dcsimg

Горбата черепаха Ернста ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина карапаксу коливається від 15 до 28,5 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці значно більші за самців. Голова широка, невелика. Карапакс дахоподібний, розділений темним гребінчастим кілем на дві частини. У самиць більш масивні білясті щелепи, ніж у самців. У обох статей присутній абсолютно плаский пластрон.

На голові за очима є кругла оливково-жовта пляма, з якого розходяться 2 променя вправо і вліво від орбіти ока. Карапакс оливковий. На крайових щитках розташовані темні цятки на стику 2-х щитків і жовта вертикальна смуга на кожному крайовому. На карапаксі можуть бути світлі кола та плями. Пластрон світло-жовтий з темним малюнком. Забарвлення шкіри коливається від коричневого до оливкового кольору з світло-жовтими або зеленувато-жовтими поздовжніми смужками.

Спосіб життя

Полюбляє широкі струмки, ріки з піщаним або гальковим дном. Часто черепахи вилазять на сушу погрітися. Особини з довжиною панцира менше 10 см більшою мірою комахоїдні. У старшому віці в раціон входять риба, молюски, зокрема черевоногі, двостулкові, лангусти.

Самці стають статевозрілими у 3—4 роки при довжині карапакса мінімум 8 см. Самиці — при довжині не менше 22 см і віком близько 14 років. Сезон парування та відкладання яєць починається з квітня і по липень. При залицянні самець запливає перед самицею і починає швидко качати головою, поки самиця не погодиться спаровуватися з ним. Самиця за сезон робить до 7 кладок по 7 яєць. Для самиць не важливий час дня при відкладання яєць. Розмір яєць 39×26 мм. Термін інкубації 74—79 днів при 23 — 31 °C.

Черепашата з'являються з жовтковим мішком на пластроні розміром 12—15 мм, який пропадає через 3 дні. Малюки не зимують у яйцях, а відразу після вилуплення поспішають до води.

Розповсюдження

Мешкає у річці, що протікають по Флориді та Алабамі (США).

Джерела

  • Ennen, Joshua R.; Jeffrey E. Lovich, Brian R. Kreiser, W. Selman, Carl P. Qualls 2010. Genetic and Morphological Variation Between Populations of the Pascagoula Map Turtle (Graptemys gibbonsi) in the Pearl and Pascagoula Rivers with Description of a New Species. Chelonian Conservation and Biology. 9 (1): 98-113. DOI:10.2744/CCB-0835.1
  • van Dijk, P.P. 2011. Graptemys ernsti. In: IUCN 2012
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK