Vandellia cirrhosa зазвичай паразитує на іншій рибі. Сомик відчуває потоки води, що видихається іншою рибою і запливає по них в зябра. При цьому він розчепірює колючі вирости і живиться кров'ю з кровоносних судин в зябрах, чому отримав прізвисько «бразильський вампір». Сомик не смокче кров — після укусу кров витікає із зябер сама. За 30-145 секунд сомик насичується і покидає рибу-хазяїна.
Тубільці бояться цієї риби, тому що вона може заплисти в анальний отвір, вагіну або — у разі маленьких особин — у сечевипускальний канал оголеної людини до самого сечового міхура. Вона харчується кров'ю і навколишніми тканинами, що може викликати сильні болі. Інфекціювання людини зустрічається вкрай рідко. Vandellia cirrhosa знаходить своїх жертв по домішки у воді аміаку, що виділяється із зябер в процесі дихання риби або — у випадку з людиною — з сечовипускального каналу.
Без оперативного втручання Vandellia cirrhosa не вилучити. У більшості випадків операції проходять без наслідків. Традиційно застосовують соки двох рослин (зокрема, геніпа), які вводять безпосередньо в місце прикріплення рибки, яка при цьому гине і розкладається. Без медичної допомоги ураження Vandellia cirrhosa може призвести до смерті. Сомик гине завжди, так як вибратися з людського тіла не може, оскільки людина не є типовим господарем[2].