Dario huli водиться в невеличкій річці з чистою водою, піщаним дном, на якому зустрічається велике каміння та валуни. Ширина річки не перевищує 5 метрів, глибина до 2 метрів. Водна рослинність практично відсутня, за винятком кількох кущів лагенандри. Dario huli виловили серед рослинності, що звисає у воду вздовж берегів річки. Тримаються ці риби в нижніх та середніх шарах води.
З інших видів риб тут були виявлені Devario malabaricus, Rasbora dandia, Danio rerio, Lepidocephalichthys thermalis, Paracanthocobitis mooreh, Pterocryptis wynaadensis, Mastacembelus armatus, Channa gachua і Pseudosphromenus cupanus.
У природі максимальна стандартна (без хвостового плавця) довжина Dario huli становить 2,4 см (самець).
Тіло видовжене, помірно стиснуте з боків. Контур спини трохи вигнутий, контур черева спереду вигнутий, далі йде прямо до початку анального плавця, а тоді підіймається в гору, утворюючи хвостове стебло. Довжина голови становить 31,1-33,3 % стандартної довжини.
Луска ктеноїдна на боках, циклоїдна на верхній частині голови. У бічній лінії 25 лусок.
Спинний плавець має 13 твердих і 9-10 м'яких променів, анальний 3 твердих і 7-8 м'яких, грудні по 1 твердому і 5 м'яких, хвостовий 22 промені. Хвостовий плавець округлий.
Хребців: 26.
Dario huli має жовтувато-бежеве фонове забарвлення, поверх якого проходять 8 чорних зигзагоподібних вертикальних смуг. Вони добре помітні навіть на череві.
Темна пляма із золотаво-зеленим лиском присутня на зябрових кришках. Є ще овальна, видовжена у вертикальному напрямку, темна пляма на корені хвостового плавця, але вона не завжди помітна.
Зовнішній край м'якопроменевої частини спинного й анального плавців має білувато-блакитне забарвлення.
Найбільш близьким видом є Dario urops.
У продажу цих риб знайти дуже важко. Тому й в акваріумах вони практично не зустрічаються.
Умови утримання й розведення Dario huli є типовими для представників роду.
Вони не підходять до звичайного спільного акваріумі, по-перше, через те, що можуть стати здобиччю великих риб, а, по-друге, в конкуренції з іншими рибами вони можуть не дістатися до корму й померти з голоду. Dario huli повільні в рухах і легко лякаються.
Всі види даріо є виразно територіальними рибами і, незважаючи на свої розміри, самці дуже агресивні у стосунках між собою. Кожен малюк-самець повинен мати в своєму розпорядженні територію площею не менше 30 см2. Виходячи з цієї цифри, слід вибирати розміри акваріуму для утримання риб. Для 1 самця і 2-3 самок потрібен акваріум довжиною щонайменше 45 см. Щоб риби почувалися спокійно, їх слід забезпечити густими кущами рослин і достатньою кількістю укриттів і схованок. Найкращий ґрунт — м'який пісок, але можна використовувати й гравій.
Рибам пропонують дрібний живий або заморожений корм.
У нерестовий період самець починає агресивно захищати свою територію, його забарвлення посилюється, він починає загравати до самок. Готова до нересту самка заходить на територію, що перебуває під охороною самця, і там риби відкладають ікру. Нерестяться на рослинний субстрат.
Інкубаційний період триває 2-3 дні, ще близько тижня личинки харчуються за рахунок жовткового мішка, а коли його запаси останнього вичерпуються, вони перетворюються на мальків і починають самостійне життя. Мальки дуже дрібні, спочатку їх необхідно годувати інфузоріями.