dcsimg

Леопард пампаський ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Зовнішній вигляд

Пампаська кішка має невеликі розміри, але є огрядної статури. Існують певні географічні відмінності в розмірах особин; довжина тіла варіюється від 46 до 75 см, а довжина хвоста сягає 23–39 см. Існують три головні варіації забарвлення хутра, але всі троє мають дві темні лінії по обидвох щоках[2].

Перша варіація забарвлень має боки із великими червонувато-коричневими плямами розеткової форми із темними межами, численні кільця на хвості (такого ж кольору як і плями по боках) та чіткі темно-коричневі (майже чорні) смуги на лапах та плями і смуги на нижніх частинах тіла. За кольором та патернами, ця група дуже нагадує підвид L. colocolo wolffsohni роду колоколо.

Друга варіація схожа на першу, але із блідішим фоновим кольором та мітками на тілі, смугами на задніх лапах. Кільця на хвості блідіші та не такі помітні.

Третя варіація має більш сірий колір тіла із помітними темно-коричневими смугами на лапах та плямами на нижній частині тіла. Однокольоровий хвіст (без кілець). Темні лінії по боках не такі виразні.

Лише перша варіація забарвлення зустрічається на півночі (біля 20°S та північніше). Лише третя варіація зустрічається на крайньому півдні (біля 40°S та південніше). Поміж цими градусами мешкають кішки із переважно другою варіацією забарвлення. Проте були помічені особини із першим типом біля 29°S, та особини із третім типом біля 36°S. Перший та третій тип переважно проживає в гірських областях, другий тип — на низинах[2].

Меланісти цього виду виявлені не були.

Підвиди

З 2005 року видання Види ссавців світу зазначає п'ять підвидів пампаської кішки:

  • L. p. pajeros – південь Чилі та по всій Аргентині[5]
  • L. p. crespoi – східні схили Андів та північно-західна Аргентина[2]
  • L. p. garleppi – Анди в Перу[2]
  • L. p. steinbachi – Анди в Болівії[2]
  • L. p. thomasi – Анди в Еквадорі[2]

Розповсюдження

Незважаючи на те, що вид названий на честь області Пампа, пампаський леопард мешкає на територіях північно-західної Аргентини, західного Еквадору та північно-західного Перу. Мешкає на висоті у 1800–5000 м над рівнем моря[2], переважно у сухих лісах та пунах[2]. На територіях, де проходять Анди, кішка мешкає на більш низьких висотах[6]. В центральній та північнозахідній Аргентині, пампаська кішка була помічена на висотах у 1240 м на луках, мезофітах у сухих лісах та чагарниках. У південній Аргентині і на далекому півдні Чилі, була виявлена на патагонських полях та у чагарниках на висоті 1100 м[2].

Харчування

Існують записи, які підтверджують полювання кішки на гризунів та птахів вночі, а також полювання на свійських птахів біля ферм.

Примітки

  1. а б Lucherini, M. (2016) Leopardus colocolo: інформація на сайті МСОП (версія 2016.2) (англ.)
  2. а б в г д е ж и к л Garcia-Perea, R. (1994). The pampas cat group (Genus Lynchailurus Severertzov 1858) (Carnivora: Felidae): A systematic and biogeographic review. American Museum Novitates 3096: 1–35.
  3. Johnson, Slattery, Erizirik, Kim, Raymond, Bonacic, Cambre, Crawshaw, Nunes, Seuánez, Moreira, Seymour, Simon, Swanson, & O'Brien (1999). Disparate phylogeographic patterns of molecular genetic variation in four closely related South American small cat species. Архівовано 29 March 2012[Дата не збігається] у Wayback Machine. Molecular Ecology 8: S79–94
  4. Macdonald, D., & Loveridge, A. (eds.) (2010). The Biology and Conservation of Wild Felids. Oxford: Oxford University Press. ISBN 978-0-19-923445-5.
  5. а б Sunquist, M. E., & Sunquist, F. C. (2009). Colocolo (Leopardus colocolo). У Wilson, D. E.; Mittermeier, R. A. Handbook of the Mammals of the World, Vol. 1. Barcelona: Lynx Ediciones. с. 146. ISBN 978-84-96553-49-1.
  6. Perovic, P., Walker, S. & Novaro, A. (2003). New records of the Endangered Andean mountain cat in northern Argentina. Oryx 37: 374–377.

Посилання

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK