dcsimg

Vandellia cirrhosa ( ukrainien )

fourni par wikipedia UK

Спосіб життя

Vandellia cirrhosa зазвичай паразитує на іншій рибі. Сомик відчуває потоки води, що видихається іншою рибою і запливає по них в зябра. При цьому він розчепірює колючі вирости і живиться кров'ю з кровоносних судин в зябрах, чому отримав прізвисько «бразильський вампір». Сомик не смокче кров — після укусу кров витікає із зябер сама. За 30-145 секунд сомик насичується і покидає рибу-хазяїна.

Тубільці бояться цієї риби, тому що вона може заплисти в анальний отвір, вагіну або — у разі маленьких особин — у сечевипускальний канал оголеної людини до самого сечового міхура. Вона харчується кров'ю і навколишніми тканинами, що може викликати сильні болі. Інфекціювання людини зустрічається вкрай рідко. Vandellia cirrhosa знаходить своїх жертв по домішки у воді аміаку, що виділяється із зябер в процесі дихання риби або — у випадку з людиною — з сечовипускального каналу.

Без оперативного втручання Vandellia cirrhosa не вилучити. У більшості випадків операції проходять без наслідків. Традиційно застосовують соки двох рослин (зокрема, геніпа), які вводять безпосередньо в місце прикріплення рибки, яка при цьому гине і розкладається. Без медичної допомоги ураження Vandellia cirrhosa може призвести до смерті. Сомик гине завжди, так як вибратися з людського тіла не може, оскільки людина не є типовим господарем[2].

Примітки

  1. Решетников Ю. С., Котляр А. Н., Расс Т. С., Шатуновский М. И. Пятиязычный словарь названий животных. Рыбы. Латинский, русский, английский, немецкий, французский. / под общей редакцией акад. В. Е. Соколова. — М.: Рус. яз., 1989. — С. 171. — 12 500 экз. — ISBN 5-200-00237-0.
  2. Lin, E. E. (1945): Solution of Incrustations in Urinary Bladder by New Method. Journal of Urology, 53 (5): 702.

Ресурси Інтернету

 src= Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Vandellia cirrhosa

Література

  • John B. Herman: Candiru: Urinophilic catfish — Its gift to urology. Urology 1(3):265-267 (1973).
  • E. W. Gudger: Bookshelf browsing on the Alleged Penetration of the Human Urethra by an Amazonian Catfish Called Candiru. Americal Journal of Surgery 8(1): 170–188, 443–457 (1930).
  • J. L. Breault: Candiru: Amazonian parasitic catfish. Journal of Wilderness Medicine 2 (1991), S. 304–312 (Übersichtsartikel, als PDF)


licence
cc-by-sa-3.0
droit d’auteur
Автори та редактори Вікіпедії
original
visiter la source
site partenaire
wikipedia UK