dcsimg

Puntius ticto ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Поширення

Риба поширена на всій території Індійського субконтиненту. Зустрічається в річках та струмках Індії, Пакистану, Бангладешу, Шрі Ланки, Непалу та Бутану. Надає перевагу невеликим річкам та приток із мулистим дном.

Опис

Тіло барбуса овальної форми, витянуте, сплюснуте з боків. Основний тон забарвлення сріблястий з жовтуватим відтінком. Спина та боки зеленувата, черевце — біле. Позаду голови на рівні грудних плавців та у основи хвоста знаходяться темні плями. Пляма біля хвоста доволі велика, а біля голови значно менша, часто майже непомітна. Очі відносно великі. Луска велика, з чорною облямівкою, створює на тілі риби сітчастий малюнок. Черевні плавці червонуваті, решта — із жовтуватим відтінком. Забарвлення самок блідіше, плавці повністю прозорі, без забарвлення. Самці помітно стрункіші за самок. Довжина рибки — до 10 см (в акваріумі — до 6,5 см.).

Утримування та розмноження в акваріумах

Барбус двоплямистий — мирна зграйна рибка, тому її бажано утримувати в кількості не менше 6 осіб з такими ж мирними рибами. Як і для решти барбусів необхідний доволі просторий (від 50-ти літрів) акваріум з вільним місцем для плавання та невеликими зарослями рослинності по краю.

Рибка всеїдна, підходить будь-який живий, рослинний чи комбіновний корм, а також сухі корми.

Параметри води:

Розмножують рибок аналогічно до червоного барбуса та барбуса Столички.

Примітки

  1. Dahanukar, N. 2010. Puntius ticto. In: IUCN 2012. IUCN Red List of Threatened Species. Version 2012.2. <www.iucnredlist.org>. Downloaded on 03 May 2013.

Посилання

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK