dcsimg

Китник рівний ( ukrainien )

fourni par wikipedia UK

Поширення, екологія

Живе у більшій частині Північної півкулі, від Північної Африки (Марокко і Алжир) до Ісландії й Гренландії і на схід через Середземне море, Центральну та Східну Європу, Сибір, Кавказ, Монголію і Гімалаї до Камчатки, Японії, на Корейський півострів і Китай. Також зустрічається на більшій частині північної і західної частини Північної Америки.

Китник рівний зазвичай росте на водно-болотних угіддях з коливаннями рівня води, де конкуренція придушується або коливанням рівнів води або за допомогою інших засобів, таких як антропогенний вплив. Найбільш часті місця проживання: краї озер, вапнякові й гравійні кар'єри, але вид також зустрічається на сирих луках, вологих лісових галявинах, потокових і річкових краях і канавах.

Морфологія

Це багаторічна купинова трава. Вона має прямостоячі стебла від 10 до близько 70 сантиметрів у висоту. Листя коротке, світло-зелене, м'яке, рідко перевищує 10 сантиметрів завдовжки, шириною 2-6 мм. Циліндричне суцвіття кілька сантиметрів в довжину і цвіте від білого до жовтого й до яскраво-помаранчевого кольору тичинками. 2n = 14.

Використання

Цей вид має цілющі властивості, наприклад протизапальну, детоксикаційну і сечогінну дію. Вид може бути використаний в лікуванні набряків, вітряної віспи та при зміїних укусів. Він також може бути використаний в цілому, як зерно, але зазвичай його подрібнюють на борошно і використовують з іншими зерновими для приготування хліба.

Примітки

  1. Довідник назв рослин України від Наукового товариства імені Шевченка, Лісівничої академії наук України, за участю працівників Державного природознавчого музею НАН України та студентів і викладачів Прикарпатського лісогосподарського коледжу; розробка веб-ресурсу: Третяк Платон Романович
  2. а б в г Alopecurus aequalis // Ю. Кобів. Словник українських наукових і народних назв судинних рослин (Серія «Словники України»). — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — ISBN 966-00-0355-2.

Посилання

Starr 001026-8001 Poa pratensis.jpg Це незавершена стаття про Тонконогові.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
licence
cc-by-sa-3.0
droit d’auteur
Автори та редактори Вікіпедії
original
visiter la source
site partenaire
wikipedia UK