiệt đới hoặc cận nhiệt đới, các khu rừng vùng núi ẩm nhiệt đới hoặc cận nhiệt đới, đầm nước ngọt, và đầm nước ngọt có nước theo mùa. Loài này đang bị đe dọa do mất môi trường sống.

Hình ảnh

Chú thích

  1. ^ Arvin Diesmos, Angel Alcala, Rafe Brown, Leticia Afuang, Genevieve Gee, Jeet Sukumaran, Norsham Yaakob, Leong Tzi Ming, Yodchaiy Chuaynkern, Kumthorn Thirakhupt, Indraneil Das, Djoko Iskandar, Mumpuni, Robert Inger, Robert Stuebing, Paul Yambun, Maklarin Lakim (2004). Rhacophorus pardalis. Sách Đỏ IUCN các loài bị đe dọa. Phiên bản 2012.2. Liên minh Bảo tồn Thiên nhiên Quốc tế. Truy cập ngày 15 tháng 4 năm 2013.

Tham khảo

Liên kết ngoài

 src= Phương tiện liên quan tới Rhacophorus pardalis tại Wikimedia Commons


Hình tượng sơ khai Bài viết họ Ếch cây này vẫn còn sơ khai. Bạn có thể giúp Wikipedia bằng cách mở rộng nội dung để bài được hoàn chỉnh hơn.
lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia tác giả và biên tập viên
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia VI

Rhacophorus pardalis: Brief Summary ( Vietnamca )

wikipedia VI tarafından sağlandı

Rhacophorus pardalis là một loài ếch trong họ Rhacophoridae. Loài này có ở Brunei, Indonesia, Malaysia, và Philippines. Các môi trường sống tự nhiên của chúng là các khu rừng ẩm ướt đất thấp nhiệt đới hoặc cận nhiệt đới, các khu rừng vùng núi ẩm nhiệt đới hoặc cận nhiệt đới, đầm nước ngọt, và đầm nước ngọt có nước theo mùa. Loài này đang bị đe dọa do mất môi trường sống.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Wikipedia tác giả và biên tập viên
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia VI

Леопардовый веслоног ( Rusça )

wikipedia русскую Википедию tarafından sağlandı
Латинское название Rhacophorus pardalis Günther, 1858

wikispecies:
Систематика
на Викивидах

commons:
Изображения
на Викискладе

ITIS 665665 NCBI 143447

Леопардовый веслоног[1], или борнеоская летающая лягушка[1] (лат. Rhacophorus pardalis) — вид бесхвостых земноводных семейства веслоногих лягушек.

Общая длина достигает 3,9—7,1 см. Наблюдается половой диморфизм — самки больше самцов. Голова широкая, морда закруглённая. Туловище крепкое. Кожа спины гладкая, брюха - бородавчатая. Имеют вставную косточку между последним и предпоследним суставом пальцев задних лап. Внешний конец предпоследнего сустава также снаружи и притом наверху по спинке пальца характеризуется присутствием бугорка. У этой лягушки третий, четвёртый, пятый пальцы несут расширенные диски. В то же время все пальцы перепончатые. У самца один внутренний пузырь-резонатор. Внешний край передней лапы и предплечья имеют широкий лоскут кожи. У самцов присутствуют брачные мозоли.

Окраска спины варьирует от коричневого до красновато-коричневого цвета, часто с Х-образным тёмным рисунком на спине. На ней присутствуют несколько белых пятен. Боковые стороны желтоватые с чёрными пятнами. Брюхо желтоватое с оранжевыми пятнышками. На внутренней стороне бёдер имеются полоски оранжево-красного цвета.

Любит первичные и вторичные тропические леса. Встречается на высоте до 1015 метров над уровнем моря. Ведёт полудревесный образ жизни. Спускается вниз только во время размножения. Часто встречается у болот, прудов, других водоёмов со стоячей водой. Питается беспозвоночными.

Размножение происходит в сезон дождей. Самка откладывает яйца в стоячую воду, где развиваются головастики.

Вид распространён на островах Калимантан, Суматра (Индонезия), Малайском полуострове и на юге Филиппин.

Примечания

  1. 1 2 Ананьева Н. Б., Боркин Л. Я., Даревский И. С., Орлов Н. Л. Пятиязычный словарь названий животных. Амфибии и рептилии. Латинский, русский, английский, немецкий, французский. / под общей редакцией акад. В. Е. Соколова. — М.: Рус. яз., 1988. — С. 134. — 10 500 экз.ISBN 5-200-00232-X.
lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Авторы и редакторы Википедии

Леопардовый веслоног: Brief Summary ( Rusça )

wikipedia русскую Википедию tarafından sağlandı

Леопардовый веслоног, или борнеоская летающая лягушка (лат. Rhacophorus pardalis) — вид бесхвостых земноводных семейства веслоногих лягушек.

Общая длина достигает 3,9—7,1 см. Наблюдается половой диморфизм — самки больше самцов. Голова широкая, морда закруглённая. Туловище крепкое. Кожа спины гладкая, брюха - бородавчатая. Имеют вставную косточку между последним и предпоследним суставом пальцев задних лап. Внешний конец предпоследнего сустава также снаружи и притом наверху по спинке пальца характеризуется присутствием бугорка. У этой лягушки третий, четвёртый, пятый пальцы несут расширенные диски. В то же время все пальцы перепончатые. У самца один внутренний пузырь-резонатор. Внешний край передней лапы и предплечья имеют широкий лоскут кожи. У самцов присутствуют брачные мозоли.

Окраска спины варьирует от коричневого до красновато-коричневого цвета, часто с Х-образным тёмным рисунком на спине. На ней присутствуют несколько белых пятен. Боковые стороны желтоватые с чёрными пятнами. Брюхо желтоватое с оранжевыми пятнышками. На внутренней стороне бёдер имеются полоски оранжево-красного цвета.

Любит первичные и вторичные тропические леса. Встречается на высоте до 1015 метров над уровнем моря. Ведёт полудревесный образ жизни. Спускается вниз только во время размножения. Часто встречается у болот, прудов, других водоёмов со стоячей водой. Питается беспозвоночными.

Размножение происходит в сезон дождей. Самка откладывает яйца в стоячую воду, где развиваются головастики.

Вид распространён на островах Калимантан, Суматра (Индонезия), Малайском полуострове и на юге Филиппин.

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Авторы и редакторы Википедии