dcsimg
Image of Mammillaria muehlenpfordtii C. F. Först.
Creatures » » Plants » » Dicotyledons » » Cacti »

Mammillaria muehlenpfordtii C. F. Först.

Mammillaria muehlenpfordtii ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Історія

 src=
Mammillaria muehlenpfordtii з плодами

Вид вперше описаний німецьким ботаніком Карлом Фрідріхом Ферстером (нім. Carl Friedrich Förster, 1817—1901) у 1847 році у виданні англ. «Allgemeine Gartenzeitung».[2]

Етимологія

Видова назва дана на честь німецького ботаніка Фрідріха Мюлєнпфордта[de] (нім. Philipp August Friedrich Mühlenpfordt, 1803—1891).[3]

Ареал і екологія

Mammillaria muehlenpfordtii є ендемічною рослиною Мексики. Ареал розташований у штатах Гуанахуато, Керетаро і Сан-Луїс-Потосі. Рослини зростають на висоті від 2400 до 1700 метрів над рівнем моря в дубових лісах і маторралях, на вулканічних ґрунтах. Іноді зустрічається пасовищах.

Морфологічний опис

Рослини зазвичай поодинокі, іноді роздвоюються.

Орган Опис Коріння Стебло кулясте, масивне, крупне, в діаметрі 12-15 см. Епідерміс від синьо-зеленого до сіро-зеленого відтінку. Маміли конічні, без молочного соку. Ареоли Аксили з білими щетинками. Центральні колючки 4, рідко 2-6, спрямовані від центру, коричнево-жовті, пізніше стають сірими з коричневими кінцями, дуже різноманітні, завдовжки — 2-40 мм, нижні найдовші. Радіальні колючки 30-50, скловидно-білі або жовтуваті, щетиноподібні, розходяться променями, майже повністю покривають стебло, до 4 мм завдовжки. Квіти карміново-червоні, завдовжки 10-15 мм. Бутони Зовнішні пелюстки Внутрішні пелюстки Тичинки Маточка Плоди червоні. Насіння коричневе.

Чисельність, охоронний статус та заходи по збереженню

Mammillaria muehlenpfordtii входить до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи видів, з найменшим ризиком (LC). Поточний тренд чисельності рослин стабільний.

Цей вид відомий з 16 місць зростання у всьому його ареалі. Деякі субпопуляції перебувають під загрозою витоптування худобою, зменшення чисельності через вирубування дубових лісів та надмірного збирання.

Охороняється Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).[4]

Див. також

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Allgemeine Gartenzeitung 15: 49. 1847
  3. Urs Eggli, Leonard E. Newton. Etymological Dictionary of Succulent Plant Names (укр. Етимологічний словник назв сукулентних рослин). — Berlin/Heidelberg : Springer, 2010. — С. 159. — ISBN 978-3-642-05597-3. (англ.)
  4. Mammillaria muehlenpfordtii. CITES. (англ.)

Література

Джерела

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK