dcsimg

Distribution ( kastilia )

tarjonnut IABIN
Chile Central
lisenssi
cc-by-nc-sa-3.0
tekijänoikeus
Universidad de Santiago de Chile
tekijä
Pablo Gutierrez
kumppanisivusto
IABIN

Myagrum perfoliatum ( asturia )

tarjonnut wikipedia AST

Myagrum ye un xéneru monotípicu de plantes fanerógames perteneciente a la la familia Brassicaceae. La so única especie: Myagrum perfoliatum, ye orixinaria d'Eurasia.

Descripción

Son yerbes, añal. Tien tarmos de 2-5 (-6) dm, erectos, ramificáu de forma ríxida n'o percima de la metá. Fueyes basales curtiu peciolaes, oblanceolaes, de 2-7 cm x 0,5-1,5 cm, pinnatifidas, tropezoses, o dentaes, amostalga pola antesis; les fueyes caulinarias per debaxo de cañes sésiles, oblongues a llanceolaes, de 1.5-6 x 0.5-2 cm, sagitaes con base amplexicaule o auriculaes, marxe enteru o denticuláu, ápiz agudu o obtusu; fueyes de cañes similares, pero escontra riba cada vegada más pequeñes. Les inflorescencies en recímanos con numberoses flores; fructificación en pedicelos de 3-5 mm, robustos, adpreso al raquis, muncho más amplies distal. Sépalos los oblongues a ovaes, 2,5-3,5 x 0,6-1,4 mm; pétalos de color mariellu, oblongues a oblanceolaos. Granes marrón, oblonga a ovoides.[1]

Hábitat

Alcuéntrase nos cantos de caminos, terrenales baldíos, sitios venaos.

Taxonomía

Myagrum perfoliatum describióse por Carlos Linneo y espublizóse en Species Plantarum 2: 640–641. 1753.[1]

Citoloxía

Númberu de cromosomes de Myagrum perfoliatum (Fam. Cruciferae) y táxones infraespecíficos: 2n=14[2]

Sinonimia
  • Crucifera myagrum Y.H.L.Krause
  • Rapistrum perfoliatum (L.) Bergeret[3]

Ver tamién

Nome común

  • Castellanu: piques grandes.[4]

Referencies

  1. 1,0 1,1 «Myagrum perfoliatum». Tropicos.org. Missouri Botanical Garden. Consultáu'l 19 d'ochobre de 2014.
  2. Chromosome atles of flowering plants. Darlintong, C. D. & A. P. Wylie (1955)
  3. «Myagrum perfoliatum». The Plant List. Consultáu'l 19 d'ochobre de 2014.
  4. «Myagrum perfoliatum». Real Xardín Botánicu: Proyeutu Anthos. Consultáu'l 19 d'ochobre de 2014.

Bibliografía

  1. Correll, D. S. & M. C. Johnston. 1970. Man. Vasc. Pl. Texas i–xv, 1–1881. The University of Texas at Dallas, Richardson.
  2. Flora of North America Editorial Committee, y. 2010. Magnoliophyta: Salicaceae to Brassicaceae. Fl. N. Amer. 7: i–xxii, 1–797.
  3. Gleason, H. A. 1968. The Choripetalous Dicotyledoneae. vol. 2. 655 pp. In H. A. Gleason Ill. Fl. N. O.S.. New York Botanical Garden, New York.
  4. Gleason, H. A. & A.J. Cronquist. 1991. Man. Vasc. Pl. N.Y. O.S. (ed. 2) i–910. New York Botanical Garden, Bronx.
  5. Warwick, S. I., A. Francis & I. A. Al-Shehbaz. 2006. Brassicaceae: Species checklist and database on CD-Rom. Pl. Syst. Evol. 259: 249–258.
Cymbidium Clarisse Austin 'Best Pink' Flowers 2000px.JPG Esta páxina forma parte del wikiproyeutu Botánica, un esfuerciu collaborativu col fin d'ameyorar y organizar tolos conteníos rellacionaos con esti tema. Visita la páxina d'alderique del proyeutu pa collaborar y facer entrugues o suxerencies.
lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Wikipedia authors and editors
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia AST

Myagrum perfoliatum: Brief Summary ( asturia )

tarjonnut wikipedia AST
Myagrum perfoliatum

Myagrum ye un xéneru monotípicu de plantes fanerógames perteneciente a la la familia Brassicaceae. La so única especie: Myagrum perfoliatum, ye orixinaria d'Eurasia.

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Wikipedia authors and editors
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia AST

Povázka prorostlá ( Tšekki )

tarjonnut wikipedia CZ

Povázka prorostlá je žlutě kvetoucí, větevnatá, planě rostoucí bylina jejíž výskyt v České republice i v okolních zemích je vzácný. Je jediný druh monotypického rodu povázka z čeledě brukvovitých.

Rozšíření

Původní areál výskytu druhu se rozprostírá od Íránu, přes Kavkaz a Malou Asii po Balkán a východní Evropu, postupně se rozšířil do střední, jižní a západní Evropy a do severozápadní Afriky. Později byla povázka zavlečena do Severní Ameriky a Austrálie. V České republice, přes kterou prochází severní hranice rozšíření, byl její výskyt prvně zaregistrován v roce 1855 a je hodnocená jako náhodně zavlečený neofyt ze Středomoří.

Tato synantropní rostlina vyžaduje stanoviště s často narušovanou půdou. Nejčastěji vyrůstá na obdělávaných polích jako plevel v obilninách a na vinicích, poblíž železničních tratí a cest, na překladištích i v rumovištích. Má v oblibě osluněná stanoviště s teplou hlinitou nebo písčitou půdou s dostatkem vápníku v planárním a kolinním stupni.[1][2]

Popis

Povázka je jednoletá nebo ozimá rostlina s přímou, rozvětvenou a často modře ojíněnou lodyhou dorůstající podle kvality půdy a klimatických podmínek do výše 20 až 80, někdy i 100 cm. Listy které vyrůstají v řídké přízemní růžici jsou dlouhé 4 až 7 cm, mají podélnou bělavou žilku, jsou obkopinaté a u báze klínovitě zúžené, po obvodě plytce lyrovitě zubaté či laločnaté a v době kvetení jsou již zpravidla suché. Lodyžní listy bývají dlouhé 3 až 5 cm, vyrůstají střídavě, jsou přisedlé, podlouhle kopisťovité s objímavou ouškatou bází a s tupě hrotitým vrcholem, po obvodě jsou celistvé nebo jen plytce zubaté. Všechny jsou lysé a na omak voskovité, lodyžní se směrem vzhůru zmenšují a na odbočujících větvích jsou drobnější.

Oboupohlavné květy na šikmo odstávajících stopkách (kratších než je kalich) vytvářejí na terminálu i větvích květenství která jsou zpočátku hustá a v době kvetení se prodlužují a rozvolňují. Okvětí tvoří čtyři vzpřímené, drobné, jen okolo 2 mm dlouhé, úzce vejčité, opadavé kališní lístky a čtyři kopinaté, na vrcholu zaoblené, přibližně dvojnásobně velké korunní lístky světložluté barvy. Květy rozkvétají v červnu a červenci. Ploidie rodu je 2n = 14.

Plod vyrůstající na kyjovitě zhrublé, nahoře duté stopce je obráceně hruškovitá, z boku stlačená, nepukavá, jednosemenná, velmi tvrdá šešulka až 5 mm dlouhá a 4 mm široká která je nezřetelně příčně rozdělená na dva oddíly. Spodní válcovitý obsahuje semeno, horní hruškovitý se dvěma dutinami uvnitř je bezsemenný, mírně zploštělý a na vrcholu má krátký tupý 4hranný zobánek. Hnědé, obvejčité semeno s hladkým osemením bývá 3 × 1,5 mm velké. Rostlina se rozmnožuje výhradně semeny která vydrží v půdě v klíčení schopném stavu až 10 let.[1][2][3][4][5]

Význam

Na území ČR byla povázka prorostlá i v minulosti pro svůj nepočetný výskyt bezvýznamnou rostlinou. Na některých místech, například v Libanonu, Turecku, Texasu a Austrálii je považována za invazivní rostlinu která velmi škodí v plodinách jako jsou cizrna, řepka, vlčí bob, fazole, hrách i čočka. Vytváří tam silně zamořená místa s tisícovkami semena na metru čtverečním a na dobře vyhnojených půdách mají její listové růžice až 40 cm v průměru. Navíc je velmi tolerantní k běžným herbicidům.[6][7]

Výskyt v ČR

V "Černém a červeném seznamu rostlin ČR z roku 2000" je povázka prorostlá považována za vyhynulý druh (A1). To znamená, že na českém území nebyla zaznamenána již po velmi dlouhou dobu, 25 až 50 let.[8][9]

Odkazy

Reference

  1. a b ELIÁŠ, Pavol jun. BOTANY.cz: Povázka prorostlá [online]. O. s. Přírodovědná společnost, BOTANY.cz, rev. 14.01.2014 [cit. 2014-01-14]. Dostupné online. (slovensky)
  2. a b GOLIAŠOVÁ, Kornélia; ŠÍPOŠOVÁ, Helena. Flóra Slovenska V/4: Myagrum perfoliatum [online]. VEDA, Vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied, Bratislava, SK, 2002 [cit. 2014-01-14]. S. 162-164. Dostupné online. ISBN 80-224-0710-0. (slovensky)
  3. AL-SHEHBAZ, Ihsan A. Projects Brassicaceae: Myagrum perfoliatum [online]. Tropicos.org, Missouri Botanic Garden, St. Louis, MO, USA, rev. 23.07.2009 [cit. 2014-01-14]. Dostupné online. (anglicky)
  4. Flora of North America: Myagrum perfoliatum [online]. Missouri Botanical Garden, St. Louis, MO & Harvard University Herbaria, Cambridge, MA, USA [cit. 2014-01-14]. Dostupné online. (anglicky)
  5. WIECEK, B. M. PlantNet: Myagrum perfoliatum [online]. National Herbarium of NSW, Royal Botanic Garden, Sydney, AU [cit. 2014-01-14]. Dostupné online. (anglicky)
  6. Invasives database: Myagrum perfoliatum [online]. Texasinvasives org., Austin, TX, USA [cit. 2014-01-14]. Dostupné online. (anglicky)
  7. Myagrum perfoliatum [online]. NSW Agriculture, Orange, NSW, AU [cit. 2014-01-14]. Dostupné online. (anglicky)
  8. PROCHÁZKA, František. Černý a červený seznam cévnatých rostlin České republiky [online]. Praha: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Praha, 2001 [cit. 2014-01-14]. Dostupné online. ISBN 80-86064-52-2. (česky)
  9. PYŠEK, Petr; DANIHELKA, Jiří; SÁDLO, Jiří et al. Catalogue of alien plants of the Czech Republic (2nd edition). Preslia [online]. Botanický ústav, AV ČR, Průhonice, 2012 [cit. 14.01.2014]. Čís. 84, s. 155-255. Dostupné online. ISSN 0032-7786. (anglicky)

Externí odkazy

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Wikipedia autoři a editory
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia CZ

Povázka prorostlá: Brief Summary ( Tšekki )

tarjonnut wikipedia CZ

Povázka prorostlá je žlutě kvetoucí, větevnatá, planě rostoucí bylina jejíž výskyt v České republice i v okolních zemích je vzácný. Je jediný druh monotypického rodu povázka z čeledě brukvovitých.

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Wikipedia autoři a editory
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia CZ

Hohldotter ( saksa )

tarjonnut wikipedia DE

Der Hohldotter (Myagrum perfoliatum), auch Pastel oder Deutsche Indigo genannt, ist die einzige Art der Pflanzengattung Myagrum innerhalb der Familie der Kreuzblütengewächse (Brassicaceae).

Beschreibung

Der Hohldotter ist eine sommergrüne, ein- bis zweijährige krautige Pflanze, die Wuchshöhen von 20 bis 60 Zentimeter erreicht. Sie besitzt einen unangenehmen Geruch. Der aufrechte, blaugrüne Stängel ist im oberen Teil meist sparrig verzweigt. Die Stängelblätter sind ganzrandig oder fein gezähnt und am Grunde herz- bis pfeilförmig stängelumfassend.[1] Die Blütezeit liegt zwischen Mai und Juni. Die 3 bis 4 mm langen Kronblätter sind hellgelb.[1] Die 5 bis 8 mm langen, birnenförmigen Schötchen stehen aufrecht auf verdickten, dem Stängel anliegenden Fruchtstielen.[1]

Die Art hat die Chromosomenzahl 2n = 14.[2]

Ökologie

Der Hohldotter ist ein Therophyt.[1]

Vorkommen

Das natürliche Verbreitungsgebiet des Hohldotters erstreckt sich vom Mittelmeergebiet nach Osten bis Iran und Südrussland. Vom nichtmediterranen Europa nach Norden bis Norwegen und Schweden, in Nordamerika und in Australien ist er ein Neophyt. Der Hohldotter besiedelt in Mitteleuropa in Gegenden mit warmen Sommern Getreide- und Rapsfelder, gelegentlich auch lückig bewachsenes Ödland. Selten tritt er auf im Hessischen Bergland, am Neckar, an der Donau und im Alpenvorland, in der Westschweiz, in Niederösterreich, im Wiener Becken und am Alpenfuß, vereinzelt erstreckt sich sein Ausbreitungsgebiet bis Hamburg und Berlin. Der Hohldotter ist heute fast überall unbeständig. Obwohl er in Mitteleuropa nie häufig war, ist er durch den Herbizideinsatz noch einmal drastisch zurückgedrängt worden. Der Hohldotter gedeiht auf nährstoffreichen, kalkhaltigen oder kalkreichen Lehmböden. Er ist eine Charakterart des Verbands Caucalidion, kommt aber auch in Gesellschaften des Verbands Sisymbrion vor.[2]

Systematik

Die Gattung Myagrum wurde durch Carl von Linné aufgestellt. Der Gattungsname Myagrum bedeutet Fliegenfänger. Das Artepitheton perfoliatum bedeutet durchwachsenblättrig.[3] Myagrum perfoliatum ist die einzige Art der Gattung Myagrum aus der Tribus Isatideae innerhalb der Familie Brassicaceae.

Literatur

  • Otto Schmeil, Jost Fitschen (Begr.), Siegmund Seybold: Die Flora von Deutschland und der angrenzenden Länder. Ein Buch zum Bestimmen aller wild wachsenden und häufig kultivierten Gefäßpflanzen. 95. vollst. überarb. u. erw. Auflage. Quelle & Meyer, Wiebelsheim 2011, ISBN 978-3-494-01498-2.
  • Henning Haeupler, Thomas Muer: Bildatlas der Farn- und Blütenpflanzen Deutschlands (= Die Farn- und Blütenpflanzen Deutschlands. Band 2). 2., korrigierte und erweiterte Auflage. Herausgegeben vom Bundesamt für Naturschutz. Ulmer, Stuttgart 2007, ISBN 978-3-8001-4990-2.
  • Erich Oberdorfer: Pflanzensoziologische Exkursionsflora für Deutschland und angrenzende Gebiete. 8. Auflage, Ulmer-Verlag, 2001, ISBN 3-8001-3131-5. Seite 452.
  • Oskar Sebald, Siegmund Seybold, Georg Philippi (Hrsg.): Die Farn- und Blütenpflanzen Baden-Württembergs. Band 2: Spezieller Teil (Spermatophyta, Unterklasse Dilleniidae): Hypericaceae bis Primulaceae. Eugen Ulmer, Stuttgart 1990, ISBN 3-8001-3312-1.
  • Dietmar Aichele, Heinz-Werner Schwegler: Die Blütenpflanzen Mitteleuropas. 2. Auflage. Bände 1–5, Franckh-Kosmos, Stuttgart 2000, ISBN 3-440-08048-X.

Einzelnachweise

  1. a b c d Hohldotter. FloraWeb.de
  2. a b Erich Oberdorfer: Pflanzensoziologische Exkursionsflora für Deutschland und angrenzende Gebiete. Unter Mitarbeit von Angelika Schwabe und Theo Müller. 8., stark überarbeitete und ergänzte Auflage. Eugen Ulmer, Stuttgart (Hohenheim) 2001, ISBN 3-8001-3131-5, S. 452.
  3. Datenblatt mit Fotos.

Weblinks

 src=
– Sammlung von Bildern, Videos und Audiodateien
 title=
lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Autoren und Herausgeber von Wikipedia
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia DE

Hohldotter: Brief Summary ( saksa )

tarjonnut wikipedia DE

Der Hohldotter (Myagrum perfoliatum), auch Pastel oder Deutsche Indigo genannt, ist die einzige Art der Pflanzengattung Myagrum innerhalb der Familie der Kreuzblütengewächse (Brassicaceae).

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Autoren und Herausgeber von Wikipedia
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia DE

Myagrum perfoliatum ( kastilia )

tarjonnut wikipedia ES
 src=
Detalle hojas y flores

Myagrum perfoliatum es la única especie del género monotípico Myagrum de la familia Brassicaceae. Es originaria de Eurasia.

Descripción

Es una hierba anual. Tiene tallos de 20-50 (-60) cm, erectos, ramificados de forma rígida en o por encima de la mitad. Hojas basales corto pecioladas, oblanceoladas, de 2-7 cm x 0,5-1,5 cm, pinnatifidas, sinuosas, o dentadas, marchita por la antesis; las hojas caulinarias por debajo de ramas sésiles, oblongas a lanceoladas, de 1.5-6 x 0.5-2 cm, sagitadas con base amplexicaule o auriculadas, margen entero o denticulado, ápice agudo o obtuso; hojas de ramas similares, pero hacia arriba cada vez más pequeñas. Las inflorescencias en racimos con numerosas flores; fructificación en pedicelos de 3-5 mm, robustos, adpreso al raquis, mucho más amplias distal. Sépalos oblongas a ovadas, 2,5-3,5 x 0,6-1,4 mm; pétalos de color amarillo, oblongas a oblanceolados. Semillas marrón, oblonga a ovoides.[1]

Hábitat

Se encuentra en los bordes de caminos, terrenos baldíos, sitios perturbados.

Taxonomía

Myagrum perfoliatum fue descrita por Carlos Linneo y publicado en Species Plantarum 2: 640–641. 1753.[1]

Citología

Número de cromosomas de Myagrum perfoliatum (Fam. Cruciferae) y táxones infraespecíficos: 2n=14[2]

Sinonimia
  • Crucifera myagrum E.H.L.Krause
  • Rapistrum perfoliatum (L.) Bergeret[3]

Nombre común

Nombre común: piques grandes.[4]

Referencias

  1. a b «Myagrum perfoliatum». Tropicos.org. Missouri Botanical Garden. Consultado el 19 de octubre de 2014.
  2. Chromosome atlas of flowering plants. Darlintong, C. D. & A. P. Wylie (1955)
  3. «Myagrum perfoliatum». The Plant List. Consultado el 19 de octubre de 2014.
  4. «Myagrum perfoliatum». Real Jardín Botánico: Proyecto Anthos (Requiere búsqueda interna). Consultado el 19 de octubre de 2014.

 title=
lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Autores y editores de Wikipedia
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia ES

Myagrum perfoliatum: Brief Summary ( kastilia )

tarjonnut wikipedia ES
 src= Detalle hojas y flores

Myagrum perfoliatum es la única especie del género monotípico Myagrum de la familia Brassicaceae. Es originaria de Eurasia.

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Autores y editores de Wikipedia
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia ES

Hiiretudrik ( viro )

tarjonnut wikipedia ET

Hiiretudrik (Myagrum perfoliatum) on ristõieliste sugukonda kuuluv taimeliik.

Taim on kantud Eesti ohustatud liikide punasesse nimestikku.[1]

Viited

  1. [1], eElurikkus (vaadatud 25.07.2019)

Välislingid

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Vikipeedia autorid ja toimetajad
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia ET

Hiiretudrik: Brief Summary ( viro )

tarjonnut wikipedia ET

Hiiretudrik (Myagrum perfoliatum) on ristõieliste sugukonda kuuluv taimeliik.

Taim on kantud Eesti ohustatud liikide punasesse nimestikku.

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Vikipeedia autorid ja toimetajad
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia ET

Myagrum perfoliatum ( ranska )

tarjonnut wikipedia FR

Myagre perfolié

Myagrum perfoliatum, en français Myagre perfolié, est une espèce de plantes à fleurs annuelle de la famille des Brassicaceae. C'est la seule espèce reconnue du genre Myagrum.

Description

 src=
Détail de la tige et des feuilles, avec les fleurs jaunes visibles.

C'est une plante annuelle de 20 à 80 cm de hauteur, dressée, souvent ramifiée au sommet. Les feuilles sont entières ou lobées, les caulinaires à oreillettes développées, entièrement glabres et glauques. L'inflorescence forme une panicule terminale en grappes allongées. Les fleurs ont des pétales jaunes de 3 à 5 mm de long. Les silicules sont renflées et ridées sous le sommet. La floraison a lieu de Mai à Juillet[4].

Habitat et écologie

La plante aime la lumière, les milieux plutôt sec et les sols calcaires[4]. On la rencontre dans les champs et les moissons[5].

Répartition

Elle a pour aire de répartition l'Europe[6]. Elle est présente à l'Est jusqu'en Iran. Elle a été introduite en Australie et au Texas[3].

Menaces et conservation

L'espèce est inscrite sur la Liste rouge de la flore vasculaire de France métropolitaine. Elle est classée « en danger critique d'extinction » (CR) en Bourgogne et « en danger » (EN) en Auvergne, Limousin et Poitou-Charentes[2].

Notes et références

  1. IPNI. International Plant Names Index. Published on the Internet http://www.ipni.org, The Royal Botanic Gardens, Kew, Harvard University Herbaria & Libraries and Australian National Botanic Gardens., consulté le 23 décembre 2020
  2. a b c d e et f MNHN & OFB [Ed]. 2003-présent. Inventaire national du patrimoine naturel (INPN), Site web : https://inpn.mnhn.fr, consulté le 23 décembre 2020
  3. a b c d et e POWO. Plants of the World Online. Facilitated by the Royal Botanic Gardens, Kew. Published on the Internet; http://www.plantsoftheworldonline.org/, consulté le 23 décembre 2020
  4. a et b « Myagrum perfoliatum L. / Myagre perfolié », sur www.preservons-la-nature.fr (consulté le 23 décembre 2020)
  5. Tela Botanica, , licence CC BY-SA 4.0 , consulté le 23 décembre 2020
  6. GBIF Secretariat. GBIF Backbone Taxonomy. Checklist dataset https://doi.org/10.15468/39omei accessed via GBIF.org, consulté le 23 décembre 2020

Voir aussi

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Auteurs et éditeurs de Wikipedia
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia FR

Myagrum perfoliatum: Brief Summary ( ranska )

tarjonnut wikipedia FR

Myagre perfolié

Myagrum perfoliatum, en français Myagre perfolié, est une espèce de plantes à fleurs annuelle de la famille des Brassicaceae. C'est la seule espèce reconnue du genre Myagrum.

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Auteurs et éditeurs de Wikipedia
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia FR

Myagrum perfoliatum ( vietnam )

tarjonnut wikipedia VI

Myagrum perfoliatum là một loài thực vật có hoa trong họ Cải. Loài này được L. mô tả khoa học đầu tiên năm 1753.[1]

Chú thích

  1. ^ The Plant List (2010). Myagrum perfoliatum. Truy cập ngày 15 tháng 6 năm 2013.

Liên kết ngoài


Hình tượng sơ khai Bài viết Họ Cải (Brassicaceae) này vẫn còn sơ khai. Bạn có thể giúp Wikipedia bằng cách mở rộng nội dung để bài được hoàn chỉnh hơn.
lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Wikipedia tác giả và biên tập viên
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia VI

Myagrum perfoliatum: Brief Summary ( vietnam )

tarjonnut wikipedia VI

Myagrum perfoliatum là một loài thực vật có hoa trong họ Cải. Loài này được L. mô tả khoa học đầu tiên năm 1753.

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Wikipedia tác giả và biên tập viên
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia VI