dcsimg

Котяча акула горбата ( украински )

добавил wikipedia UK

Опис

Загальна довжина досягає 54,2 см. Голова довга. Морда сплощена, подовжена. Очі маленькі, овальні, горизонтальної форми, з мигательною перетинкою. За ними розташовані невеликі бризкальця. Надочний канал переривчастий. Ніздрі подовжені, розташовані під кутом. Верхні губні борозни довше за нижній. Рот широкий. Зуби дрібні, гострі, з багатьма верхівками. У неї 5 коротких зябрових щілин. Тулуб стрункий. Форма осьового скелет зігнута, що нагадує горб. Звідси походить назва цієї акули. Кількість витків спірального клапана шлунка становить 13-22. Має 2 однакових спинних плавці. Вони маленькі, розташовані ближче до хвоста. Анальний плавець з широкою основою. Хвостовий плавець подовжений.

Забарвлення однотонне — коричнювате з темними відтінками.

Спосіб життя

Тримається на глибинах до 900–1000 м. Доволі повільна та малоактивна акула. Полює переважно біля дна. Живиться креветками, іншими ракоподібними, кальмарами, дрібними донними рибами.

Це яйцекладна акула. Самиця відкладає 1-2 яєць завдовжки 6,8 см, завширшки 2,9 см, що мають товсту оболонку, в кутах є спіралеподібні вусики, що тримаються за ґрунт.

Не є об'єктом вилову. Для людини не становить небезпеки.

Розповсюдження

Мешкає у південно-Китайському морі, біля узбережжя материкового Китаю та о. Хайнань.

Джерела

  • Froese, Rainer and Pauly, Daniel, eds. (2006). «Apristurus gibbosus» in FishBase. May 2006 version.
лиценца
cc-by-sa-3.0
авторски права
Автори та редактори Вікіпедії
изворно
посети извор
соработничко мреж. место
wikipedia UK