dcsimg

Бамбукова акула коричневосмугаста ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Це — невелика акула, сягає 105—120 см. Спостерігається статевий диморфізм: самці більші за самиць. Голова масивна, сплощена, на верхній стороні якої розташовані великі опуклі очі. У дорослих акул задній край грудного плавця прямий або злегка увігнутий. Анальний плавець зміщений назад, і майже впритул з'єднується з хвостовим. На нижній лопаті хвостового плавця ближче до вершини є трикутна вирізка.

Для молодих особин характерний малюнок з широких темних поперечних смуг на світлому фоні, часто між смугами помітно деяка кількість великих розсіяних плям. З віком смуги розпливаються і поступово зникають, залишаючи місце однотонному рудувато або світло-коричневому забарвленню.

Спосіб життя

Ця акула — бентофаг, дона. Трапляється на глибині до 85 м. Мешкає на прибережних коралових рифах. Нерідко її можна зустріти в калюжах, що залишаються після відпливу. Завдяки цьому звична до висихання, може витримати без води більше 12 годин. Активна вночі, вдень зазвичай ховається в тріщинах і печерах на рифі. Це акула-одинак. Їжу собі полює на м'яких ґрунтах, промацуючи його вусиками і висмоктуючи здобич з коралової крихти та піску. Основу раціону складають безхребетні, але при нагоді ця акула полює також на дрібну рибу.

Статева зрілість настає при розмірі у 60 см. Самиця відкладає яйця у пісок. Кубишка має розмір 13-17 см завдовжки та 11 см завширшки.

Розповсюдження

Поширена в Індійському та західній частині Тихого океану. Зустрічається від узбережжя Індії, Таїланду, В'єтнаму, Малайзії та Сінгапуру до Японії, Філіппін і північної Австралії.

Джерела

  • Leonard Compagno, Marc Dando, Sarah Fowler: Sharks of the World. Princeton Field Guides, Princeton University Press, Princeton und Oxford 2005, Seite 168, ISBN 978-0-691-12072-0
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK