dcsimg
Plancia ëd Ambystoma gracile (Baird 1859)
Life » » Metazoa » » Vertebrata » » Anfibi » Caudata

Ambystomatidae Gray 1850

Амбістомові ( ucrain )

fornì da wikipedia UK

Опис

Загальна довжина представників цього роду коливається від 10 до 38 см. У цих земноводних широка голова, маленькі очі, щільний тулуб з помітними костальними борознами, тонкі кінцівки і округлим в перетині хвост. Багато видів забарвлені у яскраві кольори, відтінки з плямами (від синіх цяток до великих жовтих стрічок) на темному тлі.

Спосіб життя

Представники цієї родини у дорослій стадії мешкають на суші, а личинкові стадії живуть лише у воді. Полюбляють лісову місцину, часто зустрічаються під листовою підстилкою, в норах, які риють самі або займають залишені іншими тваринами. Низка північних видів у норах зимують. Живуть поодинці і живляться безхребетними. До води дорослі особини повертаються тільки в короткий період розмноження, вибираючи для цього ті ж водойми, де свого часу з'явилися на світ.

Це яйцекладні земноводні. Є види, які відкладають ікру в порожнині на деревах, але і їх личинки вилуплюються тільки коли в цих порожнинах накопичується дощова вода. У багатьох видів личинки здатні до неотенічного розмноження. Личинки амбістом відомі під назвою аксолотль. Це дуже популярні тварини для утримання в акваріумах, тим більше, що в таких умовах вони ніколи не перетворюються у дорослу особину. Голова в аксолотля широка, сплощена. Характерною ознакою є великі зовнішні зябра. Природне забарвлення аксолотлів одноманітне. На хвості розвинені плавникові складка, що подовжується по спині у вигляді гребеня. Пальці на всіх кінцівках вільні, без перетинок.

Розповсюдження

Мешкають у Північній та Центральній Америці.

Роди

Джерела

  • Günther E. Freytag, Bernhard Grzimek, Oskar Kuhn & Erich Thenius (Hrsg.): Lurche. In: Grzimeks Tierleben. Bd. 5: Fische 2, Lurche. Lizenzausgabe im dtv, München 1980, ISBN 3-423-03204-9
licensa
cc-by-sa-3.0
drit d'autor
Автори та редактори Вікіпедії
original
visité la sorgiss
sit compagn
wikipedia UK