dcsimg

Zeuxine ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Загальна біоморфологічна характеристика

Наземні трави або рідко літофіти. Кореневища зазвичай подовжені, повзучі, м'ясисті. Коріння, що виходять з вузлів кореневищ, циліндричні, товсті. Стебло пряме або висхідне, кругле в перетині, облистяне або голе. Стеблові листя від зеленого до червонуватого забарвлення, іноді з білою смугою, лінійно-ланцетні, косо яйцеподібні-ланцетні або еліптичні, іноді злегка м'ясисті. Суцвіття голі або опушені, приквітки, як правило, рівні за довжиною квітконіжці і зав'язі. Квітки невеликі, широко не розкриваються, голі або опушені. Чашолистки з голою або опушеною зовнішньою поверхнею; увігнуті. Пелюстки майже такої самої довжини, як і задній чашолисток, губи мішковидні, як правило, прирослі до краю стовпця в основі, 2- або 3-дольні або рідше цільні.

Поширення

Близько 80 видів, що ростуть в тропічній і південній Африці, тропічній та субтропічній Азії, в Новій Гвінеї, північно-східній Австралії (принаймні 2 види) і на островах на південному заході Тихоокеанського регіону. Більшість видів знайжені в Азії.

Zeuxine strateumatica натуралізований в південній частині Сполучених Штатів з моменту своєї появи в 1930 році.

Екологія

Ростуть в лісах і на луках.

Охорона у природі

Два види занесені до Червоного Списку Міжнародного Союзу Охорони Природи: Zeuxine amboinensis — зі статусом «Найменший ризик»[2] і Zeuxine strateumatica — зі статусом «Найменший ризик»[3].

Види


Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Zeuxine amboinensis на сайті Червоного Списку Міжнародного Союзу Охорони Природи
  3. Zeuxine strateumatica на сайті Червоного Списку Міжнародного Союзу Охорони Природи

Література

  • Orchidearum Sceletos 9, 18. 1825. (9 Jan. 1826) (англ.)
  • Dockrill, A.W. (1969). Australian Indigenous Orchids. Volume 1. The Society for Growing Australian Plants, Halstead Press, Sydney. (англ.)
  • Dockrill, A.W. (1992). Australian Indigenous Orchids. Volume 1 & 2. Surrey Beatty & Sons in association with The Society for Growing Australian Plants, Chipping Norton, NSW. (англ.)
  • Pridgeon, A.M., Cribb, P.J., Chase, M.W. and Rasmussen, F.N. (eds), (2003). Genera Orchidacearum, Vol. 3. Oxford University Press. (англ.)

Джерела

Посилання

Wiki letter w.svg
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії.
Будь ласка, скористайтеся підказкою та розставте посилання відповідно до прийнятих рекомендацій.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK