dcsimg

Helminthotheca echioides ( ukrainien )

fourni par wikipedia UK

Систематика

Цей вид був описаний Карлом Ліннеєм у 1753 році як Picris echioides[3] та належав до роду Гіркуша (Picris). У 1973 році Йозеф Людвіг Голуб відніс його до роду Helminthotheca.

Етимологія

Родова назва походить від грецького helminthos — «хробак» й theca — «контейнер», натякаючи, можливо, на форму плодів. Видовий епітет echioides походить від подібності листя цього виду на Синяк звичайний, рід Echium[4].

Опис

Однорічна трав'яниста рослина, яка зазвичай досягає висоти росту між 30 і 80 см. Стебла, як правило, дуже розгалужені у верхній половині, щетинисті. Прикореневі листки черешкові, довго оберненоланцетовиді, зубчасті й звужуються до стовбура, а верхні ланцетні, зубчасті й дещо включені в стебло. Квіткові голівки сидять у верхній частині гілок. Всі приквітки остисті з жорсткою щетиною. Квіткові голівки містять тільки жовті променеві квіточки. Довгі виступаючі сім'янки мають перисті чубки. Переважно квітне в період з червня по серпень.

Поширення

Батьківщина: Північна Африка: Алжир; Єгипет; Лівія; Марокко; Туніс. Кавказ: Азербайджан; Грузія. Західна Азія: Кіпр; Іран; Ізраїль; Йорданія; Ліван; Сирія; Туреччина; Пакистан. Європа: Австрія; Нідерланди; Швейцарія; Албанія; Боснія і Герцеговина; Болгарія; Греція; Італія; Македонія; Чорногорія; Сербія; Словенія; Франція; Португалія; Іспанія; Гібралтар; Україна (Крим). Натуралізований: Південна Африка, Туркменістан, Австралія, Нова Зеландія, Австрія; Бельгія; Німеччина; Угорщина; Польща; Данія; Ірландія; Норвегія; Об'єднане Королівство; Румунія, Канада, Сполучені Штати, Аргентина; Чилі; Уругвай. Росте на берегах, полях, на греблях і між уламками.

Використання

Молоді розеткові листки можуть використовуватися в салати, а також для супів, тушкованого м'яса, ризото або начинки для тортів і тістечок, але найбільш часто змішують з цикорієм або іншими гіркими травами, щоб покращити смак страви.

Примітки

  1. а б Picris echioides // Ю. Кобів. Словник українських наукових і народних назв судинних рослин (Серія «Словники України»). — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — ISBN 966-00-0355-2.
  2. Довідник назв рослин України. Наукове товариство імені Шевченка Лісівничої академії наук України, за участю працівників Державного природознавчого музею НАН України та студентів і викладачів Прикарпатського лісогосподарського коледжу. Розробка веб-ресурсу: Третяк Платон Романович.
  3. Picris echioides L. на сайті The Plant List
  4. Michael L. Charters California Plant Names

Посилання

Галерея


Aster Tataricus.png Це незавершена стаття про Айстрові.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
licence
cc-by-sa-3.0
droit d’auteur
Автори та редактори Вікіпедії
original
visiter la source
site partenaire
wikipedia UK