dcsimg

Laemoglyptus walteri ( 波蘭語 )

由wikipedia POL提供

Laemoglyptus walterigatunek chrząszcza z rodziny omomiłkowatych i podrodziny Silinae.

Gatunek ten został opisany w 2012 roku przez Vladimíra Švihlę i Andreasa Kopetza, a nazwany na cześć Waltera Wittmera. Należy do grupy gatunków L. ramiferus[1].

Omomiłkowaty o ciele długości od 4,6 do 6,5 mm. Oczy samca wyłupiaste, samicy mniejsze. Czułki z dwoma pierwszymi członami barwy sepii lub sjeny, a pozostałymi barwy głowy, u samicy piłkowane, u samca z wyrostkami na członach 4-10 znacznie dłuższymi niż dany człon. Przedtułów samca ma barwę sepii z miodowożółtymi bokami i spodem, natomiast samicy barwę terakoty z przednią i tylną krawędzią koloru sjeny. Głowa i przedplecze są bardzo drobno i rzadko punktowane oraz brązowo owłosione. Obrzeżenie boczne przedplecza znajduje się przy jego nasadzie. Powierzchnia pokryw pomarszczona, w kolorze sepii i brązowo owłosiona. Edeagus samca nieobrzeżony w części grzbietowej, a jego laterophyses nierozbieżne wierzchołkowo[1].

Chrząszcz endemiczny dla Bhutanu[1].

Przypisy

  1. a b c Vladimír Švihla, Andreas Kopetz. A review of the genus Laemoglyptus from the Himalayas (Coleoptera: Cantharidae). „Acta Entomologica Musei Nationalis Pragae”. 52 (2), s. 443–466, 2012. ISSN 0374-1036.
許可
cc-by-sa-3.0
版權
Autorzy i redaktorzy Wikipedii
原始內容
參訪來源
合作夥伴網站
wikipedia POL

Laemoglyptus walteri: Brief Summary ( 波蘭語 )

由wikipedia POL提供

Laemoglyptus walteri – gatunek chrząszcza z rodziny omomiłkowatych i podrodziny Silinae.

Gatunek ten został opisany w 2012 roku przez Vladimíra Švihlę i Andreasa Kopetza, a nazwany na cześć Waltera Wittmera. Należy do grupy gatunków L. ramiferus.

Omomiłkowaty o ciele długości od 4,6 do 6,5 mm. Oczy samca wyłupiaste, samicy mniejsze. Czułki z dwoma pierwszymi członami barwy sepii lub sjeny, a pozostałymi barwy głowy, u samicy piłkowane, u samca z wyrostkami na członach 4-10 znacznie dłuższymi niż dany człon. Przedtułów samca ma barwę sepii z miodowożółtymi bokami i spodem, natomiast samicy barwę terakoty z przednią i tylną krawędzią koloru sjeny. Głowa i przedplecze są bardzo drobno i rzadko punktowane oraz brązowo owłosione. Obrzeżenie boczne przedplecza znajduje się przy jego nasadzie. Powierzchnia pokryw pomarszczona, w kolorze sepii i brązowo owłosiona. Edeagus samca nieobrzeżony w części grzbietowej, a jego laterophyses nierozbieżne wierzchołkowo.

Chrząszcz endemiczny dla Bhutanu.

許可
cc-by-sa-3.0
版權
Autorzy i redaktorzy Wikipedii
原始內容
參訪來源
合作夥伴網站
wikipedia POL