dcsimg

Speothos venaticus ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Морфологія

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 575—750 мм, хвіст: 125—150 мм, висота в плечах: 300 мм, вага: 4,0—7,0 кг.

Опис. Голова і шия вохрово-жовтуватий або рудувато-коричневий, й цей колір переходить в темно-коричневий або чорний уздовж спини й хвоста. Низ тіла такий же темний, як і спина, хоча можуть бути світлі латки за підборіддям на горлі. Тіло приосадкувате, морда коротка і широка, ноги короткі. Хвіст короткий і добре вкритий волоссям, але не пухнастий[4]. Зубна формула: I 3/3, C 1/1, P 4/4, M 1/2 = 38[5].

Поведінка

Здається, в основному, денний вид і залишається в лігві у нічний час, або в норі або в дуплі дерева. За повідомленнями, напівводний, може пірнати й плавати під водою з великою легкістю. Спостерігалося як дикі особини плавали на великих річках, переслідуючи здобич у воді. Кущовий пес високо соціальний, живе і полює спільно зграями до 10 особин. Кілька полонених тієї ж або протилежної статі можуть перебувати разом без боїв, хоча ієрархії можуть бути створені. Користується певним набором вигуків, найпоширенішим з яких є високий писк, який використовується, щоб допомогти підтримувати контакт між членами групи, яка рухається в густому лісі[4].

Міжвидові відносини

Кущовий собака використовує нори, викопані великими броненосцями й іноді тамандуа. В іншому разі нори розміщуються в колодах дерев, що впали й притулках серед каменів. Агуті, капібара і пака є основною здобиччю кущового пса. Спостерігалось як одного разу група з шести особин вполювала тапіра, що важив 250 кг. Також здобиччю є броненосці (Dasypodidae), пекарі (Tayassu tajacu), мазами (Mazama), нанду (Rhea americana).

Тільки непрямі свідчення існують про хижацтво на кущових собак. В Перуанської Амазонії, туші дорослої Speothos venaticus були оточені слідами ягуара або пуми. На Speothos venaticus полюють для споживання люди в деяких районах Амазонії.

Життєвий цикл

У дикій природі цуценята народжуються під час сезону дощів. Вагітність триває 67 днів. Народжується від одного до шести, в середньому 3.8, малюків. Вага новонароджених 130-190 грамів. Період годування молоком триває 4-5 місяців. Зафіксована тривалість життя у неволі становить 13 років і 4 місяці[4]. Середня тривалість життя, як вважають, близько десяти років[3].

Генетика

Диплоїдне число, 2n=74 хромосоми з 36 акроцентричними, фундаментальне число FN=76. Х-хромосома є великою метацентричною й Y є невеликою субакроцентричною[5].

Загрози та охорона

Єдиними серйозними передбачуваними загрозами є перетворення місць проживання і людські посягання. Трапляються в кількох природоохоронних територіях по всьому ареалу. Захищені законом у країнах свого поширення[2]. Є кілька програм по розмноженню виду в зоопарках по всьому світу[6].

Посилання

  1. Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення
  2. а б Веб-сайт МСОП
  3. а б Speothos venaticus. Архів оригіналу за 5 грудень 2008. Процитовано 20 січень 2016. Текст « ARKive » проігноровано (довідка)
  4. а б в Ronald M. Nowak Walker's carnivores of the world — JHU Press, 2005, p. 91
  5. а б Beatriz de Mello Beisiegel and Gerald L. Zuercher Speothos venaticus / Mammalian Species No. 783, 2005, pp. 1-6
  6. Paschka, N. 2000. "Speothos venaticus" (On-line), Animal Diversity Web
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK