dcsimg

Thalassiosira ( Tšekki )

tarjonnut wikipedia CZ

Thalassiosira je rod rozsivek s kosmopolitním rozšířením.[1] Patrně nejznámějším druhem je rozsivka Thalassiosira pseudonana, jejíž genom byl v roce 2004 osekvenován (má 34 milionů párů bází) a s níž se pracuje v laboratořích.[2] Rod Thalassiosira byl popsán Clevem v roce 1873 a jeho klíčovým poznávacím znakem jsou jemná slizovitá vlákna, která spojují buňky do řetězců (někdy však buňky kolem sebe tvoří celý slizovitý obal). Rozlišit jednotlivé druhy tohoto rody obvykle není jednoduché, a to především kvůli tomu, že řetězce se snadno rozpadají a samostatné buňky jsou navzájem téměř identické a tím nevhodné k určování.[3]

Reference

  1. http://data.gbif.org/species/13151340
  2. ARMBRUST, E Virginia, et al. The genome of the diatom Thalassiosira pseudonana: ecology, evolution, and metabolism. Science (New York, N.Y.). 2004-10-01, roč. 306, čís. 5693, s. 79-86. Dostupné online [cit. 2009-10-28]. ISSN 1095-9203. DOI:10.1126/science.1101156.
  3. SOMERS, D. Scanning electron microscope studies on some species of the centric diatom genera Thalassiosira and Coscinodiscus. Biol. 1972. Dostupné online.
Pahýl
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace.
Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty.
lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Wikipedia autoři a editory
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia CZ

Thalassiosira: Brief Summary ( Tšekki )

tarjonnut wikipedia CZ

Thalassiosira je rod rozsivek s kosmopolitním rozšířením. Patrně nejznámějším druhem je rozsivka Thalassiosira pseudonana, jejíž genom byl v roce 2004 osekvenován (má 34 milionů párů bází) a s níž se pracuje v laboratořích. Rod Thalassiosira byl popsán Clevem v roce 1873 a jeho klíčovým poznávacím znakem jsou jemná slizovitá vlákna, která spojují buňky do řetězců (někdy však buňky kolem sebe tvoří celý slizovitý obal). Rozlišit jednotlivé druhy tohoto rody obvykle není jednoduché, a to především kvůli tomu, že řetězce se snadno rozpadají a samostatné buňky jsou navzájem téměř identické a tím nevhodné k určování.

lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Wikipedia autoři a editory
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia CZ